Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [147] RADIO KABELKOLOGIA

  1. #1
    pintos
    Gość

    Domyślnie [147] RADIO KABELKOLOGIA

    Witam,

    Od jakiegoś czasu dręczy mnie brak funkcjonalności sterowania z kierownicy radiem.
    Mam przyciski do sterowania w kierownicy, odkręciłem wszystko jest na swoim miejscu nic nie jest przerwane, konektorki na swoim miejscu. Postanowiłem zajrzeć do radyjka i wyciągnąć i sprawdzić połączenia.

    Okazuje się że część przewodów jest ucięta i zaizolowana reszta niby na swoich miejscach ale sterowania jak nie było tak nie ma.

    W związku z czym mam pytanie czy ktoś miałby jakiś schemat podłączenia odpowiednich kabelków, jest ich od groma i różnego koloru. Chciałbym tak podłączyć żeby było możliwe sterowanie z kierownicy.

    Radio jest z CD i prawdopodobnie ma wejście na sterowanie z kierownicy, kierownica od początku była ze sterowaniem, natomiast Radio było dokupione.


    Może ktoś ma swoje i działające i może cyknąć fotkę to bym sobie podłączył.
    Mam pytanie jeszcze odnośnie tego czy takie połączenie idzie przez komputer czy jest realizowane bezpośrednio od radia do kierownicy.?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jeśli radio jest nieoryginalne to sterowanie w kierownicy nie będzie działało
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    ja Ci nie pomogę mam orginalne radio i mi działa fotki tez niestety nie zrobię bo nie wiem jak sie go wyciągą ale myślę że tak jak napisał Maciek-156 dokupione nie będzie działać

  4. #4
    pintos
    Gość

    Domyślnie

    W przypadku zmiany całej kierownicy radio działa.
    Natomiast w przypadku zmiany radia sterowanie nie działa. Czy aby na pewno ?
    Co w przypadku wymiany seryjnego radia cd na seryjne radio mp3. Sterowanie już odpada ?

    Czytałem na jakimś forum, o sytuacji gdzie w wyniku zepsucia/uszkodzenia radia(seryjnego) zostało ono wymienione na nowe (auto było na gwarancji) i wszystko działało bezproblemowo.
    Drugim przypadkiem o którym czytałem jest montaż nawigacji, gdzie seryjnie jej nie było i sterowanie działa ( wymiana także kierownicy na te z 4 przyciskami na stronie).



    Być może wprowadziłem w błąd nieświadomie forumowiczów, radio jest oczywiście od AR147.
    Nie wiem jakiej firmy ale prawdopodobnie BP High ..... ja wyjmę raz jeszcze to napisze dokładnie.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie Re: RADIO KABELKOLOGIA

    podepnę się do tematu , mam kierownicę bez przycisków, radio oryginał CD. Czy w takim przypadku jakbym dokupił kierownicę multifunkcyjną , to będę musiał ciągnąć kable z radia , czy wiązka już tam jest ?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755

    Domyślnie

    Moim zdaniem za sterowanie radiem odpowiadają te kostki, które są razem połączone różnych kolorów i u mnie tylko w jednej są kabelki a reszta pusta. Jak będę miał chwile to zrobię foto. Co do użycia kierownicy do innego radia jak najbardziej jest to realne tylko trzeba mieć przejściówkę.
    EDIT
    Np. http://allegro.pl/item388889759_ster...radio_jvc.html
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 07:27
  2. [146] Oryginalne radio. Radio zintegrowane ze schowkiem
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:56
  3. CB radio w 147
    Utworzone przez Mark w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 13:57
  4. Oryginalne Radio, a sterowanie z kierownicy. Radio CB
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:14
  5. Radio
    Utworzone przez Andyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 12:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory