Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [147] selespeed, dzisiaj odmówiła współpracy

  1. #1
    adanow
    Gość

    Domyślnie [147] selespeed, dzisiaj odmówiła współpracy

    witam
    w mojej alfie 147 2.0 selespeed przestał zmieniać biegi.
    zaczeło się gdy wjechałem z dużą prędkością w koleiny, po dojechaniu do skrzyżowania automat przełączył na neutralny bieg ((
    udało mi się jeszcze dotoczyć do chodnika i myślałem ze to był koniec, na wyświetlaczu pojawiła mi się ikona "check aktive". po 10 min spróbowałem uruchomić biegi, udało się lecz nie na długo. kiedy przejechałem 1km i zacząłem przyspieszać było wszystko ok.
    niestety gdy zatrzymałem się na następnych światłach selespeed przełączył na N, i od tej pory skrzynia nie działa :|?:
    przy otwieraniu drzwi zauważyłem ze pompa w skrzyni nie działa.
    czekam teraz na mechanika który wraca w piątek i podjedzie z laptopem.
    jak myślicie wystarczy usunąć błędy :x

  2. #2
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    Mozesz miec problemy z pompka...na poczatek sprawdz czy masz olej w ukladzie selespeed. W 156 po lewej stronie jest zbiorniczek po odkreceniu go jest miarka - bedziesz wiedzial.(nie wiem jak jest w 147)
    Jesli olej jest a pompka nie pracuje, sprzwdz przekazniki, moze w nich tkwi przyczyna- zdarzaly sie takie przypadki.Jesli i to nie pomoze, sprobuj postukac w sama pompke, (w 156 dostep byl do niej po sciagnieciu plastikowej obudowy po lewej stronie) jesli ruszy a potem przestanie - bedziesz wiedzial, ze jest do wymiany.
    Uzupełnij profil bo nie wiadomo z ktorego roku masz auto, w moim z 2002 przy padajacej pompce komputer nie pokazal jej błędu.

  3. #3
    adanow
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Piotrek. Dzisiaj sprawdzę olej, i spróbuje uruchomić skrzyń. :roll: Po tej awarii chce wymienić olej. Możesz jakiś polecić??

  4. #4
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    do selespeeda dedykowany jest olej Tutella CS Speed.Pamietaj, ze to olej do modułu selespeed.Do skrzyni biegow jest inny, swoja droga tez bym sprawdzil jego stan.

  5. #5
    adanow
    Gość

    Domyślnie

    Czyli do modułu jest "Tutella CS Speed".
    Jaki proponujesz do szkrzyni?
    Ja w sobotę wlałem do silnika "Castrol EDGE Sport 10W-60 Syntetyczny".
    Myślę że bedzie dobry :wink:

  6. #6
    adanow
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdziłem olej w skrzyni jest max. Ne wiem co się stało mam nadziej, że skasowanie błędów pomoże. Trzymajcie kciuki ((

  7. #7
    mefisto9000
    Gość

    Domyślnie

    pitt24, Witam,mam problem ze szczotkami w pompce selespeed,jak pukne to rusza.Pytanie jest takie czy moge ja doraznie na czas jazdy podlaczac na krotko,tak zeby chodzila caly czas?Kiedy sie zatrzymuje w ktoryms tam miejscu to nie rusza pozniej,i musze wylazic i ja wzniecac pukaniem.
    Pozdrawiam .
    Kuba

  8. #8
    adanow
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Samochód odebrałem od mechanika, po tygodniu pojeździłem dwa dni i znowu do niego wrócił. Okazało się, że tylko przeczyścili układ sterowania skrzynią. Trzy tygodnie nie miałem samochodu, tak naprawdę wina leżała po stronie naruszenia przewodów i wymienili jeden przekaźnik. najgorsze jest to, iż skasowali mnie za to 700 zł.

  9. #9
    mat1190
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pare błędów z mojej AR 147 selespeed. O co w nich chodzi? może ktoś miał juz z nimi doczynienia i pomoże.
    błędy silnika:
    P1177
    P1178

    błędy skrzyni:
    p1748
    p1747
    p1768
    p1744

    Jest jeszcze jeden błąd - p1769, ale na ten błąd chyba jest rozwiązanie i nie wiem czy zaczynać od wymiany tego akumulatora ciśnienia.
    (http://www.forum.alfaholicy.org/147/...aprawilem.html)

  10. #10
    mat1190
    Gość

    Domyślnie ojoj

    Cytat Napisał mat1190 Zobacz post
    Witam.
    Mam pare błędów z mojej AR 147 selespeed. O co w nich chodzi? może ktoś miał juz z nimi doczynienia i pomoże.
    błędy silnika:
    P1177
    P1178

    błędy skrzynijoj
    p1748
    p1747
    p1768
    p1744

    Jest jeszcze jeden błąd - p1769, ale na ten błąd chyba jest rozwiązanie i nie wiem czy zaczynać od wymiany tego akumulatora ciśnienia.
    (http://www.forum.alfaholicy.org/147/41566-147_blad_selespeed_p1769_pump_driving_relay_stuck_ naprawilem.html)

Podobne wątki

  1. Alfa odmówiła palenia !! 147 1,9Jtdm 2007
    Utworzone przez Martini w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 17:28
  2. lpg odmawia współpracy
    Utworzone przez bentek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 18:22
  3. kierownica, odmówiła posłuszeństwa :-(
    Utworzone przez rybsonic w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 23:56
  4. selespeed, dzisiaj odmówiła współpracy
    Utworzone przez adanow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory