Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: rozszczelniona chłodnica wody

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie rozszczelniona chłodnica wody

    Witam,

    Ostatnio rozszczelniła mi się chłodnica silnika w związku z tym mam pytanie.
    Regeneracja chłodnic podobno jest zła(bo ujowo zrobią i albo sie rozszczelni albo nie ochłodzi tak jak powinna), używane chłodnice są złe(bo nie wiadomo co kpujesz i ile pociągnie) a więc z grę wchodzi tylko nowa chłodnica.

    Najtańsza jaką znalazłem do mojej 156 2.5 v6 to THERMOTEC nr katalogowy D7D004TT
    Kosztuje zaledwie 317zł, ma ktoś doświadczenie z tą firmą? Jej oficjalnym dystrybutorem w na Polskę jest Intercars.
    I drugie pytanie, ma ktoś zniżki w intercarsie, żeby wyszło jeszcze taniej?

  2. #2
    raphalsky
    Gość

    Domyślnie

    A duże to rozszczelnienie? Płynu ubywa czy po prostu jest dziura i płynu w ogóle nie ma?
    Pytam ponieważ ze 3 lata temu miewałem ubytki w układzie chłodzenia, plamy pod samochodem wskazywały, że to raczej chłodnica. Udałem się do znajomego mechanika a ten zalecił mi spróbować dolać płynu uszczelniającego. Dolałem i problem się rozwiązał. Do tej pory się nadziwić nie mogę, że coś takiego zadziałało...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ja bym tych uszczelniaczy nie próbował. U mnie też ubywa ale mało. Ok 100ml na 500km. I u mnie napewno sączy chłodnica. Na razie nic z tym nie robię
    A uszczelniaczy odradzam. W moim byłym Fiacie też tak ktoś kombinował. Skończyło się na zapchanym układzie ;/
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  4. #4
    raphalsky
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam nikogo do niczego nie namawiam. Spróbowałem i zadziałało. Jestem zadowolony
    A ryzyko być może jakieś jest - nie wiem, bo prawdę powiedziawszy nie znam się na tym...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Ja bym tych uszczelniaczy nie próbował. U mnie też ubywa ale mało. Ok 100ml na 500km. I u mnie napewno sączy chłodnica. Na razie nic z tym nie robię
    A uszczelniaczy odradzam. W moim byłym Fiacie też tak ktoś kombinował. Skończyło się na zapchanym układzie ;/
    W moim 1 samochodzie jak rozszczelniła się chłodnica byle dojechać do domu zastosowałem musztardę sarepska. Poskutkowało ale oczywiście i tak i tak chlodnice musiałem wymienić.
    Przynajmniej dojechałem do domu.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Odrazu zakładasz że partacze. A u mnie w firmie pospawali już kilka chłodnic i niektóre już 5 lat jeżdżą bez awari. Więc wszystko w rękach człowieka.
    Co do firmy niewiele słyszałem ale pytałem i Ci co znają mówią że dobra.


Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Chłodnica wody
    Utworzone przez piorek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 07:53
  2. Chłodnica wody 2.4 jtd
    Utworzone przez mor w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory