Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Alfa Romeo 75

  1. #1
    Lukasik
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 75

    Witam poradzcie mi na co zwrócic uwage przy zakupie AR 75 mam do kupienia AR 75 z 97 roku z dobrą $$$ Ale na co zwrócic szczewgólna uwage

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Myślę,że Majkel Ci pomoże-kontaktuj się z nim.Powodzenia.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  3. #3
    Emenems
    Gość

    Domyślnie Re: Zakup AR 75

    Cytat Napisał Lukasik
    AR 75 z 97 roku
    yyyyy...a w tym roku produkowali jeszcze 75 tke ??

  4. #4
    Lukasik
    Gość

    Domyślnie Re: Zakup AR 75

    Cytat Napisał Emenems
    Cytat Napisał Lukasik
    AR 75 z 97 roku
    yyyyy...a w tym roku produkowali jeszcze 75 tke ??
    to jest składak i taka jest datapierwszej rejestracji w polsce

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Jeśli to jest składak, hmm to musisz zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Najlepiej aby przed zakupem pojechać z samochodem na kanał i zobaczyć wszystko od spodu, jak się maja podłużnice, mocowania zawiechy itp itd. Ogólnie inwestycja w jakiegokolwiek składaka może być ryzykowna, a wydaje mi się że ceny aut w dobrym stanie nie są złe. Była swego czasu 75 3.0 v6 america za jakieś 7K pln do sprzedania, po remoncie, atrakcyjny wygląd, może poszukać czegoś "pewniejszego"?? A i jaki silnik/wersja tej alfy?
    1984 GTV6 3.2 24V

  6. #6
    Lukasik
    Gość

    Domyślnie

    silnik 2,0 spark

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Spoko spoko może to jest składak celny? czyli tylko na świstku? a zwróć też uwage na korozje 75 głównie rdzewieje na nadkolach pod plastikowymi nakładkami i na podszybiu. W 75 kosztowna sprawa to podpora wału zobacz czy nieszarpie i nie wali przy zmianie biegó jeśli jest to delikatne to moga to być tylko poduszki pod silnikiem sprawdź szpere w T.Spark była fabryczna (podniesione auto gdy kręcisz jednym kołem do przodu to drugie z niewielką prędkością powinno kręcić się w przeciwnym kierunku) czy skrzynia niechaczy biegów jeśli zgrzyta tylko drugi i wsteczny to jest jeszcze spoko tak miały wszystkie alfy75. silnik generalnie to bardzo udana konstrukcja 145km (148km bez katalizatora) jednak jeżeli ma GPL pierwszej generacji to dokładnie się nim przejeć czy niestracił mocy czy trzyma ciśnienie. Dalej gdy silnik będzie przcował to skręć kierownice na max w przwo a potem w lewo i zobacz (patrząc na obroty silnika) jakie obciążenie wywiera na nim pompa. Zegary to bolączka 75 często było tak że prędkościomeż na dołkach potrafoł 'lecieć' do końca i wskazywał 280km\h nabijając kilometry a obrotomieże często lekko zaniżeły. Jeśli ma fabryczy szyberdach to odrazu dokładnie nasmaruj prowadnice bo mechaniozmy w nim są bardzo delikatne. a poza tym to jak każde auto czy nie ściąga czy ma kopa i czy bardzo niekopci (bo stare T.Sparki lekkiego dyma puszczają gdy się ima daje w palnik) A jak jest naprawde dobry to nabieraj i będziesz miał dużo radości z tego auta to naprawde dobry samochód i wart swej ceny. A tak z ciekawości to wersja po liftingu czy przed?

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a w 75 silniki były na wielopunkcie??

  9. #9
    Lukasik
    Gość

    Domyślnie

    Oki dzis ja obejrze dokładnie tak jak radzisz Stefan116

    Cytat Napisał Alfista
    a w 75 silniki były na wielopunkcie??
    tak z tego co sie orientuje

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    generalnie 75 niepowinno się jeździć na takzwanym biegu jałowym (luzie) ale postaraj się rozpędzić ją tak do 80 max 100 i wrzuć na luz i uważnie słuchaj czy niehuczy wał.

    [ Dodano: 2006-04-14, 20:12 ]
    a wersja przed czy po liftingu???

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory