Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 1,9 JTD 115km czy 140 km?

  1. #1
    adamusos5
    Gość

    Domyślnie 1,9 JTD 115km czy 140 km?

    Witam

    Postanowilem zalozyc tutaj konto i zapytac o pare kwestii, poniewaz mam zamiar dolaczyc do grona alfoholikow w niedalekiej przyszlosci

    Poszukuje dla siebie AR 147 z silniekiem 1,9 JTD. Zastanawiam sie nad wersja silnika,ktora mam wybrac 115km czy 140?

    Samochod sluzylby mi glownie do dojazdow do pracy i czasami jakies wypady na weekend ze znajomymi. Głowne pytania, ktore mnie nurtują dotycza kwestii:
    -spalania
    -awaryjnosci
    -komfortu jazdy

    Mysle, ze to forum jest najbardziej obiektywne ze wszystkich, ktore przegladalem i mam nadzieje, ze pomozenie mi wybrac odpowiednia wersje. Dzieki za wszelka pomoc !



  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Jeśli wybór padł na jtd tzn. że przemyślałeś sprawę jazdy na krótkich dystansach i nie dogrzaniu silnika.Miałem jak do tej pory dwie alfy z jtd 8v i teraz mam 16v.Powiem tak..jeśli ma to być spokojna eksploatacja za w miarę rozsądne pieniądze to poleciłbym 8v..gdyż jest bardziej oszczędniejszy / około. 5l on / i mniej skomplikowany co znaczy że trudniejszy do zajechania. Koszty wymiany rozrządu itd. porównywalne.Silnik 16v wiadomo jest bardziej dynamiczny..szczególnie w zakresie powyżej 4 biegu...ale jeśli weźmiesz pod uwagę np. czas do 100km/h...to chyba różnica jest ok. 1 sek.Zresztą tematów porównujących te dwa motory na forum jest sporo.Mi w mieście 16v pali od 7- 10l w zależności od pory roku.Tamten palił zimą 7,5. Jest to jak by nie patrzeć dodatkowe 50 km . Wszystko zależy również od tego w jakim stanie znajdziesz autko.Nie nastawiałbym się na to jaki ma być konkretnie motor ale na to w jakim stanie technicznym jest dany egzemplarz.Czasami jest tak że wersje podstawowe wyposażenia są kupowane przez osoby prywatne i ich przebiegi oraz stan techniczny jest o niebo lepszy niż wersje ,, wypasione " kupowane do firmy / miałem tak w przypadku swojej 156/. Silnik 150km ma swoje zalety..szczególnie przy wyprzedzaniu..ale ten 115km ze względu na moment obrotowy też nie pozostaje w tyle.Sugeruj się stanem technicznym a nie konikami i niby wypasem

  3. #3
    adamusos5
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc

Podobne wątki

  1. przepływomierz jtd 115km
    Utworzone przez czarek82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 22:57
  2. 115km czy 140km
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 00:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory