Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Podczas mocnego dodania gazu na 6-tym biegu obroty wzrastają ale Ar nie daje z siebie

  1. #1
    miodan
    Gość

    Domyślnie Podczas mocnego dodania gazu na 6-tym biegu obroty wzrastają ale Ar nie daje z siebie

    Witam.Podczas dodawania i wciśnięcia pedału gazu na fuull na 6 biegu obroty wzrastają ale AR nie rozpedza sie tak jak powinna.Rozumie że to ślizga się sprzęgło i przygotować sie na wymiane ? W jaki sposób moge jeszcze sprawdzić czy sprzęgło jest do wymiany ? czy może być inna przyczyna takiego zachowania ? Alfa 166 2,3 JTD z góry dziekuje za podpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    po prostu wymień to sprzęgło, które sam sobie zdiagnozowałeś.
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  3. #3
    Flar
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie sprzęgło do wymiany

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar dzony43
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków/Częstochowa
    Auto
    E32 '89
    Postów
    159

    Domyślnie

    Jaja se robicie?
    Niech wymieni auto od razu. Masa przyczyn, panie, od czujników począwszy. Sprzeglo ruszalbym na koncu bez pewnosci. Mysle, ze jedynie fizyczne ogledziny sa w stanie potwierdzic w 100%, wiec jedz do dobrego mechaniora. Nie piszesz skad jestes, napisz, a bedziemy mogli Ci polecic kogos w okolicy.

  5. #5
    miodan
    Gość

    Domyślnie

    Jestem z Zabrza.Wczoraj jeszcze raz się temu przygladałem podczas jazdy.Jak jade normalnie to na każdym biegu jest okej nawet na 6-tym przy normalnym średnim przyspieszaniu.Obroty wzrastają i to się dzieje ewidentnie tylko na 6-tym biegu podczas wciśnięcia całego gazu,wtedy na początku przyspiesza tak jak powinien a od 2500 - 3000 obrotów obroty idą dogóry a alfa nie przyspiesza,dopiero jak popusze jej z gazu to tak jakby zaskoczy i przyspiesza mocno.Na innych biegach jak wcisne vały gaz tego nie odczuwam.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar fkkamil
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków/Dęblin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Progression
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzony43 Zobacz post
    Jaja se robicie?
    Niech wymieni auto od razu. Masa przyczyn, panie, od czujników począwszy. Sprzeglo ruszalbym na koncu bez pewnosci. Mysle, ze jedynie fizyczne ogledziny sa w stanie potwierdzic w 100%, wiec jedz do dobrego mechaniora. Nie piszesz skad jestes, napisz, a bedziemy mogli Ci polecic kogos w okolicy.
    Po co wprowadzasz zamieszanie jak nie wiesz co mówisz? Ewidentnie ślizga się sprzęgło, miodan dobrze zdiagnozował.
    Wymień sprzęgło i będzie cacy

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar dzony43
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków/Częstochowa
    Auto
    E32 '89
    Postów
    159

    Domyślnie

    Wiem w 100% co mówię, mianowicie to, że nie wymieniałbym nic tak bądź co bądź kosztownego i kluczowego bez oględzin mechanika, a jedynie na podstawie odpowiedzi na opis problemu na forum. Do lekarza się chodzi czy pisże maila "słuchaj pan, głowa mnie boli jak sie schyle, prosze o skuteczną poradę"?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Za dużego pojęcia o mechanice nie masz więc nie wprowadzaj kolegi w błąd, te objawy to 100% ślizgające sprzęgło tak jak koledzy i sam zaintersowany stwierdził.
    Z czasem jak będziesz tak jeździł to zacznie Ci slizgać też na 5-tym biegu , później na 4-tym i tak w dół. Miałem to samo w poprzedniej 156 , od czasu jak zaczęło ślizgać na 6tym biegu zrobiłem jeszcze z 15tyś km. zanim zaczęło ślizgać na 4-ce i zrobiło się to już uciążliwe.
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  9. #9
    miodan
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszyzstkim za opinie.Czyli aż tak bardzo nie musze się spieszyć z wymiana sprzęgła bo ono nie padnie tak od razu całkowicie skoro kolega pisze że pare tysiecy przejade.No jedynie delikatnie dodawac gazu no to jeszcze się nic nie dzieje.Czy ktos moze polecić dobry sprawdzony serwis alfy 166 na śląsku ? ktoś kto korzystał i jest zadowolony? Ja jestem z Zabrza i jestem umowiony pod komputer u Knapika w Alfie no ale co do sprzęgła to wiadomo że koszty będą wysokie.Prosze o pomoc i polecenia mechanika.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodan Zobacz post
    Witam.Podczas dodawania i wciśnięcia pedału gazu na fuull na 6 biegu obroty wzrastają ale AR nie rozpedza sie tak jak powinna.Rozumie że to ślizga się sprzęgło i przygotować sie na wymiane ? W jaki sposób moge jeszcze sprawdzić czy sprzęgło jest do wymiany ? czy może być inna przyczyna takiego zachowania ? Alfa 166 2,3 JTD z góry dziekuje za podpowiedzi
    Czasem za te objawy odpowiedzialne jest łożysko wyciskowe/dociskowe. Tyle, że to można sprawdzić dopiero po rozebraniu. Jeśli masz czas to niech Ci ktoś z pojęciem wyjmie skrzynię, zmierzy grubość tarczy i zużycie docisku. Tylko znów z drugiej strony, jak już wszystko będzie rozebrane to wymiana samego łożyska a całego sprzęgła to czasem około 400 zł różnicy więc nie wiem czy bym składał na starych gratach. To wszystko tylko przypuszczenia a dopiero mechanik Ci powinien dobrze zdiagnozować.

Podobne wątki

  1. [159] Skokowo spadające obroty podczas jazdy na biegu
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2021, 17:22
  2. Wibracje podczas mocnego przyspieszania
    Utworzone przez stuntmachine w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 09:39
  3. [156 1.8TS ] wzrastające obroty podczas zmiany biegu,
    Utworzone przez daddy16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 11:27
  4. alfa 156 1.8TS dym niebieski podczas gwałtownego dodania gazu
    Utworzone przez pakiet10000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 08:53
  5. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory