Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [147] zderzak

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie [147] zderzak

    Kupiłam nowy zderzak przód do alfy 147 na allegro - niemalowany. Lakiernik stwierdził, ze kupiłam zły, ponieważ nie nadaje sie do malowania i powinien byc montowany taki jaki jest - czarne tworzywo. Sprzedawca zarzekał się, ze jest do malowania. Oczywiście lakiernik pomaluje go dając pod lakier stosowny podkład, ale... Nie widziałam co prawda 147 z niemalowanymi zderzakami, ale może mało ich widziałam. Poza tym znając moje szczeście to może znowu kupiłam nie to co trzeba? Kto ma rację?

  2. #2
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    a z czego jest ten zderzak? przeciez kazdy mozna pomalowac. Nawet ja mam 146 i mialem zderzak czarny ( niemalowany ) ale oddalem go do pomalowania, mozliwe ze trzeba dac jakis podklad ale to chyba nie oznacza ze zderzak jest nie do malowania

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89
    a z czego jest ten zderzak? przeciez kazdy mozna pomalowac. Nawet ja mam 146 i mialem zderzak czarny ( niemalowany ) ale oddalem go do pomalowania, mozliwe ze trzeba dac jakis podklad ale to chyba nie oznacza ze zderzak jest nie do malowania
    W rzeczy samej tak myślałam. Ale są zderzaki - plastikowe - w innych markach, które są fabrycznie nierekomendowane do malowania. Zderzak fabryczny - rekomendowany - do malowania podobno rózni sie od takiego, tym że jest pokryty powłoką, która ułatwia trzymanie się warstw lakieru i zapobiega jego odpryskiwaniu. Oczywiście lakiernik mój zderzak pomaluje (da podkład), ale twierdzi, że istnieje ryzyko, iż lakier będzie podatny na uszkodzenia (odpryskiwanie). Jednak zderzak, który kupiłam nijak mi nie pasuje do montażu bez lakieru.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    A czy ten zderzak jest oryginalny, czy może jakiś "tani" zamiennik "no name"? Jeśli jest oryginalny, to lakiernik grubo się myli...
    Jeśli to jakaś podróba, to różnie może być.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    czy ten zderzak jest oryginalny, czy może jakiś "tani" zamiennik "no name"?
    Jest oryginalny.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Jest oryginalny.
    Więc nie ma innej opcji. W każdej 147 zderzaki malowane są pod kolor. Owszem, przy lakierowaniu elementów karoserii z tworzyw sztucznych stosuje się odpowiedni podkład, a potem utwardzacz, ale to wszystko. Nie powinno być żadnych problemów, może lakiernik chce się zabezpieczyć, by w razie czego kiedy z jego winy złuszczy Ci się lakier nie brać za to odpowiedzialności. Polecam zmienić lakiernika...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Jest opcja ze orginał z allegro nie jest orginałem co natomiast jest bardzo prawdopodobne!!!!

    Tani plastik z butelek trzepany na zderzaki w chinach rzeczywiście moze być cieżki do malowania .

    Jesli natomiast to jest orginał lakiernik dopiero poczatkuje i uczy sie fachu na Twoim Aucie Majko......jesli chcesz mam dobry warsztat lakierniczy z Łodzi .pozdrówka

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał smuz
    Jest opcja ze orginał z allegro nie jest orginałem co natomiast jest bardzo prawdopodobne!!!!
    Nie strasz mnie - wiem, że na allegro są podrubki, ale ich cena jest trochę inna. Poza tym ma od spodu oznaczenia marki.

    Cytat Napisał smuz
    jesli chcesz mam dobry warsztat lakierniczy z Łodzi
    Jeśli dobry - to podaj adres.

  9. #9
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    właśnie może to lakiernika masz felernego

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitus25
    właśnie może to lakiernika masz felernego
    Na to mi zaczyna wyglądać. Może nie chce mu się przygotowywać zderzaka pod lakier - w końcu kasa ta sama. No i dzięki za wszystkie podpowiedzi!

Podobne wątki

  1. Zderzak dbs do 147 fl
    Utworzone przez ar.192 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 08:26
  2. Zderzak w 145
    Utworzone przez xmajk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2007, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory