Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: problem. Spalanie 17litrów i więcej

  1. #1
    SUICIDE
    Gość

    Domyślnie problem. Spalanie 17litrów i więcej

    Witam prosiłbym o małą pomoc odnośnie wykresu sondy lambda.

    Kilka dni temu robiłem pomiary
    Są to pomiary po założeniu nowej sondy lambda. Oczywiście orginalna Bosha. W tamtym tygodniu wymieniana.
    Nie mniej jednak z moich wykresów mam spore zastrzeżenia do tej sondy, że ma gwałtowne spadki Napięcia z 0.80 spada momentalnie na 0.15
    Ale prosiłbym o opinię Osób na tym dobrze się znających

    1 pomiar na nierozgrzanym silniku
    2 pomiar na rozgrzanym silniku
    3 po resecie ecu (ustawień adaptacyjnych)
    Zamieszczam screenshoty
    1
    Załącznik 59600
    2
    Załącznik 59601

    Po resecie ecu
    Załącznik 59602

    Screen robiony na fiatecu scan
    Załącznik 59603

    Spalanie mojego auta w mieście wychodziło 17L do momentu wymiany sondy lambda.
    Przejeżdżałem 54-56km za 50zł. Do momentu zapalenia kontrolki, nigdy nie jeżdżąc na rezerwie.
    Po wymianie na nową sondę. Przed restartem ecu i po restarcie ecu. Na 3ch tankowaniach przejechałem po 3x po 37km

    Auto nie traci obrotów, nie zamula. Nie traci mocy podczas zmiany biegów.
    Sprawdzałem filtr powietrza.
    Czyściłem przepływomierz spirytusem i testowałem auto przed i po czyszczeniu z odłączoną przepływką.
    Auto po odłączeniu przepływki traci moc i zamula w szczególności zmiany biegów.
    Po podłączeniu z powrotem wszystko wraca do normy.

    Aktualnie dzisiaj odłączyłem nową sondę lambda i chcę sprawdzić jak będzie zachowywać się auto na odłączonej sondzie.

    Zauważyłem też, że auto ma 2 filtry powietrza przed rurą przepływomierza
    - 3 filtr w kształcie okna (prostokątny)
    -1 który znajduje się pod drugim, a dokładnie pod kierunkowskazem.

    Podejrzewałem że auto dostaje za mało powietrza przez co podaje więcej paliwa więc dla sprawdzenia odłączyłem 1 filtr powietrza schowany za zderzakiem.
    Po tym zabiegu zauważyłem że tłumik delikatnie głośniej chodzi, słychać delikatne buczenie.
    Dodam że tłumik normalny żaden sportowy i wymieniany pół roku temu (dobierany wedle numeru).
    Ostatnio edytowane przez SUICIDE ; 20-06-2012 o 18:30

  2. #2
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie

    po to jest przepławka ,,,ustalanie mieszanki powietrza i paliwa ,, i tak do końca nie kapuję w czym tkwi problem sonda wymieniona problem rozwiązany.... jeździć obserwować i cieszyć się z jazdy pozdrawiam...

  3. #3
    SUICIDE
    Gość

    Domyślnie

    Przeczytaj wszystko dokładnie. A chociażby sam tytuł.
    Auto pali 17litrów na 100km. Z tego co wiem to ar 145 1.6TS 16v palą od 10 do 12litrów.
    Ostatnio edytowane przez SUICIDE ; 30-06-2012 o 09:26

  4. #4
    Marcin Lewy
    Gość

    Domyślnie

    Miałem taki problem po zakupie swojej alfy. Starszy pan w ogóle nią nie jeździł i spalanie też dokładnie takie lecz było to jesienią/zimą. Nie dogrzany silnik, silnik zamulony oraz sonda do wymiany. Po ostrej jeździe 60km średnia 160km/h spalanie wróciło do swojego standardu czyli od 7-12 na 100

  5. #5
    SUICIDE
    Gość

    Domyślnie

    No ja już swój problem rozwiązałem z pomocą bubu w odczycie wykresów.
    - wymieniłem sondę lambda bo stara była padaka. Co chwile mogłem kasować błędy i dalej wracały.
    - zmieniłem filtr powietrza na nowy
    - wyczyściłem przepływomierz i przepustnicę
    Ostatnie 4 tankowania wychodziły mi ok 10l 100km. Ale Jak tankowałem teraz ostatni raz to zaczyna mi znów coś nie pasować.
    Albo to przez ten durny pływak.

    A druga sprawa po włączaniu klimy dostaje strasznego muła, Wskazówka na biegu jałowym z 1 tysiąca obrotów po włączeniu klimy spada na 800. Ale to to wiem że obroty spadaja.
    Ale podczas ruszania auto jest zamulony ciężko żeby wystartowało z kopem. A druga sprawa jakakolwiek zmiana biegów na wyższe powoduje odczucie w spowolnieniu jazdy auta zaraz bo puszczeniu sprzęgła.
    Na prostej sobie robiłem testy.
    Jazda bez klimy i jazda z klimą różnica jest kolosalna.
    Nie wiem czy to normalne zachowanie tych aut bo włączaniu klikatyzacji.

  6. #6
    Allkey
    Gość

    Domyślnie

    każde auto traci na bucie po włączeniu klimy ale jak aż tak to sprawdził bym sprężarkę może łożyska padły.
    ps. jeżeli obroty nie wracają ci do 1000 z powrotem to komp nie dostaje info odnośnie zwiększenia obciążenia.
    Czujnik położenia walu?

  7. #7
    SUICIDE
    Gość

    Domyślnie

    Po włączeniu klimy spadają obroty. Po jej wyłączeniu z powrotem wracają. Auto diametralnie traci na mocy i momencie obrotowym.
    Ruszanie z jedynki podczas włączania się do ruchu to istny koszmar. Zmiana biegów na wyższe jest też odczuwalna. Odnoszę wrażenie że podczas zmiany biegu auto momentalnie mocno hamuje i po woli zaczyna się na nowo napędzać.
    Ostatnio edytowane przez SUICIDE ; 11-07-2012 o 16:05

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Radzio
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa Romeo 145 1.4 Twin Spark 99'R jest 159 1.9 jts
    Postów
    24

    Domyślnie

    Siema. U mnie podobne objawy. Nie moge samochodu po dłuższym postoju odpalić (przez noc czy po 8 godz pracy). Zapala, podusi sie i zgaśnie. Podpięty w serwisie pokazał błędy lambdy i przepływomierza. Została zakupiona i założona sonda lambda boscha i przepływomierz nowy, zrobiona adaptacja i zdziwko. Błędy nie wyskakują a objawy jeszcze gorsze. Teraz 5 razy musze zapalać samochód żeby zaczał chodzić sam, przy zmianie biegów czy na postoju potrafi nagle zgasnąć. Wciśnięcie gazu w podłoge nawet przy 3-3,5 tys obrotów nie robi na nim wrażenia tylko sie toczy. Po nagrzaniu jest troszke lepiej ale szału nie ma. I co tu może być problemem jak błędów nie ma?
    Wymiana świec, filtrów była 10kkm temu. Nawet przepalone 40 litrów Shell V POWER 100 nie pomogło :/ Czy na gazie czy na benzynie to samo.
    Ktoś ma pomysły ?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUICIDE Zobacz post
    Po włączeniu klimy spadają obroty. Po jej wyłączeniu z powrotem wracają. Auto diametralnie traci na mocy i momencie obrotowym.
    Ruszanie z jedynki podczas włączania się do ruchu to istny koszmar. Zmiana biegów na wyższe jest też odczuwalna. Odnoszę wrażenie że podczas zmiany biegu auto momentalnie mocno hamuje i po woli zaczyna się na nowo napędzać.
    W tym konkretnym przypadku przywaliłbym młotkiem w zaciski ręcznego, bo sam miałem takie objawy, choć nie mam klimy
    Radzio komprechę zmierz i dziur w dolocie poszukaj.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Radzio
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa Romeo 145 1.4 Twin Spark 99'R jest 159 1.9 jts
    Postów
    24

    Domyślnie

    Kompresja jest wporządku. Przed wymianą przepływomierza i sondy lambda pokazywał komputer, że dolot jest nieszczelny, że ciągnie lewe powietrze. Sprawdziłem dokładnie wszystkie rury, gumy i jest ok. Koło kolektora słychać delikatne syczenie, tylko nie wiem czy to z dziurki czy poprostu płynące powietrze wydaje taki dzwięk. Jest możliwość że pękł ? Silnik jak ma chwile zamuły, to po chwili słychać takie pyrknięcia małe wystrzały a potem zaczyna przyspieszać. Mogło wystrzelić w kolektor ssący i go zdziurawić ? Wersja kolektora plastikowa :/

Podobne wątki

  1. Problem komputer pokładowy-spalanie
    Utworzone przez adryś w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 06:59
  2. 156 1.8 TS Mala moc duze spalanie...(dziwny problem)
    Utworzone przez Rola w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 23:57
  3. problem nagle zwiekszone spalanie
    Utworzone przez kogut25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 16:05
  4. Problem z sondą (duże spalanie)
    Utworzone przez Jax1991 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 21:02
  5. [145] AR 145 1,4 TS problem z obrotami (3500 i więcej)
    Utworzone przez yaro38 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 15:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory