Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [166] spryskiwacze lamp- czy potrzebna druga pompka? (166)

  1. #1
    Pabel-diabel
    Gość

    Domyślnie [166] spryskiwacze lamp- czy potrzebna druga pompka? (166)

    witam,
    pytanie jak wyzej, otóż miałem małą kolizje i niestety musialem kupic drugi zderzak, mam teraz spryskiwacze na reflektory i.... czy potrzebna jest druga pompka czy wystarczy tylko jakis trójnik za pompka? jak to jest u was?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Nie jestem pewien, ale chyba są dwie pompki, ponieważ jak światła są wyłączone to reflektory nie są spryskiwane.

  3. #3
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    moja rada wogole tego nie montuj :-) u mnie mega szybko plyn uciekal i pozapychalem dysze a te spryskiwacze i tak nie wiele daja, lampki i tak musisz co jakis czas przemyc samemu a spryskiwacze sa tylko konieczne jak masz ksenony taki wymog ale roli swojej nie spelniaja (przynajmniej u mnie)

  4. #4
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    robert domanski, Szanowny kolego wskoczę w słowo , uzyłeś stwierdzenia , że spryskiwacze są wymagane przy xenonach , jak to rozumieć , czy to wymóg techniczny czy wynika z jakiś durnych przepisów drogowych? Pytam bo moja tez ma xenony i spryskiwacze , ale jak jeżdżę ja już 2 miechy jeszcze nie potrafiłem ich uruchomić ani sprzwdzić czy wogóle działają .

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    w 166 są dwie pompki na tym samym zbiorniku

    spryskiwacze przy ksenonach to obowiązek nałożony przepisami homologacyjnymi i wewnętrznymi prawa o ruchu drogowym

    ponieważ siła światła ksenonowego jest bardzo silna ażeby uniknąć poblasków oślepiających użyto spryskiwaczy, które mają zmywać zanieczyszczenia ze szkła reflektorów. Kiedy jest ciapa na ulicy i syf chlapie na szkło reflektora część światła odbija sie od tego syfu na szkle i wraca do lustra najczęściej pełniącego rolę dekoracyjną w ksenonach bo źródło światła emituje soczewka i powstają niekontrolowane rozbłyski światła.
    jaiś tam konstruktor sobie wymyślił że w tym samym tempie brudzi się szyba czołowa i reflektory i spryskiwanie przy włączonych światłach zostało zintegrowane i zawsze jak spryskiwana jest szyba na włączonych ksenonach - równolegle są spryskiwane reflektory.
    system został opatentowany - homologowany i wprowadzono dyrektywy nakazujące stosowanie takiego rozwiązania

    do tego zawsze w parze idzie automatyczne pozycjonowanie reflektora ksenonowego i tyle.

    generalnie auto z pseudo ksenonami czyli jakiś system DIY bez spryskiwacza lub automatycznego poziomowania świateł nie przechodzi homologacji a tym samym nie jest dopuszczony do ruchu.

    czasem widuję na drodze różne auta z DIY o ile jeszcze włożenie takiego układu do reflektora soczewkowego ma sens i nie oślepia jak światła są wyregulowane to zastosowanie takiego zamiennika w zwykłym odbłyśniku to dramat i później wkurzają w nocy jadąc z przeciwka i oślepiając oczywiście maksymalnie niebieskim światłem

  6. #6
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    robert domanski, Szanowny kolego wskoczę w słowo , uzyłeś stwierdzenia , że spryskiwacze są wymagane przy xenonach , jak to rozumieć , czy to wymóg techniczny czy wynika z jakiś durnych przepisów drogowych? Pytam bo moja tez ma xenony i spryskiwacze , ale jak jeżdżę ja już 2 miechy jeszcze nie potrafiłem ich uruchomić ani sprzwdzić czy wogóle działają .


    wystarczy wlaczyc swiatla i pociagnac za galke od spryskiwacza i oczom ukaze sie nam plyn ze spryskiwaczy lamp

  7. #7
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    robert domanski, Szanowny kolego co to znaczy pociagnąc za gałkę od spryskiwacza, gdzie taka gałka jest i czy należy ja faktycznie ciagnąc czy poprostu przekręcić i w którą stronę ?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    kolego ...

    spryskiwacze szyby zapewne umiesz włączyć

    jesli umiesz spryskać szybę przednią to przy tej czynności jesli masz włączone światła mijania powinny równolegle być spryskiwane reflektory i tyle

    :?

  9. #9
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    potwierdzam:-) niwiedzialem ze trzeba to tez tlumaczyc
    pozdrawiam

  10. #10
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Panowi esorki za trywialne pytania ale AR ma tyle bajerów , że wole po 5 razy zapytać zanim zaczne cos rozbierać i szukać

Podobne wątki

  1. [159] Pompka spryskiwaczy, spryskiwacze
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 10:29
  2. [164] pompka i przewody do spryskiwaczy lamp - szukam ;)
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 09:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory