Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [146] Nagłośnienie - co kupic...

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar limak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    AR146 1.4 TS 16V
    Postów
    80

    Domyślnie [146] Nagłośnienie - co kupic...

    Macie cos do polecenia?
    Moze sami zabudowywaliscie AR146?
    Wykorzystywaliscie miejsca fabryczne na glosniki?

    Planuje wydac do tysiaca. Najczesciej slucham rock'a i metalu... no i lubie sluchac muzyki glosniej... stad np. mysl, zeby tez zainwestowac w subwoofer... ale najlepiej by bylo mysle najpierw glosniki i radio z wyjsciem na sub... pozniej najwyzej skrzynie dokupic.

    Co myslicie o zestawie odesparowanym JBL, Hertz, Phonocar?
    Mysle, ze przednie drzwi to bylby odeseparownay na zwotnicach a tylnie drzwi glosnik wspolosowy tej samej firmy do zestaw.

    Radio napedzajace...
    ALPINE CDE-9870R do wyrwania nowka z Allegro za 350zł... chyba dobra cena - warte tych pieniedzy?
    Wzglednie PIONEER DEH-3000MP badz tez PIONEER DEH-4000UB. Te same pieniadze co Alpine.
    Zastanawialem sie takze nad BLAUPUNKT Melbourne SD27 na karty SD za jakies 210zł nówka... ale nie wiem czy w SD warto zainwestowac, nie znam tego radia... nie znam nikogo, kto by z SD w aucie korzystal.

    Jesli chcielibyscie mi pomoc dokonac wyboru - to slucham :>>
    Bede wdzieczny za kazda uwage.

    Z pozdrowieniem,
    limak

  2. #2
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    mam tego Alpine i polecam. Super sprzecik, szczegolnie jeszcze do podpiecie pod iPoda mi super pasuje.

  3. #3
    velpol
    Gość

    Domyślnie

    I co? I koniec tematu? Ja też mam zamiar wsadzić jakieś fajne audio do mojej alfetki. Mówiąc o fajnym audio mam na myśli coś nie drogiego ale o dobrej charakterystyce dźwięku i pasujące do oryginalnych otworów. Co możecie polecić - jaką konfigurację i co z czym połączyć, czy dodawać wzmacniacz do subwoofera czy też wystarczy jakieś radyjko z wyjściem na s-r itp.?

  4. #4
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    limak, ja to bym cos takiego zarzucil do 146:

    glosniczki przod: Blaupunkt GTc 662 Mk II
    tyl: Blaupunkt GTx 662 Mk II

    tuba: Blaupunkt GTb 1200 Mk II
    wzmacniacz do niej: Blaupunkt GTA 260

    kwota ok 600 zl, zalezy gdzie kupujesz.

    velpol, dla ciebie moze byc taki sam zestaw glosnikow, zmienia sie tylko glosniki tylne bo w 145 sa o sr 130mm, proponuje Blaupunkt GTx 542 Mk II. Lacznie bedzie ponizej 600 zl.

    Jezeli chodzi o jakies dobre radyjko CLARION DXZ388RUSB.

    Pozdro - Krzyśko
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Nie wiem czy warto cudować i wydawać takie pieniądze po to żeby uzyskać jakiś "nieziemski efekt". U siebie zainwestowałem ponad 500 zł - zostawiłem tylko głośniki z przodu, bo poprzednik zamontował 2x120W - resztę wszystko wymieniłem łącznie z przewodami. Dźwięk owszem ładny podoba mi się, ale mam chyba jakieś "skrzywienie" bo wolę posłuchać silnika przy 4.000-5.000 obr/min. niż tego co leci w radiu czy z CD. I teraz podczas jazdy radyjko brzdąka sobie na 1/5 mocy a ja i tak słucham silnika :mrgreen:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    ja co do radyjek nie polecam tylko clariona Sam mam i zaraziłem się jak zobaczyłem co trzeba zrobić żeby podpiąc ipoda. Szopki nie z tej ziemi. do radia za 400 pln musze kupić dodatków za 500. Tak wyglafa system Ipod ready

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze wygłuszył drzwi. Sam kombinowałem z różnymi głośnikami. A dopiero teraz po wygłuszeniu nawet Pioneery zaczęły "ładnie" grać.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyśko
    tuba: Blaupunkt GTb 1200 Mk II
    wzmacniacz do niej: Blaupunkt GTA 260
    Wg mnie to zły wybór ponieważ ten właśnie głośnik ma płytki bas i jakiś taki „plastikowy”.
    Jeśli chcesz cos co powali Cie na kolana i zapewni miły masarz pleców i jeżenie się włosów na karku proponuje coś takiego:
    Wzmacniacz Blaupunkt GTA480 (4x75 bądź 2x220 wartości RMS) bądź w wersji pare groszy tańszej GTA280 (2kanały) do tego głośnik Magnat Xpress 15” w zamkniętej 100litrowej obudowie z MDF (obudowę albo zrobisz sam albo ktoś na zamówienie inaczej ciężko to widzę) do całości kable jakieś przyzwoite (nie jakieś odcięte z starej suszarki czy lampy) tylko OCF grubości hmm im grubsze tym lepsze : ).

    Radio - pytałeś o PIONEER DEH-3000MP, uważam ze radio jest doskonałe i niedrogie, w porównaniu do JVC KD G731 które miałem wcześniej wypada znacznie lepiej, bas jest głębszy i dokładniejszy a sopran wyrazistszy a cenowo nie będę już porównywać bo 350 a ponad 600zł to znaczna różnica.
    Reasumując w zaokrągleniu:
    Głośnik 250zł, wzmacniacz 280 lub 350zł, kable w wersji taniej 50zł, radio 350zł.

    Wersja druga to głośniki w miejsca seryjne.
    Jeśli stać Cię na wygłuszenie samochodu (maty APP na wszystkie drzwi pi razy oko wyjdzie z 500zł) to jest to znacznie lepsza inwestycja ponieważ nie zagracasz sobie bagażnika (chyba ze masz takie podejście jak ja ze bagażnik jest od tego żeby w nim wozić głośnik) i estetyczne, nie widać a gra dobrze. Na tym polu do popisu polecam Hertz wg mnie są najlepsze chociaż nie najtańsze, cóż jakość = cena pyzatym są wytrzymałe na katowanie i doskonałe parametry jak i sam dźwięk a to dość istotne argumenty.

    Więcej się rozpisywać będę myślę ze to wystarczy a decyzja ostateczna i tak należy do Ciebie ale najważniejsze to to by nie żałować pary groszy i jak już kupować to cos konkretnego a nie jakieś wynalazki. W każdym razie życzę udanego zakupu

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar limak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    AR146 1.4 TS 16V
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    ja co do radyjek nie polecam tylko clariona Sam mam i zaraziłem się jak zobaczyłem co trzeba zrobić żeby podpiąc ipoda. Szopki nie z tej ziemi. do radia za 400 pln musze kupić dodatków za 500. Tak wyglafa system Ipod ready
    Wybralem wlasnie Clariona ostatecznie po dlugim wertowaniu forow, mierzeniu sily na zamiary i grubosc portfel;a i tego co chce osiagnac.
    Model 379.
    Myslalem nad 388, ale... dlaczego za zielone podswietlanie trzeba doplacic a standardem jest niebieskie? :|?:

    Dlaczego Clarion 379?
    2x RCA
    Wg opinii na forach jakosc dzwieku lepsza od Pioneer'a DEH-6000UB i podobnych cenowo radioodtwarzaczy innych marek.
    Pilot IrDA w zestawie.
    Dobra jakosc wykonania.
    Zielone podswietlenie - lubie jak mi sie na desce nic nie wyroznia.

    Teraz bedzie stopniowe inwestowanie w naglosnienie... poki co najblizej glosnikow to jestem JBL i Hertz wlasnie. Przd - zestaw odseparowany; tyl - wspolosiowe.
    Zastanawiam sie nad wzmacniaczem, delikatnym moze sub'em do bagaznika... (jednak funkcjonalnosci burzyc bym do konca Alfy nie chcial :>> ) i wyciszeniem drzwi.
    Wszystko kwestia czasu.

    Z pozdrowieniem,
    limak

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Witam

    Mam 145, do przodu planuje zakup odseparowanego zestawu Helix db 62.1, ma niedużą moc sin i dzięki temu rewelacyjnie sprawuje się pod samym radiem, dla niezbyt wymagającego słuchacza napęd z radioodtwarzacza w zupełności wystarczy. Solidne wytłumienie matami bitumicznymi i będzie hulać aż miło

    W bagażniku mam suba MDS08 w skrzynce BR 20L wlasnej konstrukcji, póki co napędzany chinolem bo akurat to miałem pod ręką. Zestrojony na 50Hz gra naprawdę świetnie, nie urywa głowy, ale ma fajnego kopa. Niestety podłączany na próbe bo nie mogę przebić się z kablami przez przednią ścianę

    Radioodtwarzacz to LG, ale tak jak pisałem to dopiero początek

    Co do montowania glośników w tylnych drzwiach, nie widzę w tym działaniu sensu. W mojej 145 w tylnich boczkach zamontowałem głośniki, nieduże, ale wydawałoby się że zrobią karierę bo są stosunkowo wysoko. Nic z tego. Przy działającym subie wogóle ich nie słychać. Jeżeli nie masz nic w bagażniku to oczywiście uda ci sie wysterować żeby ten efekt przestrzennego dzwięku był jakiś wyraźny ale z basem juz nic z tego. Szkoda czasu na to i kasy. Lepiej dołożyć i porządnie zrobić przód bo tak jak mówie, tyłu i tak nie uslyszysz.

    PabloGarage Group
    www.pablogarage.pl
    Mechanika / Renowacja powłoki lakierniczej / Flokowanie
    facebook.com/flokujemy

Podobne wątki

  1. ALfa 156 2.4 JTD 2001 kupic nie kupic
    Utworzone przez neori w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 12:14
  2. Alfa Romeo GT 1.9 JTD - Kupic / nie kupic ?
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 23:37
  3. Gdzie mozna kupic kupic kluczyk scyzoryk do 156
    Utworzone przez alanwroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 16:27
  4. 156 - kupic? nei kupic? oto jest pytanie
    Utworzone przez Walgo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-09-2007, 06:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory