Strona 63 z 67 PierwszyPierwszy ... 13535455565758596061626364656667 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 668

Temat: Ile wyciągnie Twoja Alfa?

  1. #621
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    - moja była AR 147 TS 105 KM, V max – 185

    http://pl.youtube.com/watch?v=1pqVdLGY7Ss

    Pisano mi kiedyś tutaj, że licznik ustawiony tak, że zawyża. Ale dla co widzi oko, to ręka pisze

    PS. Test był kiedyś jednorazowy - dla sprawdzenia, żeby nie było, że tak jeżdżę.
    Sam napisałeś, że licznik jest tak ustawiony, że zawyża - jest to celowy zabieg producentów, by kierowca myślał, że jedzie szybciej niż w rzeczywistości, i faktycznie większość kierowców myśli, że jadą z taką prędkością jaką pokazuje prędkościomierz, a licznik pokazuje na ogół o 5 procent wyższą prędkość, a w niektórych przypadkach nawet do 10 procent!
    Czyli w tym filmiku który tu pokazałeś, faktyczna prędkość to prawdopodobnie około 185 km/h, zakładając oczywiście, że masz dobrze założoną wskazówkę...
    Oczywiście spora część kierowców twierdzi, że akurat w ich autach licznik pokazuje tyle ile samochód rzeczywiście jedzie, no ale niech tak sobie dalej uważają...
    Ja sprawdzałem w kilku autach, i zawsze licznik pokazywał za dużo, i to nie tylko w porównaniu z gps-em, ale również poprzez złącze diagnostyczne w danym samochodzie. Czyli na liczniku powiedzmy jest 50 km/h, a przez złącze diagnostyczne pokazana prędkość to 47 km/h.
    Oczywiście dodatkowe przekłamania licznika pojawiają się przy źle dobranym rozmiarze opon...

  2. #622
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    a moja jedzie 130km/h jak ją ładnie poroszę.. a tak to 110km/h
    pozdrawiam

  3. #623
    Мoδεrдтor Romeo Avatar Jagiel
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Ford Mondeo, VW Paserstti, Lancia Kappa
    Postów
    685

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    a moja jedzie 130km/h jak ją ładnie poroszę.. a tak to 110km/h
    pozdrawiam
    Kłamiesz bo widzę że tu poleciałeś ze 150 http://www.youtube.com/watch?v=bA-lgMBEmts



  4. #624
    Ardiano
    Gość

    Domyślnie

    A moja wyciąga różnie wszystko zależne od wysokości przepaści hehe..

  5. #625
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd 2001r- była, bravo 2.0 multijet- jest
    Postów
    244

    Domyślnie

    U mnie według GPS 214km/h, na liczniku wskazówka nie przekroczyła 220km/h.

  6. #626
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Sam napisałeś, że licznik jest tak ustawiony, że zawyża - jest to celowy zabieg producentów, by kierowca myślał, że jedzie szybciej niż w rzeczywistości, i faktycznie większość kierowców myśli, że jadą z taką prędkością jaką pokazuje prędkościomierz, a licznik pokazuje na ogół o 5 procent wyższą prędkość, a w niektórych przypadkach nawet do 10 procent!
    Czyli w tym filmiku który tu pokazałeś, faktyczna prędkość to prawdopodobnie około 185 km/h, zakładając oczywiście, że masz dobrze założoną wskazówkę...
    Oczywiście spora część kierowców twierdzi, że akurat w ich autach licznik pokazuje tyle ile samochód rzeczywiście jedzie, no ale niech tak sobie dalej uważają...
    Ja sprawdzałem w kilku autach, i zawsze licznik pokazywał za dużo, i to nie tylko w porównaniu z gps-em, ale również poprzez złącze diagnostyczne w danym samochodzie. Czyli na liczniku powiedzmy jest 50 km/h, a przez złącze diagnostyczne pokazana prędkość to 47 km/h.
    Oczywiście dodatkowe przekłamania licznika pojawiają się przy źle dobranym rozmiarze opon...
    Kolego Pafka, zapytałeś – to udzieliłam odpowiedzi, popierając to stosownym linkiem z jazdy moją mulicą. W takim temacie, zazwyczaj wszyscy piszą, co widzą na liczniku lub ile sami dali radę wykręcić, takie odniosłam wrażenie. Skoro znałeś odpowiedź po co pytałeś?

    Opis mojej mulicy:
    - seria – wszystko seryjne i fabryczne
    - opony letnie, GY, R15 (rozmiar opon zgodny z instrukcją), na feldze aluminiowej
    - wskazówka montowana fabrycznie
    - wiek mulicy – 7 lat, od 6 lat na drogach
    - przebieg – jakieś 67 kkm – samochód od nowości w rodzinie
    - prędkość na liczniku widać, obroty też

    A ile było naprawdę – co za różnica - nie kwestionuję przecież Vmax, zapewne było w okolicach Vmax - ale szybko było – dla mulicy za szybko, tak buczały blachy, opony, powietrze, jedna myśl - zaraz buda odpadnie, na koniec myśl – nie warto…

    Co do GT – 200 licznikowe jechałam najszybciej i to b. krótko, na szybciej brakło adrenaliny lub jaj Filmu nie mam. Jaj też nie mam, zasadniczo od urodzenia

    Generalnie nie jeżdżę z takimi prędkościami.

    Pzdr
    Majka
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 29-05-2011 o 23:30

  7. #627
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    Jaj też nie mam, zasadniczo od urodzenia
    hahahaha pozdrawiam Koleżanko !! )) ostatnio na S8 wskazówka doszła do 216km/h
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 07-06-2011 o 20:28 Powód: Pierwsze to OT, więc łączę z nie OT

  8. #628
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    225km/h wg licznika na obwodnicy, szybko, za szybko, nie komfortowo mi się jechało. Duże skupienie i uwaga, aż się ręce pociły.

  9. #629
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    licznik zamykam - 240 km/h bez problemu
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  10. #630
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Ale 120 to jeszcze nikt nie jechał ;P
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 22:39
  2. [145] ile Twoja pal??
    Utworzone przez kamilsitek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 00:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory