Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo 145 Stukot, drgania na pedale, czerwona kontrolka temperatury chlodzenia

  1. #1
    ssiemniak
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 145 Stukot, drgania na pedale, czerwona kontrolka temperatury chlodzenia

    Kupiłem Alfę romeo (1.7 boxer 16v 129 KM) parę dni temu. Stała ona dużo czasu (około dwóch lat) i praktycznie nie była ruszana, poza jakimiś krótkimi trasami. W każdym razie w tym dniu w których ją kupiłem przejechałem 50 km. Podczas jazdy często zaczynał nam drgać pedał gazu, i czasem nawet samochód drżał tak jakby obroty były o wiele za niskie, mimo że wcale takie niskie nie były. Potem po jakiś 30 km, kolega dołożył mu dużo gazu, na bardzo wysokich obrotach coś nam stuknęło lekko, a potem już stukało coraz mocniej i praktycznie bez przerwy. Potem silnik nam zgasł ponieważ rozładował się akumulator, więc dopchaliśmy go z kolegą do domu. Po naładowaniu akumulatora, spróbowaliśmy znów odpalić silnik, usłyszeliśmy głośny zgrzyt po czym odrazu zgasiliśmy silnik. Następnego dnia, na bagnecie było widać niewielkie opiłki metalu. Od tego czasu, odpalaliśmy parę razy żadne zgrzyty się nie powtórzyły, chociaż dalej stuka w silniku jak cholera. Na niskich obrotach jak i na wysokich, chociaż na wyższych jeszcze głośniej i gorzej. Paru znajomych obytych w temacie twierdzi że trzeba wymienić panewki, ale czekam na wasze bardziej optymistyczne teorie. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Optymistycznych teorii nie będzie.jeżeli boxer i stukanie to prawie na pewno panewka
    Mały remoncik się szykujea potem to już tylko sama frajda z jazdy i słuchania

  3. #3
    ssiemniak
    Gość

    Domyślnie

    Myślicie że bardziej się opłaca kupić nowy silnik (900 zł około) Czy zrobić samemu tą wymiane?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Jak kupisz drugi silnik to masz jakieś 80% szans, że w krótkim czasie zrobi się to samo co w obecnym silniku. Na rynku wtórnym nie ma już boxerów w dobrym stanie. Są tylko padaki i rupiecie Więc warto wydać więcej i remontować, albo sprzedać wszystko na złom


  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Jak samemu to w podobnych pieniądzach możesz się zamknąć ale bardziej bym obstawiał na jakieś 2 tysie bo pewnie jakieś kwiatki wyjdą. Ale kwiatki to pewnie by wyszły tak czy tak. Też myślałem o nowym silniku ale doszedłem do wniosku że to bez sensu bo i tak szlag go trafi. Pozostaje remont albo złom.
    Jak zdecydujesz się na remont to przygotuj się że poświęcisz na to duuużo czasu. W połowie remontu dojdziesz do wniosku że lepiej było wyrzucić niż naprawiać. Ale boxera chyba warto ratować

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    wyrzucić?! Herezja!!!
    Naprawiaj
    Kolege obarcz kosztami, bo to on przekręcił panewki Nigdy wysoko nie kręć na zimnym!
    Jeżeli kupiłeś to auto dla jazdy, zabawy na drodze (a po co inaczej kupować 1.7 boxer ) to musisz naprawić silnik i znowu śmigać.
    Na początek spróbuj wymienić olej (działa cuda takie zagranie, choć jak opiłki widziałeś). Pamiętaj, że to nie może być jakiś chłam z tesco, najlepiej Motul, ale poszukaj na forum, na pewno gdzieś jest.
    Co do pierwszych drgawek przed panewkami, to możliwe, że wałki się starły, przygasanie może oznaczać świece, różne rzeczy które i tak wymienisz, bądź naprawisz, więc nie ma co się martwić
    Naprawiaj bo to piękny silnik. My Ci życzymy powodzenia i służymy wszelką pomocą
    A jeżeli chciałoby Ci się możesz foty remontu zrobić i nam powrzucać

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Będąc w takiej sytuacji to.... przywracałbym ją do życia. Tak jak kolega omron8 powiedział, przez remont (może aczkolwiek niekonicznie) przejdziesz jak przez drogą krzyżową "czy dobrze zrobiłem?, Za tą kasę miałbym coś innego, jeżdżącego." Ale to się nie liczy Liczy się... zresztą co ja piszę, każdy wie o co chodzi. Rób autko jeśli je kochasz....

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfapier
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Elblag
    Auto
    ALFA ROMEO 155 2.0ts 8v swap na 2.5 V6
    Postów
    668

    Domyślnie

    remontuj boxerki to piekne silniki ja mialem ten sam problem tylko ze w 155 myslalem o roznych wersjach drugi silnik , wiekszy silnik ( 3.0 ) ,remont silnika no i ........ wybralem remont jak zrobie to bede wiedzial co mam i dlugo pojezdze

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Jeśli to Cię nie przekonuje to obejrzyj to:



    Ja jestem zakochany i gdyby mi pozwoliły warunki na to to kupiłbym jeszcze jedną 146 BX lub 5 dla odmiany

Podobne wątki

  1. [159] Drgania na kierownicy i pedale gazu
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 08:55
  2. [159] Automat - drgania na pedale hamulca i gazu
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:37
  3. Drgania na pedale sprzęgła
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 15:08
  4. kontrolka silnika i brak chlodzenia..
    Utworzone przez Arik w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 07:44
  5. Jak odpowietrzyc układ chlodzenia alfa romeo 147 O1r Ts
    Utworzone przez Alfonsoo w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory