Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: płat boczny - czy da się to wymienić ?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie płat boczny - czy da się to wymienić ?

    Witam

    znalazłem takie cudo ( w małej hurtowni za grosze ) - aukcja tylko do podglądu )
    http://allegro.pl/kopula-plat-boczny...588754117.html

    Mój był juz spawany , cudowany itd parę lat temu , a i tak ruda wyszła po 4 latach ( i najlepsze ze wygniła dość spora dziura obok stawki - zatem to juz będzie brać ) więc hmmm zastanawia mnie to czy jest w stanie koś to wymienić .
    Pytanie teraz jak to wymienić ? ten element jest zgrzewany ,więc zerwanie starego ( ja wyrywałem jakiś prostokąt 15 na 10cm i walczyłem 5 godzin ) i namordowałem się jak cholera .
    Ale najlepsze jak to potem przyłapać ? nie widziałem u blacharzy zgrzewarek ,więc jak to robią ? wiercą w tym płacie otwory i spawają ?
    mamy jakiegoś fachowca na forum który by się czegoś takiego podjął ? Chętnie mu pomogę itd.

    Nie ukrywam , że mam już namierzone parę takich blach ( na rózne miejsca samochodu ) i jeśli faktycznie by ktoś się tego podjął to bym to wymienił , jeśli nie to raczej Alfa będzie raczej szła na załom w następnym roku .
    Bo widzę żę już walka z rdzą niestety ale jest przegrana , bierze ją na potęgę mimo cudów , impregnatów , wstawek , wycinania itd.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Na upartego wszystko wymienisz.. ale czy to nadal będzie ten sam samochód, tak samo bezpieczny.. pół żartem pół serio "Czy nadal będziesz miał chęć i odwagę wchodzić nim zakręty jak sportowo nacechowaną alfą czy będziesz bał się że buda się rozpadnie"

    Nie wiem jak Twoja sytuacja finansowa ale ja bym nie naprawiał już, tylko zmienił auto..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Przeca to jak widać element wymienny , nie wycinam podłożnicy , tylko cały płat boczny , więc generalnie konstrukcji nie ruszam , no po za tym kielichem

    Pamiętaj ze to nie podłużnica a kawałeczek blachy która ją osłania więc , generalnie jak jeżdżę z tym elementem wygniłym i wchodzi w zakręty jak wchodziła, to chyba lepiej będzie jak on nagle się pojawi

    Co do zmiany auta , to powiem Ci że myślałem o tym , ale mam sentyment to niej , tyle miesięcy spędzonych pod nia , tyle kur** sypanych na nią , walka z każdym elementem ale , udało się coś zrobić , jeżdzi dobrze , bym powiedział ze nigdy nie zawiodła i naprawdę czuje się w niej jak w domu

    Chce ją uratować , zwłaszcza ze naprawdę pochłonęła wiele wkładu finansowego ( tak samo jak druga krwio pijca )
    Ostatnio edytowane przez Dziaru ; 04-09-2012 o 22:56

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dejv667
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    zza chorej rzeki
    Auto
    Lancia Delta HPE HF
    Postów
    334

    Domyślnie

    Wymiana jest jak najbardziej możliwa. Stary element usuwasz następująco:
    - zgrzew wiercisz na wylot bardzo cienkim wiertłem
    - przy pomocy specjalnego wiertła usuwasz warstwę blachy z miejsca zgrzania.

    Generalnie trochę pracochłonne, ale przy odpowiednich narzędziach wykonalne. Czy opłacalne? Moim zdaniem nie. Taniej będzie kupić zdrową budę.

    "... I guess it's just the way I'm wired."

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejv667 Zobacz post
    Wymiana jest jak najbardziej możliwa.

    Czy opłacalne? Moim zdaniem nie. Taniej będzie kupić zdrową budę.
    Tak jak i ja powiedziałem wszystko się da.. ale gdyby mojej to się stało.. to ze względu na wkład w silnik, zawieche i inne elementy prędzej przyszło by mi do głowy kupić jak kolega napisał zdrową budę..

    Bo jeśli mimo róznych prób ta buda rdzewieje to choćbyś wymienił ten element to nadal będzie.. Proces raz rozpoczęty będzie postępować (Korozja)..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Generalnie w wielu miejscach samochodu proces faktycznie wyeliminowałem , ale pozostały elementy które hmmm jakbym wymienił właśnie jak te płaty, i parę innych elementów zredukowały by rdze to minimum bym powiedział ze do 1-2 %

    O wymianie budy myślałem ale ciężko kopic coś co jest w lepszym stanie .
    Zaraz powiecie ze za 3 tys kupie drugą ale będzie miałą te same problemy , to juz wiek niestety .
    Nikt mi nie powie ze samochód co ma 17 lat jest wolny od rdzy .
    Drugą rozebrałem i fakt rdzy nie miała ale jak mastyki się po zdzierało , to rdza wyłaziła i niestety jest to nie do wyeliminowania ) .
    Ostatnio edytowane przez Dziaru ; 04-09-2012 o 23:06

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    No cóż to już Twoja decyzja co będzie dalej

    Ja postaram się nie dopuścić za wczasu żeby 147 zjadła rdza.. bo już trochę atakuje podwozie..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Szczerze ? hmmm i tak zje

    W naszym klimacie , naszych czystych drogach bez soli itd. i tak się pojawi .
    Ja w swojej robiłem cuda i co ? i tak wyłazi . ( Dobra rada jak jest rdza szlifierka , na to cortanin, albo od razu buda do piaskowania )
    jak nie zrobisz tak to choćbyś dawał środki za tysiące i tak się pojawi ( testował Brunox , drogi jak cholera a po roku i tak bierze go.) Więc lepiej polski Cortanin używać

    W czarnej robiłem tak ( piaskowanie , na to cortanin , przejechanie papierem i na to ocynk , potem Cynkal ) ciekawe co te zabiegi będą warte .

    wracając do tematu coś konkretnego ?
    Ostatnio edytowane przez Dziaru ; 05-09-2012 o 00:28

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dejv667
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    zza chorej rzeki
    Auto
    Lancia Delta HPE HF
    Postów
    334

    Domyślnie

    Żeby auto naprawdę nie miało problemów z korozją to najpierw kąpiel w kwasie żeby pozbyć się całkowicie rdzy, później dopiero środki ochronne. Piasek itd to W teorii dobry sposób ale i tak nie da się tym zniszczyć korozji np w zamkniętych profilach.

    "... I guess it's just the way I'm wired."

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    generalnie mozemy sobie pogadać , a i tak ruda się pojawi taka prawda ,


    zatem proszę nie odbiegajmy od tematu na początku bo chcę się czegoś dowiedzieć a nie zaśmiecić temat jakimiś cudami
    Ostatnio edytowane przez Dziaru ; 05-09-2012 o 01:51

Podobne wątki

  1. slupek boczny
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 20:39
  2. kierunkowskaz boczny
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 17:47
  3. [156] Boczny kierunkowskaz jak wyjąć?
    Utworzone przez Daniel156SW w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory