Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 102

Temat: Porównania, spostrzeżenia dot. 146. Użytkowanie codzienne, prowadzenie.

  1. #1
    Bisu
    Gość

    Wink Porównania, spostrzeżenia dot. 146. Użytkowanie codzienne, prowadzenie.

    Witam. Są tematy o innych modelach, a ja nie widzę żadnego podwieszonego o 146.
    Moja to junior 1.4TS
    Jestem posiadaczem alfy od końca stycznia... Kupiłem dość zaniedbaną i ciągle przy niej siedzę; )
    Do tematu wymian i napraw przejdę potem, a teraz wsiadam do auta i co widzę:
    Fotel świetny. Dobrze wyprofilowany, fajnie trzyma na boki. Kierownicę trzyma się pewnie, wnętrze posiada ciekawe kształty, deska rozdzielcza również jak na włocha ma nutkę pasji.
    Jestem na drodze przez nikogo nie uczęszczanej (jedyne raz na jakiś czas serwisówka autostrady). Parę fajnych zakrętów idealnych do wyszalenia się i trochę długich prostych.
    Prowadzenie auta powala, czuć jak auto reaguje na każdy ruch kierownicą. Dobre przełożenie. Auto moim zdaniem nie ma tendencji do podsterowności. (Jeśli mówimy o jeździe po zakrętach, a nie jeździe w kółko po rondzie i wciskaniu powoli na gaz) Świetnie się prowadzi, pewnie, łyka zakręt po zakręcie. Nie wiem które seryjne autko z pozoru miejskie i tandetne sprawi po zakrętach tyle radości niczym gokart. I to seryjny! Równie fajnie jest po górskich serpentynach.

    Gorzej jeśli chodzi o elastyczność silnika. Fajne liczby - 1.4 103 koniki 124 Nm... Lecz kosztem obrotów. Na 1 i 2 biegu do 4 tys nie ma co liczyć na czucie "kopa" przy muskaniu gazem. Martwica. Tam gdzie inne auta osiągają swoją moc maksymalną alfa zaczyna dopiero wypuszczać niutonometry.

    Bierzemy na ladę 2 autka dobre jako pierwsze autko. Nasza alfa i polo III 1.4 60 koni.
    Mimo, że w papierze alfa ma koni aż 40 więcej i 10niutków to polówka wyraźnie sprawia frajdę na dwóch pierszych biegach... Na szutrze może pozwolić sobie na zerwanie przyczepności po wciśnięciu gazu na jedynce czego alfa nie potrafi, bo ona obudzi się jak już będzie miała coś na prędkościomierzu. Więc jeśli chodzi o prostą to polówka może się zbytnio nie oddalić z racji z racji tego, że jest też 300kilo.
    Zakręty. Żeby seryjnej alfie nie było łatwo dodajemy polówie lekką glebę. Polówa wdupia. Czuć podsterowność wtedy, gdy alfa świetnie zawija sobie zakręty wokół opon.

    Oto takie moje dzisiejsze doznania;P
    A wy? Jakie macie porównania? Fajnie byłoby poczytać rzeczywiste opinie ludzi a nie ślepych fanatyków.
    Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę miał okazję zestawić jeszcze parę autek.
    Ostatnio edytowane przez Bisu ; 09-09-2012 o 21:22

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar marktds
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Auto
    146 1.9 JTD 99'
    Postów
    163

    Domyślnie

    Ja do Alfy 146 Jtd przesiadłem się z Lanci K 2.4tds, pierwsze wrażenia - małe gó..., nie ma takie buta jak Lancia , wyposażenia też brakuje, wygody nie ma, szumi ze słupków A powyżej 80kmh, ale po parudziesięciu kilometrach stwierdziłem , że niebywale zwinne to autko i malutko pali, ładnie bierze zakręty, no i części są duuuużo tańsze. Nadal boli mnie to , że jeździłem sobie komfortową limuzynką a teraz kompaktem , no ale cóż albo ekonomicznie, albo wygodnie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bisu Zobacz post
    Fotel świetny. Dobrze wyprofilowany, fajnie trzyma na boki.
    Zbyt krótkie siedzisko. Człowiek się męczy w dłuższej trasie


    Cytat Napisał Bisu Zobacz post
    Prowadzenie auta powala, czuć jak auto reaguje na każdy ruch kierownicą. Dobre przełożenie. Auto moim zdaniem nie ma tendencji do podsterowności.
    Dobre przełożenie to mają wersje 2-litrowe 146 jest dość podsterowna. Boxery prowadzą się lepiej niż T.S.-y.


  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bisu Zobacz post

    Gorzej jeśli chodzi o elastyczność silnika. Fajne liczby - 1.4 103 koniki 124 Nm... Lecz kosztem obrotów. Na 1 i 2 biegu do 4 tys nie ma co liczyć na czucie "kopa" przy muskaniu gazem. Martwica. Tam gdzie inne auta osiągają swoją moc maksymalną alfa zaczyna dopiero wypuszczać niutonometry.

    Bierzemy na ladę 2 autka dobre jako pierwsze autko. Nasza alfa i polo III 1.4 60 koni.
    Mimo, że w papierze alfa ma koni aż 40 więcej i 10niutków to polówka wyraźnie sprawia frajdę na dwóch pierszych biegach... Na szutrze może pozwolić sobie na zerwanie przyczepności po wciśnięciu gazu na jedynce czego alfa nie potrafi, bo ona obudzi się jak już będzie miała coś na prędkościomierzu. Więc jeśli chodzi o prostą to polówka może się zbytnio nie oddalić z racji z racji tego, że jest też 300kilo.
    jedź trochę pokillować te niemieckie parchy to zobaczysz o co tu chodzi. Jak tobie silnior strzeli mocą w plecy i będziesz darł na pierwszym biegu do czerwonego pola to koleś obok będzie już zapinał 2 bieg bo u niego powyżej 4 tys już nic się nie dzieje. Jak nie czujesz tego to sprzedaj alfę

  5. #5
    Bisu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    jedź trochę pokillować te niemieckie parchy to zobaczysz o co tu chodzi. Jak tobie silnior strzeli mocą w plecy i będziesz darł na pierwszym biegu do czerwonego pola to koleś obok będzie już zapinał 2 bieg bo u niego powyżej 4 tys już nic się nie dzieje. Jak nie czujesz tego to sprzedaj alfę
    Wiesz- to moje porównanie bo butowałem najpierw tym, a za 5 min drugim. Po przejażdżce stwierdziłem, że coś słabo widzę te moje 40 koni więcej. Opinia kumpla na temat alfy też była średnia dopóki nie zaczął wkręcać 5-6tys.
    Ale fakty takie, że jechałem na lpg które też średnio może wydalać, a jeśli chodzi o żwawość silnika to dość podobna z 146 1.4 ts które ma 2x mniej przebiegu. (ostatnio robiliśmy rundę moim i znajomego alfą).
    nie ciągnę do czerwonego bo nie ma sensu przed 6,5tys zmieniam bieg.


    I daruj pseudofanatyczne obelgi " niemieckie parchy"...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Dobre przełożenie to mają wersje 2-litrowe 146 jest dość podsterowna. Boxery prowadzą się lepiej niż T.S.-y.
    Ta? Mnie dzisiaj tył wyprzedził
    Z całą pewnością niżej jest środek ciężkości. A co do podsterowności to jej nie ma w porównaniu do niemca.
    Ostatnio edytowane przez Bisu ; 09-09-2012 o 22:19

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    Ja mam 146 1.7 16V, kupiłem w marcu, strasznie zaniedbana, ale taka miała być, naprawiam cały czas
    Moje spostrzeżenia?
    Wygodne i wyprofilowane siedzenia, saroo jak dla mnie fotele są idealne, nie jeździłem lepszym autem na dłuższe trasy (no może porównywalny jest peugeot 407), długie trasy w tym samochodzie to niebo!
    Co do niewygód: dziwnie jest usytuowany pedał gazu, mnie boli noga po jakimś czasie, staram się to wyeliminować, zobaczymy jak będzie po remoncie Nie ma uchwytów na napoje!! To mnie boli najbardziej, bo reszta to bajka
    Samochód jest świetny, pełna elektryka = pełna wygoda, szyberdach jest fajnym bajerem
    Jeszcze trochę minusów:
    Naprawić coś w Alfie to męka straszna, śrubki się bawią w niedostępne widać, że włoskie auto
    Dodam jeszcze, że ma spryskiwacze reflektorów, od kiedy je naprawiłem płyn do spryskiwaczy zlatuje jakby był co najmniej zbiornik przebity trzeba uważać

    Podsumowując moją gadkę
    Jeździłem wieloma autami i jak na razie Alfa 146 jest najlepszym samochodem na świecie (dla mnie oczywiście ) świetne brzmienie, wygodna i auto jest małe, choć w środku duże ot włoski paradoks

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post
    Wygodne i wyprofilowane siedzenia, saroo jak dla mnie fotele są idealne,
    Nie wiem, może ja dobrze usiąść nie potrafię Ale mi pół uda wystaje ponad siedzisko A po kilkudziesięciu minutach zaczynają boleć mnie plecy Dodam, że najniższe położenie fotela jest nadal za wysokie. Inne wkurzające rzeczy, to ogromny promień zawracania i kiepska widoczność do tyłu


  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar marktds
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Auto
    146 1.9 JTD 99'
    Postów
    163

    Domyślnie

    katalogowo 145- 11.5, polo- 14.9 od 0 do 100kmh, więc różnica kolosalna, analogicznie v max 187 vs 160, polo nie ma prawa trzymać się na du.. alfy, coś nie tak musisz mieć z tym autem, zrób sobie pomiar przyspieszenia choćby orientacyjny ze stoperem

  9. #9
    Bisu
    Gość

    Domyślnie

    mówisz i masz. wskakuję w ubranie i lecę na małą prostą
    ...tylko lipa bo średnio rozgrzany...
    Pomiar na benzynie.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar marktds
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Auto
    146 1.9 JTD 99'
    Postów
    163

    Domyślnie

    hehe myślałem jutro na spokojnie

Podobne wątki

  1. Jak wyłączyć prowadzenie w nawigacji ?
    Utworzone przez AAA w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 06:10
  2. użytkowanie klimatronika
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 12:04
  3. [159] Użytkowanie Alfy 159 1.9 JTDm ze skrzynią Q-tronic
    Utworzone przez martin159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 13:14
  4. Roczne użytkowanie alfy romeo 156 1,9 jtd
    Utworzone przez matrix156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 07:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory