Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [146] Pisk w okolicy silnika.Świeżo zakupiona Alfa.

  1. #1
    Oskarr
    Gość

    Domyślnie [146] Pisk w okolicy silnika.Świeżo zakupiona Alfa.

    Witam
    Jestem wlasnie swiezo po zakupie alfy 146 czarna 18. 140ps 1997 137tys zrobione...
    Teraz nia jezdze i odkrywam mankamenty...moje pytanie to mam prlem pod maska..
    Autko (tak mi sie wydaje) gdy sie rozgrzeje slysze pisk w okolicqach silnika..(nie wiem czy to mozliwe ze milknie pisk gdy wentylator sie wlacza czy to tylko zbieg okolicznosci) pisk ten jest na bardzo niskich obrotach rzy biegu na luzie..
    I druguie pytanie jestem posiadaczem klusze o nazwie Master i nie jest to ten pierwszy klucz czy to bedzie jakis problem ile kosztuje w polsce dorobienie orginalnego..
    A wiec co myslicie o tym piszczeniu...
    Acha no i gdy gasze silnik slysze takie krotkie piszczenie malejace wrac ze zgaszeniem samochodu
    POMOCY

  2. #2
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie piszczy Ci któras z rolek na ukladzie alternatora. Jesli dopiero co kupiles auto to i tak musisz wymienic rozrząd wiec przy tej pracy mechanik sprawdzi ktora z rolek tak chałasuje.

    Co do kluczyka to byle zakład dorabiania kluczy za ok 150 zl dorobi Ci nowy. No chyba ze chcesz miec oryginalny.. to Cie wysniesie sporo drozej bo tylko ASO

    fred

  3. #3
    Oskarr
    Gość

    Domyślnie

    zapomnialem dodac ze samochod stal ok 5-6 miesiacy czy to piszcze moze moze sie z tym wiazac?
    i ile taki samochod moze kosztowac w polsce?

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oskarr
    zapomnialem dodac ze samochod stal ok 5-6 miesiacy czy to piszcze moze moze sie z tym wiazac?
    i ile taki samochod moze kosztowac w polsce?
    to ze stalo nie ma wplywu.radzil bym tego nie lekcewazyc.zdejmi pasek napedu alternatora i raszty urzadzen i odpal.jesli ustalo to nic takiego groznego(dla silnika)jesli nie to raczej rolka,lub pompa wody.a to juz jest niebezpieczne(i bardzo kosztowne w razie zatarcia piszczacego elementu) ile moze kosztowac?zaleznie od stanu,jakies 8..10 tys dobra.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    Pisk może być tez od paska wielorowkowego.
    On jest odkryty i drobiny piasku(krzem) wbijają się w gumę i trąc się o koło chałasują.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał J@rek
    Pisk może być tez od paska wielorowkowego.
    On jest odkryty i drobiny piasku(krzem) wbijają się w gumę i trąc się o koło chałasują.
    widziales juz cos takiego?pomijajac moze sprzet rolniczy?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie rolki i inne pierdy nie są osłoniete i mogą piszczeć, pasek klinowy moze piszczeć jednak nie sam z siebie i nie od kurzu tak nagle jak motor sie rozgrzeje... Lesio ma racje , ja bym tej sprawy nie bagatelizował i posprawdzał wszystko po kolei. Pasek może piszczeć tylko i wyłącznie wtedy gdy podczas dłuzszego postoju bedzie mokry lub naleci piasek. Wtedy przy odpaleniu piszczy jakieś góra 2s aż się nie "otrzepie" i dalej można rozkoszowac sie dzwiękiem silnika. Nie mówie,ze kazdy przypadek jest taki sam, ma na to wpływ naciąg paska i jego jakość.

    Pozdr Tiga

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny pisk z silnika-problem,zagadka -Video 2.4Jtdm
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 16:22
  2. [159] Pisk z silnika po pojawieniu sie minusowych temperatur
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 10:03
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 15:26
  4. [145] Stuki w okolicy silnika.
    Utworzone przez sebastianpol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 20:53
  5. 145 QV 2.0 TS 150km - Dziwne wibracje silnika i pisk paska
    Utworzone przez t.o.mek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory