Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [146] Stożek

  1. #1
    Armagedon
    Gość

    Domyślnie [146] Stożek

    Prosiłbym o porade was na temat zamontowania stożka, mam stożek kupiony przez ojca ale zrezygnował z tego tak wiec chciałbym uzyc go u siebie, pytania sa takie:

    1. jak zamontować chodzi o rure przedłuzającą czy ma być gumowa czy stalowa ?
    2. Gdzie umieścić stożek w jakiej części komory silnika?
    3. Jak sprawa wygląda z instalacją gazową na blosie?
    4. Czy takie rzeczy jak czujnik i dopływ powietrza z miejsca gdzie jest wlew oleju ( pomóżcie fachowymi nazwami ) zostawić bez naruszania?
    5. czy wtedy wyrzucać i filt powietrza i "tłumik" filtra czy jak to sie zwie?
    6. Inne sugestie i propozycje

    PS. Alfa 146 silnik boxer 1.3

  2. #2
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Jako miłosnik stozków pół poranka myslałem o twoim dolocie I nasuneło mi sie kilka uwag jak i równiez odpowiedzi na twoje pytania

    1. Gumowego to mozna mieć węża w ogrodzie do podlewania trawy Tobie polecam raczej pojscie w "kibelrurki" z pcv dostepne w kazdym sklepie budowlanym. Najbardziej estetycznie wyglada dolot zrobiony z kwasówki ale cena za robocizne tez jest odpowiednia. Rurki wkładasz w siebie i modelujesz chociaż u ciebie wystarczy w zasadzie na poczatek jedno kolanko.

    2. Zasadniczo jezeli nie chcesz jakis drastycznych zmian w charakterystyce pracy silnika to załóż tam gdzie masz filtr teraz. Ew bez zmieniania długośći dolotu zrób tak żeby kolanko na którym bedzie filtr było skrecone w strone przodu auta a nie podszybia. Łatwiej bedzie ci doprowadzić nawiew ale może być tam wiecej ciepłego powietrza. Musisz sam to sobie wszystko rozważyc.

    3. Co do tego pytania raczej nie bede się wypowiadał. Musisz poytać wsród gazowników. Natomiast wiem że chłopcy z Hondami maja stozki w zagazowanych i jezdza.

    4. Ja bym wyprowadził dolot z przepływmierza. Tzn zostaw go i za nim buduj ten dolot.

    5. Tłumiki wywal, z pojeminikiem na filtr seryjny bym sie tak nie spieszył bo może sie przydać

    6. Zacznij działac i pochwal się jaki masz stożek bo jak jakieś g**** to szkoda wozu. Oczywiście służe rada w miare moich skromnych mozliwości.

    4.

  3. #3
    Armagedon
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedź mimo iąz juz wcześniej założyłem to jednak wg twoich wskazówek stożek umiesciłem z przodu maski opuszczony lekko w dół. Przepływke już miałem wczesniej przerobioną ze wzgledu na blosa było mało miejsca teraz mam i czyjnik i tą rurke zamontwaną na kolanku ( cały dolot zrobiony z rurki PCV jak kto woli kiblorurki ) Jak tylko zrobie zdjęcie to wstawie jeśli ktos będzie chciał podpatrzeć.

    Pozostaje mi jeszcze regulacja gazu bo źle teraz chodzi max 150 km/h i dalej nie idzie a szedł.

  4. #4
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    to niestety jest prawie regułą. Tak samo jak to ze przed regulacja wiecej pali. Chetnie spojrze na zdjecia

Podobne wątki

  1. Stożek w jtd
    Utworzone przez tomek_murawski w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 08:51
  2. Stożek
    Utworzone przez dudzik87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 10:06
  3. [155] stożek
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 12:01
  4. stożek w JTD???
    Utworzone przez loco145 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 08:18
  5. [145] stożek w JTD???
    Utworzone przez loco145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory