Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Opony

  1. #1
    Sash
    Gość

    Domyślnie Opony

    Witam,
    Czytam i czytam, ale nie znalazłem tematu o oponach, jakie polecacie, na jakich stoja Wasze Alfunie.

    Ja mam yokohama 306 225/45 17, ale musze zmienić, na jakie, gdzie zamawiacie itd?

    prosze o rade.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Bridgestone Potenza RE 050 225/50/ 17 sklep int. Delticom AG

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Toyo Proxes T1R, ja bym sie na nią zdecydował.

  4. #4
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    zjeździłęm sporo opon toyo polecam potenzę równierz, yokohama a539 oraz avs sport, na nich jeździło mnie się najlepiej do normalnej codziennej eksloatacji polecam micheliny jakiś wyższy model są pośrednie i dobrze się na nich jeździ....

  5. #5
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Prawda jest taka,ze większość nowoczesnych opon niezależnie od producenta (dobrego producenta) wykazują podobne parametry. Zwykły kierowca nie poczuje różnicy. W zasadzie temat rzeka, podbnie jak z olejem. Osobiście jeżdże na Bridgestone Turanza i jest spoko. Bardzo podoba mi się zachowanie w czasie deszczu. Jednak cały czas kusi mnie Pirelli. Miał ktoś doswiadczenie z tym producentem? Są dość drogie... czy warto? Pirelli na Belli pięknie wyglądają :wink:

    Pozdrawiam Tiga

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matuch
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Rawicz-wielkopolska a obecnie Rotenburg a.d.fulda Niemcy
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm z 2007 r. czerwone kombi
    Postów
    107

    Domyślnie

    witam kolego tu masz male porady dzieki ktorym wybralem dla siebie optymalne opony pomogli mi wybrac koledzy http://www.forum.alfaholicy.org/topi...ny-vt12383.htm
    Matuch-miłośnik szybkich Pań i pięknych Alf

  7. #7
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiga
    Prawda jest taka,ze większość nowoczesnych opon niezależnie od producenta (dobrego producenta) wykazują podobne parametry. Zwykły kierowca nie poczuje różnicy
    Zgadzam się w 100% może w zimę bądź na torze ale przy codziennej jeździe myślę że nie, jedynie słyszałem opinie że są głośniejsze(bodaj bieżnik choinkowy) i mniej ,z autopsji polecam TOYO PROXES jak i zimowki tej firmy ,DUNLOP SP SPORT , również śmigałem na oponach CONTINENTAL nie drogie i również mogę polecić

    Pozdrawiam
    [*]


  8. #8
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiga
    Jednak cały czas kusi mnie Pirelli. Miał ktoś doswiadczenie z tym producentem? Są dość drogie... czy warto? Pirelli na Belli pięknie wyglądają :wink:
    Ja obecnie jeżdżę na Pirelli i jeździ mi się bardzo dobrze,na deszczu również, ale jak ktoś już wcześniej powiedział przy normalnej codziennej eksploatacji bez różnicy w porównaniu z innymi.
    pzdr

  9. #9
    Sash
    Gość

    Domyślnie wiadomo że...

    Szybka, agresywna i sportowa jazda, to tylko miekka mieszanka, np Dunlop itp
    Spokojna, komfortowa i przy tym ekonomiczna to twardsza mieszanka.

    Sporo osób poleca uniroyale rainsport 2, ta opona jest super ale na mokre dni, na suchym hmm.. niestety odbiega od konkurencji. Jak ktos mało jeździ i spokojnie to nie potzrebuje drogich opon bo i nasze koleiny przy kapciach 225/45 szybko o sobie daja znać i tu nawet 1100 za opone nic nie da. Pisałem juz gdzies na forum, ze mam yokohame, ale własnie koleiny mi ja załatwiły w pół roku (niestety mazowsze ma najgorsze moim zdaniem drogi), teraz mam zamiar kupic tańsze i zobacze na ile starcza. Jak tylko ja załoze i zrobie z 5000 to napisze wrażenia z jazdy, a mam zamiar kupic Nankang NS2.
    Nankang NS 2 ocena- 4,5, 515 zł, nie sugerowac się ceną, bo mozna ja kupic ponizej 300zł. http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci1.asp
    Jesli ktos miał podobne problemy z oponami to dajcie znac.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MAJESTICAR156
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Leszno/Wrocław
    Auto
    AR 156 1.8
    Postów
    122

    Domyślnie

    A ja POLECAM OPONY JAPONSKIEJ FIRMY FALKEN
    PRZECZYTAŁ, OBADAŁ I ZBADAŁ NOI ZATWIERDZIŁ MAjESTIC

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28
  3. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory