Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Szarpanie na małym gazie na benzynie

  1. #1
    matkrzesz
    Gość

    Domyślnie Szarpanie na małym gazie na benzynie

    Na początek chciałem się przywitać bo to mój pierwszy post na tym forum

    Problem dość znany, ale każdy przypadek jest unikalny i chciałbym zasięgnąć konkretnych porad dla mojej sytuacji.
    Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem alfy 145 silnik 1.6 boxer. Samochód ma założony gaz na którym chodzi płynnie bez żadnych problemów, zaczynają się one dopiero gdy podczas jazdy przełączę sobie z powrotem na benzynę.
    Samochodem zaczyna szarpać przy trzymaniu lub lekkim dodawaniu gazu, opamiętuje się dopiero przy wciśnięciu pedału do dechy i daje mocno do przodu. Dodam, że po odpaleniu, kiedy autko chodzi na chwilę na benzynie wszystko jest ok. Kiedy już silnik się zagrzeje i przełączę na benzynie to obroty zaczynają spadać, silnik chodzi jak traktor i po jakimś czasie gaśnie. W alfie wymieniony rozrząd, pompa, filtr i czujnik ciśnienia paliwa. Sprawdzałem i czyściłem domowym sposobem wtryski i wyglądały na działające. Świece też były wymienione.

    Co radzicie?
    1. Wymienić jednak wtryski, czy spróbować wyczyścić i sprawdzić jeszcze raz?
    2. Silniczek krokowy ponoć działa ale nie wiem czy nie jest zabrudzony. Jutro mam zamiar spróbować go wyczyścić. Może być przyczyną?
    3. Mogę też spróbować wyczyścić przepustnicę, jeśli może ona mieć jakiś wpływ.
    4. Czytałem też, że odłączenie akumulatora na 30 min coś pomaga, ale nie wiem czy nie trzeba robić tzw. adaptacji o której nie mam pojęcia.


    Ogólnie to zależy mi na poradach działań, które jestem w stanie zrobić sam, ew. co należy sprawdzić/wymienić w autku.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoć

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Takie poszarpywanie może wskazywać na wtryskiwacze (dość często spotykaną usterkę w boxerkach)

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    matkrzesz
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że to najczęstszy problem, ale dlaczego dzieje się tak tylko przy lekkim wciskaniu gazu? Poza tym sprawdzałem już te wtryski(jutro sprawdzę jeszcze raz), wyciągnąłem każdą listwę i sprawdzałem czy dają paliwo i chyba było ok. Mogę spróbować potraktować je jeszcze STP i zobaczymy jak będzie. A jakie macie zdanie jeśli chodzi o pozostałe pytania? Ma ktoś może jakieś instrukcję dot. pkt. 2 i 3? Znalazłem tylko dla TS a nie wiem czy się czymś nie różnią w tych elementach te silniki :|

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    Ja tutaj podłącze się do tematu ponieważ mam podobny problem od jakieoś czasu. Sillnik 1.4 boxer. Gazu nie ma wiec problem jest u mnie na benzynie. Wygląda to podobnie autko odpala normlanie obroty trzyma też normlanie zarówno ciepły jak i zimny. Sprawa się pierdoli gdzy zaczyna się ruszać. Auto jedzie tylko gdzy wcisnę pedał gazu do końca. Gdy próbuje utrzymać stałą prędkość auto zaczyna kichać, prychać. Strzela i prędkość spada. Wciskam gaz do końca auto zaczyna jechać ale i tak jest lekko przymulone. Dodam że wymieniłem silnik krokowy na nowy magnetii. Co to może być? wtryski? zapachany filtr paliwa? a Może uszkodzony czujnik położenia przepustnicy?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar nec2nd
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Leszczyny
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pol3wa Zobacz post
    Ja tutaj podłącze się do tematu ponieważ mam podobny problem od jakieoś czasu. Sillnik 1.4 boxer. Gazu nie ma wiec problem jest u mnie na benzynie. Wygląda to podobnie autko odpala normlanie obroty trzyma też normlanie zarówno ciepły jak i zimny. Sprawa się pierdoli gdzy zaczyna się ruszać. Auto jedzie tylko gdzy wcisnę pedał gazu do końca. Gdy próbuje utrzymać stałą prędkość auto zaczyna kichać, prychać. Strzela i prędkość spada. Wciskam gaz do końca auto zaczyna jechać ale i tak jest lekko przymulone. Dodam że wymieniłem silnik krokowy na nowy magnetii. Co to może być? wtryski? zapachany filtr paliwa? a Może uszkodzony czujnik położenia przepustnicy?
    A jak spalanie u Ciebie wyglada? Kontrolka wtrysków zapala się?Jak sprawdzałeś wtryski? Muszą dawać ładną mgiełke, jesli to nie wtryski, to czujnik położenia przepustnicy wydaje się być trafiony, ale obawiam się się to nie jest jedyny problem. Jeszcze regulator ciśnienia paliwa przychodzi mi do głowy, a filtr paliwa też warto wymienić na wszelki wypadek. Dużo nie kosztuje a "odhaczyć" można

  6. #6
    Magnett0
    Gość

    Domyślnie

    mam 1.4 Ts ale jak ją kupiłem też muliła na benzynie, nie chciała wg jechać odpalić też. co zrobiłem wyciągłem filtr paliwa położyłem na czystą szmate podłączyłem pompke i dmuchem. Co za błoto poleciało pobiegłem po nowy filtr zamontowałem. odkręciłem przewody benzynowe i dmuchnełem w nie powietrzem. pompe odłączyłem wyczyściłem styki tak uwalonych jeszcze nie widziałem. pościągałem wtryski każdy wyczyściłem. poskładałem do kupy i auto jak nowe zero problemu



  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    ze spalaniem nie wiem bo nie jeże autem bo nie da się jechać przez to szarpane. jedynie co to którkie dystanse. Jutro sprawdzę wtryski i filtr. Jeżeli nie pomorze to bede szukał dalej.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    Podłączam się pod temat Śmieszne ile to ludzi ma ten sam problem, a rozwiązania nie ma.
    Mam 1.7 16V i jak wyżej było, mało gazu to szarpie, najgorzej w korkach jak się wolno jedzie, często zatrzymuje.
    Gdzieś czytałem, że po prostu "ten typ tak ma", ale ja w to nie wierzę.
    Przeczytałem też, że trzeba wyczyścić przepustnice (niestety czasu nie mam, więc jakby ktoś to sprawdził byłbym wdzięczny )
    W każdym razie czekam na rozwiązanie problemu, sam też będę pisał co i jak

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post
    Podłączam się pod temat Śmieszne ile to ludzi ma ten sam problem, a rozwiązania nie ma.
    Mam 1.7 16V i jak wyżej było, mało gazu to szarpie, najgorzej w korkach jak się wolno jedzie, często zatrzymuje.
    Gdzieś czytałem, że po prostu "ten typ tak ma", ale ja w to nie wierzę.
    Przeczytałem też, że trzeba wyczyścić przepustnice (niestety czasu nie mam, więc jakby ktoś to sprawdził byłbym wdzięczny )
    W każdym razie czekam na rozwiązanie problemu, sam też będę pisał co i jak
    Ostatnio i u mnie dzieją się podobne rzeczy. Ogólnie auto straciło wigor Przepustnice czyszczone w miarę możliwości i poprawy raczej nie było. Całkiem możliwe, że w moim przypadku siada już przepływka.


  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    ...siada już przepływka.
    O właśnie, to też słyszałem. I od razu zapytam:
    Dużo ludzi mówiło: "odłącz przepływkę..." no właśnie i co wtedy?
    Alfa powinna lepiej chodzić? Czy gorzej? U mnie zapaliła się marchewka od razu :/

Podobne wątki

  1. Kręci ale nie odpala na benzynie i na gazie 1.6 ts.
    Utworzone przez Artursdz w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 16:27
  2. szarpie na benzynie i gazie
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 11:58
  3. pali na gazie,na benzynie nie.
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 12:37
  4. Na benzynie jest gorzej niż na gazie!
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 08:43
  5. [146] Nie chce odpalić ani na benzynie,ani na gazie :(
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 17:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory