Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Uniwersalny komputer pokładowy

  1. #1
    piotruuch
    Gość

    Domyślnie Uniwersalny komputer pokładowy

    Witam,
    zabieram się za montaż owego komputerka. Wszystko dzieje się w alfie mojej kobitki. Oczywiście opiszę wszystko później i dam jakieś fotki. Niestety na razie potrzebuje kilka informacji od Was. Na elektryce trochę się znam natomiast na mechanice mniej. Myślę że po udanym montażu będę mógł pomóc przy innych autach przeważnie montaż analogiczny.

    I tak zaczynam:
    1) Potrzebny sygnał Vss (czujnik prędkości) - gdzie szukać? - czy był doprowadzany standardowo do radia w kostce ISO (tzw. GALA), czy jest np. przy liczniku (czy licznik jest na linkę czy elektroniczny) jeżeli elektroniczny to powinien być na którymś pinie od licznika. Ma ktoś może wyprowadzenia licznika?
    2) Sygnał z wtryskiwacza (przy wielopunktowym wystarczy z jednego) - skąd to wsiąść najlepiej? Gdzie szukać?

    W sumie na razie tylko te dwa pytania! Jeżeli ktoś też ma jakieś pytania chętnie odpowiem! Jeżeli macie jakieś zdjęcia to proszę o umieszczanie!
    Pozdrawiam Piotrek

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar ostry146
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    była 146 1.4 boxer, była 159 w klekocie..., jest Julka
    Postów
    89

    Domyślnie

    Witam
    Co do licznika jest w pełni elektroniczny. U mnie w 146 był sygnał ze skrzyni doprowadzony do wtyczki radia, ale nie pamiętam który pin . Dam ci załącznik ze schematem ale muszę wiedzieć jaki masz silnik, to są schematy po ang, pewnie sobie poradzisz co do wtrysków to nie wiem nie pomogę. Masz już ten komputer, sam go zrobiłeś czy kupiłeś z alledrogo?? jak kupiłeś zapytaj sprzedawce o szczegóły jak do instaluje w danym pojeździe. Pozdro


    Wstępnie poszukałem w silnikach benzynowych czy boxer czy TS pin nr 11 w kostce A znajduje się po lewej stronie licznika. Dodam zdjęcie tej kostki i gdzie znajduje się pin, nazywa się LTB. Jestem ciekaw jak ci to wyjdzie bo też chciałbym ten bajerek wstawić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kostka.png
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	38.4 KB
ID:	73736
    Ostatnio edytowane przez ostry146 ; 18-10-2012 o 08:18

  3. #3
    piotruuch
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    już wiem co i jak. Sygnały są przy komputerze silnika ale niestety nie wiem gdzie on się znajduje. Proszę o pomoc. Silnik to 1.4TS (brak mu ABS, ja jedną wtyczkę OBD2(3pin) na środku w komorze silnika)

    OK OK już wiem, znalazłem odpowiedni wpis. Komputer dla zainteresowanych jest pod nogami pasażera pod welurową tapicerką i pod plastikiem.
    Ostatnio edytowane przez piotruuch ; 18-10-2012 o 19:36

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar ostry146
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    była 146 1.4 boxer, była 159 w klekocie..., jest Julka
    Postów
    89

    Domyślnie

    Dodaję schemat elektryki może ci się przyda. Pochwal się jak się uporasz z tym komputerkiem.
    Attached Files Attached Files

  5. #5
    piotruuch
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    dzięki za pomoc. Pomocna okazała się firma, która mi podała kilka szczegółów. Na szybko powiem że komputer już działa tak więc można powiedzieć o postępie. Prędkość pokazuje po skalibrowaniu OK. Pokazuje trochę mniej niż licznik ale idealnie z GPS więc wiem dokładnie ile naprawdę jadę. Natomiast spalanie wydaje mi się że trochę niższe albo ja tak wolno teraz jeżdżę i ekonomiczniej jak widzę ile pali. Wszystko muszę sprawdzić i porównać. Oczywiście niedługo zamieszczę fotki i dokładny opis. Na razie wyświetlacz mam zamontowany pod radiem i jest ok. ale później wbuduję go w obudowę i umieszczę na desce rozdzielczej na końcu pod samą szybą. Tak dla mnie będzie super.

    Aha i komputer jest ze strony http://www.telwis.pl/uniwersalny-kom...ukp-p-119.html wyświetlacz jest OLED wydaje się bardziej niebieski ale nie przeszkadza mi to a poza tym to drobna (naprawdę drobna w rzeczywistości) różnica w kolorze.

Podobne wątki

  1. Uniwersalny Komputer Pokładowy REVELTRONICS w JTD
    Utworzone przez esati w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 10:19
  2. Uniwersalny Komputer Pokładowy
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 23:12
  3. Uniwersalny komputer pokładowy
    Utworzone przez Zorro w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 12:06
  4. [146] Uniwersalny komputer pokładowy
    Utworzone przez piotruuch w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 18:51
  5. UNIWERSALNY KOMPUTER POKłADOWY - czy warto ?
    Utworzone przez zieloo007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory