Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [166] dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie [166] dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

    witam u mojego ojca pojawił się problem ze skrzynią
    auto z 2002 roku 3.0 do tej pory bez problemów

    podczas jazdy zapaliła się kontrolka skrzyni i skrzynia przeszła w tryb awaryjny 3 - 4 bieg redukcja mocy itd. kontrolka świeciła się światłem ciągłym a nie pulsacyjnym co sugerowałoby przegrzanie skrzyni a nie jej uszkodzenie. Styl jazdy mego ojca nie pozwala przegrzać skrzyni wierzcie mi :-)

    auto pojechało do serwisu i jakiś magik podpiął belle pod kompa i wykasował jakis błąd i nawet nie wiedział co to za błąd bo nie umiał tego racjonalnie wytłumaczyć.
    auto wyszło z trybu awaryjnego - kontrolka zgasła - i auto zaczęło normalnie jechać - biegi zmieniały się płynnie.

    na drugi dzień przy odpaleniu ta sama sytuacja - kontrolka się świeci i skrzynia w trybie awaryjnym. przy przechodzeniu z P na R N D czuć mocne szarpnięcia.

    ma ktoś pomysl co to może być ? Czujnik temperatury ? konwerter ? tarczki ? olej ? nie mam pomysłów i szukam jakiegoś fachowca z łodzi co się zna bo w ASO nie wiele widzę wiedzą skoro twierdzą że skrzynia jest bezobslugowa nie zmienia sie oleju i jest zintegrowaną częścią którą wymienia się całą czyli awarja skrzyni w ASO = wymiana skrzyni

  2. #2
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź na początek poziom oleju.
    Korkiem przelewowym przy mechanizmie różnicowym, duży korek odkręcany na imbus.
    Sprawdza się na pracującym silniku po przewachlowaniu skrzyni.
    Jeżeli będzie go za mało to uzupełnij. Olej tylko ESSO 71141 (20litrów) lub z ASO VW G052162A2. (1litr)
    U mnie brakowało np. 1,5litra.
    Jeżeli masz wyciek między skrzynią a silnikiem to raczej na pewno ze skrzyni.
    Magik, który sczytywał Ci błędy niech poda jego numer.
    Jeżeli będziesz miał numer błędu to podpytaj na tym forum:
    http://www.forum.automat.pl/forum/

  3. #3
    cypis166
    Gość

    Domyślnie

    ja mam ten sam problem kontrolka swieci sie caly czas ale jak zgasze i zapale od nowa to przestanie obecnie jestem we wloszech pojechalem do serwisu alfy i powiedzieli mi ze oni moga wymienic skrzynie a koszt taiej operacji to 2500euro skrzynia i 700 euro robocizny to moim zdaniem mija sie z celem i teraz pytanie czy dam rade na niej dojechac do polski ??
    bo jest tak przekrece kluczyk i czekam az kontrolki gasna ale od skrzyni nie gasnie i jak odpale i dam na D to czuc szarpniecie i brak zmiany biegow
    a jak przekrece i odrazu zapale samochod to kontrolka gasnie i jest spoko normalnie zmienia biegi wiec co moze byc??
    Ostatnio edytowane przez cypis166 ; 22-11-2009 o 14:18

  4. #4
    wlodas
    Gość

    Domyślnie

    mam ten sam problem !!!!Podpowiedz jak sobie z tym poradziles.Z gory dziekuje i pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    u mnie czasami jak daje wsteczny to szarpnie -ale tylko po tym jak auto stało nie jeżdżone z tydzień czy to normalne? czy czekać parę min aby się oleje ogrzały , rozprowadziły

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    podnieś auto na lewarku i w pozycji P na wybieraku zobaczy czy masz luz na półosiach na przednich kołach ... jesli koło będzie się obracało jakieś 10-15 stopni to znaczy że luz na półosiach powoduje to szarpanie ... i stukanie

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    A co z tym luzem, wina skrzyni czy przegubu wewnętrznego??
    Czy jest to normalne czy trzeba to zaraz naprawić??
    Jakie są konsekwencje tych luzów??
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


Podobne wątki

  1. [MiTo] Dziwne zachowanie skrzyni biegów. Możliwe uszkodzenie synchronizatora 5 biegu?
    Utworzone przez bloodinnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-09-2019, 14:32
  2. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  3. [GTV] Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez Keniq w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 20:04
  4. Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:21
  5. [145] dziwne zachowanie skrzyni biegów
    Utworzone przez nietyx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory