Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Gdzie jeste komputer skrzyni Alfa Romeo 166 2.5 V6 Tiptronic

  1. #1
    LUCAR-LODZ
    Gość

    Domyślnie Gdzie jeste komputer skrzyni Alfa Romeo 166 2.5 V6 Tiptronic

    Diagonoza jest tak ze najprawdopodobniej komputer skrzyni nie ma zasilania lub masy poniewaz nie mozna sie polaczyc z nim.

    Gdzie znajduje sie komputer skrzyni w tej alfie 166 2.5 v6

  2. #2
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Pytanie na zbyt dużym poziomie abstrakcji. Moim zdaniem.
    Opisz problem.
    Z tego co mniemam to awaria jest raczej elektryczna niż mechaniczna.
    Prawdopodobnie wykasowanie błędów by pomogło.
    Gdzie jest komputer nie wiem.
    Ale szukał bym go w okolicy w okolicy skrzyni.
    Tylko po co?
    Chcesz go wymienić?

  3. #3
    LUCAR-LODZ
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Problem w tym ze zaden autoryzowany serwis alfy nie moze polaczyc sie z komputerem skrzyni. Calkowity brak lacznosci i swtwierdzili ze najaprawdopodobniej komputer nie ma zasilania.
    Samochod jezdzi w tzw trybie awaryjnym - nie swieci sie nawet kontrolka skrzyni, na wyswietlaczu nie ma nawet informacji w jakiej pozycji jest skrzynia D, P ,R,N.

  4. #4
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Tutaj masz link do instrukcji diagnostycznej skrzyni.
    Wersja do Citroen i Peugeot.
    http://oto.to/schematy/automat/4HP20%20diagnostyka.pdf
    Coś mi się wydaje, że skrzynia ma oddzielne złącze diagnostyczne.
    A komputer może spróbować znaleźć po przewodach wychodzących ze skrzyni.
    Zadzwoń też tutaj:
    http://www.lanciateam.pl/
    Coś mi się wydaje, że mieli trochę do czynienia z automatami.
    Pozdrawiam i powodzenia

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    tema znany mojemu ojcu

    w jego belli 166 3,0 byl taki objaw że nagle skrzynia przelączała się w tryb awaryjny
    w serwisie nie mogli się połączyć i przystapili do poszukiwań

    generalnie okazało się że nieszczelna nagrzewnica kapała sobie na kompa od skrzyni.

    więc żeby się do tego dobrać potrzebujesz IMBUS nie pamiętam jaki nr ale odkręcasz jedną śrubkę na wysokości pedału gazu na tej miękkiej oslonie tunelu czy deski rozdzielczej jak zwal tak zwał ... zdejmujesz to i tam w środku znajdziesz wszystko co potrzebujesz jesli stwierdzisz że jest mokro lub jest zgniłe wszystko chociaz jest sucho to musisz wszystko rozebrać i wyczyścić styki

    z drugiej strony czyli od pasażera musisz odkręcić podnóżek taki plastikowy pod dywanikiem i też jedna śrubke z tej maskownicy tunelu .... wyrywasz i dobierasz się do środka

    jest tam też moduł poduszek powietrznych ... ida do niego żółte kable ... NIGDY TEGO NIE DOTYKAJ - tzn nie wyjmuj wtyczki itd możesz co najwyżej odkręcić po tej stronie 4 szóstki i zdjąć takie ustrojstwo z przekaźnikami powyjmować to i przeczyścić ... wyżej masz zieloną skrzyneczkę i moduł sterowania szyb

    sprawdź czy tam sucho jest

    po przeczyszczeniu stykow z calego badziewia z nagrzewnicy udało się nawiązać połączenie ze skrzynią - w przypadku auta mojego ojca

    ja wczoraj zaniepokojony tym co zobaczyłem u niego też dokonałem oględzin w swojej alfie i okazało się że co prawda jest sucho ale wszystko było zasyfione wyschniętym płynem z nagrzewnicy - wszystko zostało wyczyszczone

    nagrzewnicę wymienialem jakiś rok temu i nikomu w serwisie nie przyszło do głowy żeby sprawdzić jak to wygląda

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    nie zauważyłem że jesteś z łodzi

    jedź do BILEXU

    stoi u nich alfa mojego ojca z takim samym objawem ...
    także chłopaki są na bieżąco

    :-)

  7. #7
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166
    ja wczoraj zaniepokojony tym co zobaczyłem u niego też dokonałem oględzin w swojej alfie
    O rzesz k....a no ta ja też zaraz się biorę do rozbebeszania.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    w czwartek ojciez zadzwonił do mnie roztrzęsiony że mu powiedzieli za naprawę ok 7 tys zł.

    wpadłem do serwisu i zrobiłem wywiad
    oczywiście chłopaki chcieli go naciągnąc na wymianę centralki od skrzyni za jedyne 5 tysięcy stwierdzając że padła ... jak ją wyjeli i zobaczyli że jest mokra bo strzeliła nagrzewnica to tym bardziej upewnili się że centralka jest strzelona.

    ale kazałem to wszystko wyjąć wysuszyć wyczyścić i złożyć do kupy i wymienić nagrzewnicę ... cena usługi spadła do 1400 zł brutto

  9. #9
    cypis166
    Gość

    Domyślnie

    czyli ja moge miec ten sam problem u siebie jak mi skrzynia wskakuje w tryb serwisowy czyli wymiana nagrzewnicy moze rozwiazac problem

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    no najpierw to musisz się dostać do kompa skrzyni i sprawdzić czy na niego nie leci płyn

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 komputer pokładowy
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2016, 09:10
  2. Komputer skrzyni AW55-50sn
    Utworzone przez mlody77746 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 09:32
  3. Alfa Romeo 145/146/156/166 ECU Bosch Komputer
    Utworzone przez Wicked w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 00:33
  4. Alfa Romeo 156 1.9 JTD (KOMPUTER)
    Utworzone przez mattro88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory