Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Jaki interfejs alternatywnie i co to jest "uniwersalna" sonda Bosh...

  1. #1
    Matikskw
    Gość

    Domyślnie Jaki interfejs alternatywnie i co to jest "uniwersalna" sonda Bosh...

    Witam. Co myślicie o tym interfejsie: http://moto.allegro.pl/interfejs-fia...474665761.html
    1. Czy zrobie nim adaptacje przepustnicy po czyszczeniu ?
    2. Czy sprawdzę sondę i przepływkę?

    Czy z odpiętą sonda samochód może wogóle funkcjonowac normalnie? bo odpiolem ale nic to nie zmienilo. Niedawno robiłem mały przegląd wymieniłem silniczek krokowy ponieważ falowały obroty, przepływkę i sondę, wszystko wykombinowałem używane ale sprawdzane i sprawne jedynie w sądzie podobno był uszk. "integrator" jak dobrze pamiętam i po adaptacji wszystkiego (w warsztacie) nawet chwile było fajnie dopuki nie pojechałem do gaziarza który zrobił moc w miare na gazie ale zpaprał na paliwie kompletnie, twierdzi ze jest stara instalacja i trzeba by bylo ja wymienic bo sie gryzie z komputerem paliwa i zawsze komp bedzie lapal bledy od gazu - ale wczesniej jakos chodzilo i na tym i na tym... auto sie dławi jak je zapalam do tego stopnia ze gasnie, dopiero za któryms razem jak odpalam i delikatnie dodaje gazu wchodzi na 1200, 1300 obr. to po chwili zalacza sie gaz na ktorym jest w miare ok. Na paliwie nacisniecie na pedal gazu powoduje kompletne zmulenie. az przesadny brak mocy to jest, nieda sie jechac nawet...

    3. Jak pod maska ciagne za linke przy przepustnicy dodajac gazu slysze takie zasysanie wyrazne w okolicach kolektora z tyłu - możliwe jest ze peknol gaziarzom przy regulacji kolektor ssacy i ciagnie tam gdzies lewe powietrze (zasysa) i dlatego samochod kompletnie sie dlawi a na gazie w miare jezdzi (niewiem jak sie ma przy gazie lewe powietrze i wogole jego ilosc poza przeplywka...) ??

    4. co to za sonda niby uniwersalna i niby BOSH: http://moto.allegro.pl/nowa-uniwersa...457821672.html
    5. Nieda sie tak ustawic komputera zeby samochod dzialal w miare dynamicznie bez sondy lambda... ?

    Dzieki za wszystkie odpowiedzi - Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Czesc,
    Ja mam ten interfejs i jest super. z Tego co wiem to jedyne czego nie da sie nim regulowac to kwestie klimy. Co do lambdy - po prostu musi byc i tyle. Co do uniwersalnych. Ja mam az 3 sondy lambda. Wszystkie 3 kupilem 'uniwersalne' NGK i lutowalem wtyczki. Rok czasu wszystko dziala idealnie i na gazie i na benzynie.
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janusz_w5
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,8TS
    Postów
    88

    Domyślnie

    wyglada to jak standardowy kabel do fiatow i innych ;]

Podobne wątki

  1. Sonda 1.8 ts a instalacja " w rurę "
    Utworzone przez kubakostek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 17:39
  2. Jaki sposób na penerstwo "myjące" szyby na skrzyżowaniach?
    Utworzone przez mikolajpn w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 19:56
  3. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 12:05
  4. Sonda lambda - "Adaptacja lambda2 poza zakresem maks."
    Utworzone przez yarp2326 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 17:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory