Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Pożegnanie Alfy

  1. #1
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie Pożegnanie Alfy

    Witam
    z racji tego ze sprzedalem swoja Alfe 156 1.8TS 98r postanowilem napisac posta o swojej obiektywnej opinii o tym samochodzie.

    A wiec Alfa poszla w mgnieniu oka za 12tys zl, uwazam ten samochod za jeden z lepszych jakie mialem w swoim dorobku, piekna linia nadwozia i eleganckie wnetrze to moim zdaniem jego najwieksze zalety, na minus slabe osiagi (moim zdaniem z taka moca powinny jezdzic lepiej) i dosyc duza awaryjnosc czesci ktore nigdy nie powinny sie zepsuc, reasumujac jezeli mialbym kupic autko w tym przedziale cenowym to kupil bym Alfe 156 bo jest ladna i oferuje znacznie bogatrze wyposazenie i nowoczesniejsza stylistyke niz inne samochody z tej polki cenowej.

    Nastepca Alfy jest BMW 530 E39 - ale to juz zupelnie.

    Pozdrawiam wszystkich Alfistow.

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie

    Szkoda :cry: mam nadzieje ze jeszcze wrocisz do Alfetki

    Pozdrawiam.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Mnie też po głowie chodziła sprzedaż Alfuni i kupno nowego (z salonu) auta ale jest już dobrze bo stwierdziłem, że to bez sensu Alfunia zostaje, nie mógłbym jej po prostu sprzedać - choć nie jest idealna i ma swoje kaprysy (ale może właśnie za to ją też lubię ). Teraz mam zamiar doprowadzić ją do jeszcze lepszego (idealnego ) stanu. Na początek już zamówiłem nowiótkie felgi :mrgreen:
    FORZA ITALIA !

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Szkoda, ale cóż skoro tak zadecydowałeś... Co miałeś na myśli mówiąc, że popsuły się części które nigdy nie powinny się zepsuć? Co do Twojego nowego nabytku powiem tyle, że jest ponoć dość kapryśny, jak na BMW i bardzo podoba się złodzieją :|
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie Re: Pożegnanie Alfy

    Cytat Napisał MaxiBB
    Witam
    z racji tego ze sprzedalem swoja Alfe 156 1.8TS 98r postanowilem napisac posta o swojej obiektywnej opinii o tym samochodzie.

    A wiec Alfa poszla w mgnieniu oka za 12tys zl, uwazam ten samochod za jeden z lepszych jakie mialem w swoim dorobku, piekna linia nadwozia i eleganckie wnetrze to moim zdaniem jego najwieksze zalety, na minus slabe osiagi (moim zdaniem z taka moca powinny jezdzic lepiej) i dosyc duza awaryjnosc czesci ktore nigdy nie powinny sie zepsuc, reasumujac jezeli mialbym kupic autko w tym przedziale cenowym to kupil bym Alfe 156 bo jest ladna i oferuje znacznie bogatrze wyposazenie i nowoczesniejsza stylistyke niz inne samochody z tej polki cenowej.

    Nastepca Alfy jest BMW 530 E39 - ale to juz zupelnie.

    Pozdrawiam wszystkich Alfistow.
    Trzeba było brać V6 wtedy byś nie narzekał

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie Re: Pożegnanie Alfy

    powodzenia i szerokiej drogi

    pozdrawiam
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafik
    Szkoda :cry: mam nadzieje ze jeszcze wrocisz do Alfetki

    Pozdrawiam.
    Nie wykluczam takiego wariantu ale mysle ze do 156 juz nie.
    Pozdrawiam

  8. #8
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie Re: Pożegnanie Alfy

    Cytat Napisał 75andrew155
    Cytat Napisał MaxiBB
    Witam
    z racji tego ze sprzedalem swoja Alfe 156 1.8TS 98r postanowilem napisac posta o swojej obiektywnej opinii o tym samochodzie.

    A wiec Alfa poszla w mgnieniu oka za 12tys zl, uwazam ten samochod za jeden z lepszych jakie mialem w swoim dorobku, piekna linia nadwozia i eleganckie wnetrze to moim zdaniem jego najwieksze zalety, na minus slabe osiagi (moim zdaniem z taka moca powinny jezdzic lepiej) i dosyc duza awaryjnosc czesci ktore nigdy nie powinny sie zepsuc, reasumujac jezeli mialbym kupic autko w tym przedziale cenowym to kupil bym Alfe 156 bo jest ladna i oferuje znacznie bogatrze wyposazenie i nowoczesniejsza stylistyke niz inne samochody z tej polki cenowej.

    Nastepca Alfy jest BMW 530 E39 - ale to juz zupelnie.

    Pozdrawiam wszystkich Alfistow.
    Trzeba było brać V6 wtedy byś nie narzekał
    Moze i racja - nie mowie ze 1.8TS to taka tragedia poprostu moim zdaniem jak na ta moc szalu nie ma (ubiegajac pytanie - nie mialem zajezdzonego modelu, pozatym mam stycznosc ze 156 z silnikami TS i wiem co pisze).

    Ale V6 za sam dzwiek warto kupic

  9. #9
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał as
    Szkoda, ale cóż skoro tak zadecydowałeś... Co miałeś na myśli mówiąc, że popsuły się części które nigdy nie powinny się zepsuć? Co do Twojego nowego nabytku powiem tyle, że jest ponoć dość kapryśny, jak na BMW i bardzo podoba się złodzieją :|
    takie przykladawe usterki:
    - sensor poduszek (sam sie zepsol - brak dzwona)
    - ciagle wracajace bujanie wolnych obrotow
    - czujnik abs-u
    - grzane fotele (przestaly grzac - maty)
    - czujnik otwarcia drzwi
    - rwiaca sie wykladzina podlogowa w okolicach lewej stopy kierowcy (wymienilem ja ale i tak sie podarla)
    - rwiaca sie uszczelka bagaznika (wymienilem i tak sie podarla od zamykania klapy)
    - przestal dzialac centralny z pilota
    - upierdliwosc i sklonnosc do lapania wszelakich bledow ktore wychodzily podczas diagnostykli silnika

    pewnie napiszecie ze te usterki moga sie zdazyc w kazdym samochodzie albo moj byl zaniedbany przez ostatniego wlasciciela ale moje zdanie jest inne.

    samochod uwazam pomimo wiekszej ilosci wad wrodzonych za udany, na ladnej feldze wyglada slicznie (do czarnego musowo gta look - u mnie to bardzo poprawilo wyglad autka).

    co do mojego nowego nabytku to raczej porownywanie z Alfa 156 jest nie na miejscu bo nie ma czego porownywac - to sa inne samochody, inna klasa i inny przedzial kasy. A czy jest kaprysny napisze jak pojezdze troche, rocznik 99 wiec tylko o rok mlodszy od mojej Alfy ale czuc kolosalna roznice w klasie i wykonaniu, niemniej jednak jak widze 156 na ulicy to przyciaga moj wzrok

    Pozdrawiam

  10. #10
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    A niech Ci BMWiczka słuzy dobrze kolego... Bedziesz jedynym BMW które wita przejeżdżające Alfy :mrgreen: ...mam nadzieję, bo widze że szacunek do AR pozostał, to zdrowe podejście

    Aczkolwiek szkoda że sie przesiadłeś na Niemca

    Szerokiej drogi Kolego
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

Podobne wątki

  1. Pożegnanie z forum
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 16:20
  2. Pożegnanie z Alfą - pożegnanie z forum.
    Utworzone przez Szczepan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 14:04
  3. [145] Pożegnanie
    Utworzone przez skrzat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 17:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory