Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 97

Temat: Amorki

  1. #71
    Trax
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie mam takie samo pytanie tylko do 155. Czy w Alfie 155 trzeba na przód wymieniać całe czy wystarczą wkłady. Jest olbrzymia różnica w cenie między wkładami a całymi.

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    hej,
    prawdopodobnie bede musial wymienic przednie amory w mojej 145 JTD. Sa sprawne 70 i 77% ale lewy niestety stuka (cos tam w nim srodku musialo sie urwac). Chce kupic Bilsteiny B4, bo to mocne i dobre amory (mam juz takie z tyl) ale przerazila mnie ich cena - min 400 zl za sztuke.

    Poszperalem jednak i znalazlem dokladnie takie same - symbol VNE-A798 za ... 168,20!
    http://www.autkoplus.com/product/id/...wy-b4-vne-a798

    Looknijcie prosze, czy to na pewno te same, co np tutaj za 416 zl
    http://allegro.pl/item826475547_amor...5_1_9_jtd.html

    Moze wiecie tez, czy przypadkiem Bilstein nie wypuscil kiedys jakiejs felernej serii, ktora jest teraz tanio sprzedawana? Bo na prawde ta cena cieszy ale jest tak niska, ze az wzbudza podejrzenia

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155 1.8 TS 16V
    Postów
    66

    Domyślnie

    w temacie amorków
    pierwsza sprawa : wrażenia - od 25 tys km mam z tyłu Kayaba Excel-G (dwururowe) i powiem tyle że może wytrzymałe to i są ale mają wyraźnie słabsze tłumienie niż oryginały BOGE, podobne wrażenie ma kolega na Bilsteinach B4 (też dwururowe) jak je zakładacie to pamiętajcie odbojnikach - przydadzą się zwłaszcza w 155 w której tył jest "deczko" cięższy niż w 146 - do trwałości nie mam zastrzeżeń - z tym że uwaga od jakiegoś czasu Kayaba produkcje podstawowych serii Premium, Excel-G przeniosła z Japoni do krajów o mniejszych kosztach (Turcja itp)
    generalnie jak przejrzycie epera to się okazuje że 344115 czy odopowiednik B4 niby jest zmiennikiem amorka tylnego do TS 16 V, ale jednak oryginał BOGE jest konstrukcji jednorurowej (standardowo o mocniejszym tłumieniu) więc żeby zachować "sztywność" pracy zawieszenia to wypadałoby kupić KAYABA GAS-A-JUST z serii 544.... (tak jak tu ktoś tu wcześniej pisał) albo Monroe Original GAS - one są jednorurowe - łatwo to sprawdzić wpisując numer oryginału z epera np w katalog IC

    druga sprawa to pytanie : mam przed sobą wymianę amorków przednich w 155 - wiadomo chciałoby się B6 ... ale realia są takie że mogę mieć monroe original-GAS za 200 lub monroe REFLEX (taki niby odpowienik KONI FSD) za 250 pln - ciekaw jestem czy ktoś z was testował ? I jeszcze jedno pytanie - poduszki - przy wymianie amorków wymieniam od razu gumę trzymającą sprężynę i łożysko mc-persona (to co określają jako mounting-kit i kosztuje ok 70 pln na koło) ? Czy tą górną (blaszaną i drogą ... ok 135 pln na koło) część poduszki od razu - czy tylko ja widać na niej ślady zużycia ?
    dzięki i pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 09:38 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:35 ----------

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    hej,
    prawdopodobnie bede musial wymienic przednie amory w mojej 145 JTD. Sa sprawne 70 i 77% ale lewy niestety stuka (cos tam w nim srodku musialo sie urwac). Chce kupic Bilsteiny B4, bo to mocne i dobre amory (mam juz takie z tyl) ale przerazila mnie ich cena - min 400 zl za sztuke.

    Poszperalem jednak i znalazlem dokladnie takie same - symbol VNE-A798 za ... 168,20!
    http://www.autkoplus.com/product/id/...wy-b4-vne-a798

    Looknijcie prosze, czy to na pewno te same, co np tutaj za 416 zl
    http://allegro.pl/item826475547_amor...5_1_9_jtd.html

    Moze wiecie tez, czy przypadkiem Bilstein nie wypuscil kiedys jakiejs felernej serii, ktora jest teraz tanio sprzedawana? Bo na prawde ta cena cieszy ale jest tak niska, ze az wzbudza podejrzenia
    jeśli dostajesz gwarancje to raczej kwestia marży - zobacz sobie na wyjściowe ceny amorków np w Intercars a potem np na allegro albo ceny w IC/AD stachura itp ze zniżka
    bez problemów można zejść o ok 1/3 lub czasem więcej

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppoll27 Zobacz post

    jeśli dostajesz gwarancje to raczej kwestia marży - zobacz sobie na wyjściowe ceny amorków np w Intercars a potem np na allegro albo ceny w IC/AD stachura itp ze zniżka
    bez problemów można zejść o ok 1/3 lub czasem więcej
    no wlasnie ja tutaj zszedlem o 2/3 i stad wziely sie moje watpliwosci, co do pochodzenia tych amorow. ale dostalem gwarancje, zrobilem juz na nich pare tysiecy i sa ok. Roznicy w tlumieniu w stosunku do oryginalow nie widze. Sa za to jakby troche sztywniejsze ale to moze byc tylko takie wrazenie, bo wymienilem lacznie z nimi tez wahacze

    a co do Twojego pytania ppoll27 to jesli przyjac, ze trwalosc gornych mocowan w 155 jest zblizona do tych w 145/146 to ja wymienilbym je razem z amorami. Bardzo drogie nie sa, a zrobisz to przy okazji i mniej zaplacisz za robocizne. Ja wymienilem kompletne mocowania (razem z ta metalowa obudowa o ktorej piszesz).
    Przestrzegam tylko przed zamiennikami. Rok temu mi sie spieszylo, nie moglem znalezc oryginalow i zamiennik wytrzymal mi 20 tysiecy...

  5. #75
    Nicolo
    Gość

    Domyślnie

    czy alfa 155 w wersji sport ma takie same amorki z tyłu jak alfa 155 w innej wersji? bo wiem ze zawieszenie mam nizsze, a wie ktos czy amortyzator bedzie taki sam?

  6. #76
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    wersja sport nie miała seryjnie niższego zawieszenia, tylko inne wyposażenie. tak czy owak ja mam założone sprzężyny -40mm i zwykłe amorki pasują.
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  7. #77
    Nicolo
    Gość

    Domyślnie

    ja gdzies czytalem ze jednak miala o -15mm, ale skoro tak czy owak pasują amorki to nie ma o czym mowic.

  8. #78
    ViP Romeo Avatar Mdx
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Volvo V60 D4 2015r.
    Postów
    532

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobryt Zobacz post
    wersja sport nie miała seryjnie niższego zawieszenia, tylko inne wyposażenie.
    Zawieszenie w wersji sport jest niższe. Gdy postawię moją 155 (super) obok 155 brata (sport) to różnica jest dosyć spora
    Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej.... wtedy zaczyna się Kyokushin

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    oto moje pierwsze pytanie na forum,mam nadzieje ,ze w odpowiednim dziale.Otóż w mojej alfie bede chciał wymienić sprezyny(obecnie są czerwone i prawdopodobnie były jeszcze cięte)auto jest bardzo niskie i gdy jade z kims z tyłu przy wiekszej predkości i nierównościach słychac ocieranie sie opon o czesci plastikowe błotnika.Dodatkowo w przyszłości chciałbym załozyc 16' felgi()obecnie mam 195/50/15' i z tymi sprezynami wygląda to tak jakby 16 cali juz nie weszło
    Moje pytanie-jakie spręzyny mam kupić by auto wygladało i efektownie i sprawowało sie bezpiecznie na drodze i tym samym by można było założyc 16 calowe felgi,Jednoczesnie potrzebuje takich sprezyn by auto nie było położone "na glebe"az tak mocno(warunki drogowe w mojej okolicy nie pozwalaja mi na to,szczególnie zimą.uprzejmie prosze o jakieś dobre rady.z góry dziekuje

  10. #80
    Trax
    Gość

    Domyślnie

    Potrzebuje szybko kupić amortyzatory na przód (dzięki za odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie - nikt mi nie odpowiedział). Czy te będą dobre?
    http://www.allegro.pl/item962586604_...46_155_mm.html

    Posiadam alfe 155 94r przed liftem silnik 1,8 8V

Podobne wątki

  1. amorki
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 10:09
  2. amorki tył
    Utworzone przez mario595 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 11:56
  3. ...amorki tyl
    Utworzone przez cinusiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 18:49
  4. Amorki od 3.0 do 2.4
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 12:29
  5. [146] Amorki
    Utworzone przez Zaba w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 23:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory