Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Łódź, gdzie naprawić silniczek wycieraczek?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Exclamation Łódź, gdzie naprawić silniczek wycieraczek? Potrzebny dobry elektryk!

    Witam! Mam problem z przednimi wycieraczkami. w mojej 156-tce z 2000r.
    Jest to jak zauważyłem dość popularny problem tj. po wyłączeniu stają "gdzie chcą". Nie wracają automatycznie do najniższego położenia. Dodatkowo nie działa tryb czasowy. Wycieraczki chodzą na nim cały czas, tak jak na 1-szym biegu ciągłym.

    Znalazłem na forum temat (http://www.forum.alfaholicy.org/156/...bszy_bieg.html) z instrukcją jak to teoretycznie można zrobić. Rozebrałem wszystko poczyściłem itd ale nie tu jest problem. Problem leży w elektryce sterującej silniczkiem. Znalazłem na płytce jedną przerwaną ścieżkę ale po zlutowaniu dalej w tym miejscu się przepalała. Jak się okazało zwarcie robi jedna z 3 blaszek które kontrolują ruch wycieraczek ślizgając się po kółku zębatym. Co jeszcze śmieszniejsze przy odpowiednim ściśnięciu/wygięciu płytki czasowy tryb jakby działał.

    Tak więc silnik jest w porządku, gdzieś tylko jest problem w elektryce. Niestety aż tak bardzo się nie znam na elektryce więc tu rodzi się moje pytanie gdzie ktoś w Łodzi może się znać na takich rzeczach?
    Ewentualnie gdzie można kupić sam ten moduł sterujący pracą silniczka(płytkę scaloną i kółko zębate ze stykami)?
    Ostatnio edytowane przez adi.ldz ; 06-10-2012 o 17:41

Podobne wątki

  1. Silniczek wycieraczek tył do 159
    Utworzone przez Revol84 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 21:34
  2. Silniczek wycieraczek
    Utworzone przez darek69 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 19:09
  3. [145] silniczek od wycieraczek????help
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory