Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Temat: Alfa Romeo 156 vs Audi A4

  1. #1
    kamilo
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 vs Audi A4

    Witajcie
    Mam zamiar kupić auto (będzie to moje pierwsze auto) i mam spory dylemat, a mianowicie chodzi o A4 b5 1.9tdi i Alfę 156 1.9jtd
    Pomóżcie w wyborze. Jak jest z dostępnością części i ich cenami ? Jak jest z awaryjnością ? Które auto będzie droższe w utrzymaniu ? Które będzie lepsze jako 1 auto ?
    Nie ukrywam że bardziej podoba mi się a4-ka ale cena o wiele większa od 156-ki za ten sam rocznik. Autem chciałbym pojeździć conajmniej kilka lat. Nie chcę za 2 czy 3 lata kupować nowego. Chcę aby służył mi przez w miarę długi okres czasu bezawaryjnie. Liczę na Waszą pomoc
    Dzieki, pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    a4 jest wiekszy lans i respekt na dzielni. Bierz niemca

  3. #3
    metrim
    Gość

    Domyślnie

    Policz ile zobaczysz we wsi A4 a ile 156. :twisted:

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    Bierz niemca!
    3xF
    a alfa to fiat
    Audica to większy lans, większy respekt i większe szanse u lachonów.

    a jeśli uważasz powyższy tekst za zabawny, jesteś trochę chociaż wrażliwy na piękno i rzadko słuchasz techno i trans dance a rzeczy które posiadasz szanujesz i dbasz o nie to bierze Alfe
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    bierz audice bo jak masz taki dylemat to jak kupisz alfe i cos sie zepsuje to zawsze bedziesz miał myśl ze mogłem jednak kupić audi i jezdzic bez usterek a po co sie tak truć przez te kilka lat

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie Re: Alfa Romeo 156 vs Audi A4

    Cytat Napisał kamilo
    Witajcie
    Mam zamiar kupić auto (będzie to moje pierwsze auto) i mam spory dylemat, a mianowicie chodzi o A4 b5 1.9tdi i Alfę 156 1.9jtd
    Pomóżcie w wyborze. Jak jest z dostępnością części i ich cenami ? Jak jest z awaryjnością ? Które auto będzie droższe w utrzymaniu ? Które będzie lepsze jako 1 auto ?
    Nie ukrywam że bardziej podoba mi się a4-ka ale cena o wiele większa od 156-ki za ten sam rocznik. Autem chciałbym pojeździć conajmniej kilka lat. Nie chcę za 2 czy 3 lata kupować nowego. Chcę aby służył mi przez w miarę długi okres czasu bezawaryjnie. Liczę na Waszą pomoc
    Dzieki, pozdrawiam

    koszty zawieszenia i wytrzymałość na naszych drogach na podobnym poziomie (obydwa auta mają wielowahaczowe zawieszenie, z tym że audi z tyłu ma tańszą belkę skrętną), prowadzenie na korzyść alfy , audi to bardziej dupowóz. Jeśli chodzi o silniki diesla, to w audi - stara konstrukcja , JTD - to już nowoczesny CR, w obydwu przypadkach silniki trapią podobne usterki: turbiny, przepływomierze. Dodatkowo TDi lubią żreć olej (wyrabiają się uszczelniacze zaworowe), i cechuje je głośniejsza i twarda praca. Osiągi zależnie od wersji podobne.

    Co do wyglądu to oczywiście kwestia gustu , ale alfa wygląda pięknie , a audi ,no cóż... zwykłe auto jakich wiele.

    Skoro Tobie się podoba audi to po sprawie, poza tym ciekawy temat na forum

    pozdrawiam i życzę udanego wyboru
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie

    Sam musisz zadecydowc, psuc sie beda podobnie, szpan wiadomo Audi, bo jak podjedziesz Alfa do znajomych, to juz ich miny widze . Alfa ma to cos czego w Audicy nie znajdziesz, aha no i lepiej sie chipuje Alficzka)

    Pozdr.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  8. #8
    dominik156
    Gość

    Domyślnie

    O Audi wiem tyle, że to dobre auta A o Alfie 156 masz na tym forum pełno. Użyj opcji "szukaj" i życzę miłej lektury

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę Twój dylemat, gdzie Alfę bierzesz pod uwagę tylko dlatego, że jest tańsza, to lepiej kup Audi.
    Jeśli nie masz pociągu do Alf, nie kręcą się te samochody, a potrzebujesz jedynie samochód jako narzędzie, innymi słowy "wozityłek" to zapomnij o posiadaniu Alfy.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Mr_Bungle
    Gość

    Domyślnie

    Kup Alfę. Czego byś nie szukał to będą to samochody używane. Takie psują się niejako z definicji, więc jeśli podoba Ci się Alfa i nie będziesz marudził, ze musisz jeździć nią a nie audi to kup Alfę bo będzie tańsza i zostanie Ci troszkę funduszy na jakieś wydatki związane z samochodem (OC i AC jeśli to Twój pierwszy samochód prawdopodobnie Cię wykosztuje straszliwie)

Podobne wątki

  1. kupno alfa romeo 159 lub audi a6
    Utworzone przez kossi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 13:15
  2. Audi bliskie przejęcia Alfy Romeo
    Utworzone przez stopek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 16:02
  3. [145] alfa romeo 145 1.4ts?? cz audi 100 w dieselu?
    Utworzone przez john270 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 12:55
  4. 1981 Audi Quartz VS Alfa Romeo GTV 1995
    Utworzone przez luks w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory