Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Czy gdyby alfa była tak popularna jak ...

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie Czy gdyby alfa była tak popularna jak ...

    Gdyby alfa była tak popularna na naszych drogach jak astra czy fokus, to czy nadal byłoby tak fajnie? Bylibyscie alfistami?

  2. #2
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    No pewnie że nadal bym jeździł Alfą i bym się śmiał z tych wszystkich co gadali na Alfę złe rzeczy a teraz zasiedli za ich kierownicami. Generalnie myślę ze to i tak jest nieuchronne gdyż Alfa idzie w kierunku robienia aut dużo mnie awaryjnych a przy tym są one piękne, czego nie można powiedzieć o Panzerwagonach

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirit
    No pewnie że nadal bym jeździł Alfą i bym się śmiał z tych wszystkich co gadali na Alfę złe rzeczy a teraz zasiedli za ich kierownicami. Generalnie myślę ze to i tak jest nieuchronne gdyż Alfa idzie w kierunku robienia aut dużo mnie awaryjnych a przy tym są one piękne, czego nie można powiedzieć o Panzerwagonach
    Mimo wszystko uważam, że są ludzie, którym tego typu samochody się podobają. Nie można wszystkim zabronic miec różnych gustów. Pewnie dlatego powstało to forum.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimski
    Mimo wszystko uważam, że są ludzie, którym tego typu samochody się podobają. Nie można wszystkim zabronic miec różnych gustów. Pewnie dlatego powstało to forum.
    Zgoda, powiem wiecej o gustach sie nie dyskutuje. Ale chodziło mi o coś innego. Samochody popularne kupuje się zazwyczaj z innym nastawieniem - ma być przede wszystkim ekonomicznie i wygodnie, w zasięgu kasy, którą posiadasz, często z pominieciem tego, czy tą markę naprawdę lubię. Wybory takich samochodów to wybory do bólu praktyczne - może być atra, fokus czy coś innego. Zależy co się trafi. Sama miałam kilka astr - ale nie mogę powiedzieć, że jestem miłośnikiem tej marki. Alfa to samochód kultowy i z tym wiąże się pewna otoczka, którą osobiscie lubię. Gdyby alfy były popularne to - nie byłoby sensu dyskutować o pozdrowieniach alfistów - dziś czytam "widziałem trzy alfy, dwie mrugnęły"... A tak to alfa z lewej, alfa z prawej, alfa za mną - cały czas trzeba by byłó mrugać. Ekscytowalismy sie 240 alfami w jednym miejscu (w innym wątku) - a tak - 240 alf w Łodzi w godzinach szczytu byłoby standardem. Na razie alfę kupują nieliczni - myślę, ze gdyby dobrze poszukac to pewnie wszystkich coś łączy. Popularność masowa marki zabija jej unikalność i właśnie te różnice w gustach. Zastanawiam się czy popularność alfy - nie dotłukłaby jej charakteru i czy nadal bylibyście alfistami?

  5. #5
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Ja Alfę Romeo pokochałem za Giuliette T116, GTV6 i 75-czyli liga transaxle oraz 33 i 164-czyli coś bardziej dla ludu, ale z silnikiem bokser i 3 litrowymi Vkami.

    Niestety auta masowe nie mają prawa mieć wyszukanej konstrukcji, boksery są drogie w produkcji, a na 3.0V6 wielu ludzi sobie nie pozwoli. Czyli cały charakter Alfy Romeo byłby jak Opla, no z dodatkiem włoskiego temperamentu-czyli był by to drugi FIAT i mogło by jej już nie być jak Autobianchi.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  6. #6
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Alfa raczej nigdy nie będzie tak popularna jak astra czy fokus, po pierwsze alfa jest duzo drozsza przy zakupie (nowa) i w utrzymaniu, wiec nie jest wyborem ani praktycznym ani ekonomicznym. Pytanie jest w takim razie dlaczego kupujemy te samochody, poniewaz są oryginalne i niepowtarzalne. Odpowiadając na Twoje pytanie, gdyby alfa byla tak popularna jak astra czy fokus, musialaby byc tansza w produkcji, przez co gorsza technologicznie, jakosciowo, a i na taki wyglad nie mogli by sobie pozwolic, wiec ja osobiscie pewnie nie bylbym alfista. Mam nadzieje ze wszyscy mnie dobrze zrozumieli.
    pzdr

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirit
    No pewnie że nadal bym jeździł Alfą i bym się śmiał z tych wszystkich co gadali na Alfę złe rzeczy a teraz zasiedli za ich kierownicami.
    Dokładnie Spirit tak samo myślę...

    Ja pokochałem tą marke już jakieś 5 lat temu i bez względu co by sie nie działo to będę Alfistą tak długo jak ALfa będzie Alfą bez dziwnych domieszek i kombinacji, czyste piękno i moc..ja więcej do szczęścia nie potrzebuję

    Pozdrawiam 8)
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  8. #8
    Miss Alfaholicy 2011 Alfa i Omega Avatar bija22
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rymanów Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    307

    Domyślnie

    bylabym alfistka nawet gdyby stala sie bardziej popularna...ale dobrze ze nie jest,to czyni ja tak niepowtarzalna i ekstrawagancka...dla wybranych...no i to ze nie jest autem niemieckim tylko wloskim...ma w sobie i dusze i ducha...
    bija22 i Alfa156 V6 są powody do mruczenia
    ...i do płaczu

    http://imageshack.us/photo/my-images/37/nnnh.jpg/

  9. #9
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    ja kupowałem auto pod katem że ma mi sie podobac , tak czy siak alfa mi sie podobała by gdyby nawet byla popularna

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Gdyby alfa była tak popularna na naszych drogach jak astra czy fokus, to czy nadal byłoby tak fajnie?
    napewno nie, ponieważ nie byłaby taka egzotyczna.

    Cytat Napisał Majka
    Bylibyscie alfistami?
    tak,chociażby dlatego że ma wyjątkowy design i nie tylko.

    Cytat Napisał M@T
    Alfa raczej nigdy nie będzie tak popularna jak astra czy fokus
    na szczęście


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

Podobne wątki

  1. [156] Moja alfa chyba była bita! co teraz...?
    Utworzone przez Mamucik w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 13:31
  2. Była sobie alfa
    Utworzone przez Dominik w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 15:41
  3. Gdyby nie Alfa Romeo to co???
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 406
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 05:52
  4. Była Alfa 166 2.4 JTDm 210km???
    Utworzone przez 145Q w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 07:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory