Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Montaż bagażnika.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4
    Postów
    24

    Domyślnie Montaż bagażnika.

    Witam
    Mam mały problem, a mianowicie po zakupie bagażnika firmy Amos:http://moto.allegro.pl/bagaznik-alfa...380430026.html nie umiem go zamontować;P Pojawia sie problem jak i w bagażniku uniwersalnym mo0ntowanym przez gościa w sklepie z bagażnikami. A więć tył, jak w bagażniku uniwersalnym tak i w Amosie ładnie łapą(mowa o tym gumowym klocku) jest położony na belce dachu. Problem zaczyna się z przodu gdzie zwężą się belka i łapa kładzie się na blasze dachowej i przy ściąganiu śruby zagina blachę dachową. Już nie wiem co mam zrobić, czy to ja w złym miejscu montuję, czy jakiś inny jest powód takiego zjawiska. Przy montażu przez gościa, który sie tym zajmuje na co dzień ten sam problem był. Więc chyba nie moja wina tylko bagażnika. No ale wyczytałem, że ludzie go montują u siebie i nie ma problemu. Proszę o jakieś porady i może zdjęcia poglądowe Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Przede wszystkim 3D or 5D ?
    Łapy masz na pewno dobre - bo u mnie łapy uniwersalnie nie pasowały i dopiero dedykowane łapy do 3D odpopwiednio złapały dach.


    Cytat Napisał Pablo122 Zobacz post
    Problem zaczyna się z przodu gdzie zwężą się belka i łapa kładzie się na blasze dachowej i przy ściąganiu śruby zagina blachę dachową.
    Inna kwestia - czy montujący wie - że przednia belka i tylna belka ma mieć różną szerokość ?
    W instrukcji masz podane odpowiednie wartości szerokości - rozstawu łap na belce.
    Moge CI je podać - ale dla bagażnika CAM,
    147 powodów do zadowolenia

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4
    Postów
    24

    Domyślnie

    No właśnie Twój temat widziałem i liczyłem, że odpowiesz mam 5 drzwiowe. I kupowałem u tego gościa z linku więc nie wiem czy jest zły model łap wsadzony do pudełka czy inna wina Tylka guma ładnie leży. po środku leci ta listewka czarna odgraniczająca dach od tej belki a z przodu idzie tylko i wyłącznie po dachu. co skutkuje jego wygięciem przy próbach skręcania śrub. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Łapy muszą stać na belce - sprawdź czy idzie rozszerzyć rozstaw tych łap. Bo do blachy dachu nie ma szans założyć bagażnika.
    147 powodów do zadowolenia

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4
    Postów
    24

    Domyślnie

    No właśnie też mi się tak wydaje, że tylko i wyłącznie wchodzi w grę postawienie ich na belce bo na dachu trzeba być samobójcą... więc zły wysłał mi sprzedawca. A specjalnie zamawiałem przez allegro bo u mnie w mieście jedyne co miał to uniwersalny, który tak samo się zachowywał jak ten Amos dedykowany do 147'ki. Więc odradzam kupna i zawracania sobie głowy.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo122 Zobacz post
    więc zły wysłał mi sprzedawca
    Pokaż zdjęcie tego bagażnika - po mojemu powinno dać siętak wyregulować odległość między łapami żeby leżały one na belce
    147 powodów do zadowolenia

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4
    Postów
    24

    Domyślnie

    No dzwoniłem do sprzedawcy i też mi powiedział, że musi się udać założyć bo sprzedawali te bagażniki już... Hmmm no nic muszę popróbować, a zdjęcia Ci nie podeślę bo zostawiłem u dziewczyny cały ten majdan ale jak zajadę to go na spokojnie pooglądam. A właśnie jeszcze takie pytanko. Z racji tego, że pod drzwiami ten bagażnik trzyma się na dość dużych skosach to nie "wędruje" Ci po dachu jakoś, stabilnie się to trzyma? Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    180km/h obciążony 20kg boxem i około 20 kilo bagażu było w środku nie spadł i nie przesunął sie ani milimetra.
    Jeśli jest na 4 łapach dobrze przymocowany i stabilnie stoi nie ma szans w normalnej eksploatacji zeby coś sie stało.
    Nie testowałem i mam nadzieje ze nie bede testował w sytuacji "wypadkowej"
    Przy gwałtownym hamowaniu z dużych prędkości też nic sie nie działo
    147 powodów do zadowolenia

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4
    Postów
    24

    Domyślnie

    No i bagażnik zamontowany. Po rozmowach ze sprzedawca, że nie jest do tego modelu i prowadzenia giełdy z Nim przez telefon stwierdziłem, że odeślę na Jego koszt. Ale po chwili gdy ochłonąłem i przemyślałem sprawę, stwierdziłem, że stracę od cholery czasu a bagażnika jak nie miałem, tak dalej miał nie będę. Więc zabrałem się za tuningowanie seryjnego. Jak wspomniałem tył pasował wyśmienicie. A przód po wygięciu i dopasowaniu chwytów pod 147'ke też pasuje. Więc jeśli ktoś nie ma zamiaru bawić się z odginaniem i pasowaniem pod samochód to odradzam ten produkt bo jest to jak się dowiedziałem od Pana sprzedawcy chwyt uniwersalny "pasujący" po prostu do tego samochodu. A rozmiarami między innymi samochodami różni się jedynie aluminiowa belka na górze. Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Pokaż, jak ty to wyginałeś, bo jakoś nie moge sobie tego wyobrazić, a już na pewno nie moge sobie wyobrazić wygiętej aluminiowej belki, która obładowana 50kg ma wytrzymać jazde po polskich drogach
    147 powodów do zadowolenia

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 21:28
  2. Montaż DSP
    Utworzone przez mateo020 w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 20:02
  3. Montaż CA w AR - co i jak
    Utworzone przez qba_wawa w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 15:05
  4. [146] montaż bagażnika dachowego
    Utworzone przez Sosnowiczanin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory