Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar flyberry.pl
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 155 94` 1.7 TS 8v, Alfa Romeo 164 94` 3.0 V6 24V Q4
    Postów
    92

    Domyślnie Kilka pytań

    Koledzy mam kilka pytań
    1. Strasznie skrzypi mi lewarek zmiany biegów podczas zmiany przełozenia dokładnie to tak jak plastik o plastik macie jakąś receptę na to (zwykły smar niepomaga).
    2. Alfa słabo się grzeje ostatnio wymieniałem chłodnice, termostat, płyn i nawet w ciepłe dni brakuje ok. 2 milimetry do 90 stopni na wskaźniku.
    3. Może to ma coś wspólnego z punktem 2 - nawet jak ma te prawie 90 stopni to z nawiewu leci zimne powietrze przy przełączeniu na max ciepłe.
    4. Alfa jak postoi dzień dwa czy dłużej to zapala momentalnie natomiast po nawet krótkiej jeździe przy odpalaniu musze kilka sekund pokręcic zanim załapie i niema na to żadnego wpływu temperatura zewnętrzna.
    5. Normalnie jak pamiętam kontrolka oleju zapala się i gaśnie po odpaleniu u mnie jest na odwrót najpierw nic a po chwili zapala sie i cały czas sie świeci - dadam że silnik jest w świetnej formie a czujnik jest nowy bo stary się rozsypał(Mogli mi źle dobrać?).

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Odpowiem na pkt.2,3 nagrzewnica cała kamienia albo zawór nie otwiera do końca,pkt.5 czujnik ciśnienia oleju najprawdopodobnie do wymiany,może żle dobrali.

    - - - Updated - - -

    A jeszcze jedno dlaczego wymieniałeś czujnik ciśnienia oleju?

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał flyberry.pl Zobacz post
    Koledzy mam kilka pytań
    1. Strasznie skrzypi mi lewarek zmiany biegów podczas zmiany przełozenia dokładnie to tak jak plastik o plastik macie jakąś receptę na to (zwykły smar niepomaga).
    2. Alfa słabo się grzeje ostatnio wymieniałem chłodnice, termostat, płyn i nawet w ciepłe dni brakuje ok. 2 milimetry do 90 stopni na wskaźniku.
    3. Może to ma coś wspólnego z punktem 2 - nawet jak ma te prawie 90 stopni to z nawiewu leci zimne powietrze przy przełączeniu na max ciepłe.
    4. Alfa jak postoi dzień dwa czy dłużej to zapala momentalnie natomiast po nawet krótkiej jeździe przy odpalaniu musze kilka sekund pokręcic zanim załapie i niema na to żadnego wpływu temperatura zewnętrzna.
    5. Normalnie jak pamiętam kontrolka oleju zapala się i gaśnie po odpaleniu u mnie jest na odwrót najpierw nic a po chwili zapala sie i cały czas sie świeci - dadam że silnik jest w świetnej formie a czujnik jest nowy bo stary się rozsypał(Mogli mi źle dobrać?).
    1.Najlepszy jest do tego smar silikonowy.
    2.Wskaźnik trochę przekłamuje(zaniża)rzeczywistą temperaturę.
    3.Powody mogą być trzy:nie odpowietrzona nagrzewnica,niedomykająca przesłona zimnego powietrza,zamulona nagrzewnica.
    4.Czy są jakieś jeszcze anomalia z pracą silnika?
    5.Dziwne,czujnik działa na zasadzie zwarcia z masą(w każdym aucie) przy braku ciśnienia,po pojawieniu się ciśnienia rozłącza masę-lampka gaśnie.Więc czujnik masz jakiś wadliwy.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    A to ciśnienie oleju to mierzyłeś manometrem? Bo może tu jest problem.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vinc
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Złotoryja, Poland
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    417

    Domyślnie

    Mam dokładnie ten sam problem z lewarkiem od długiego czasu. Kłopotem jest nie tyle rodzaj smaru, co dojście od strony lewarka. Po odkręceniu metalowej płytki w której znajduje się kulka lewarka, nie można dojść w żaden sposób niżej, żeby cokolwiek tam przesmarować. Płytka nie da się wyjąć, a dodatkowo trzyma ją sam lewarek. Do jakiegoś stopnia mozna tym manewrować, ale słabo to wychodzi. Jeśli ktoś zna sposób, jak to ogarnąć, to będę również wdzięczny.
    155 TS 1.8 16v - była
    159 JTDm 1.9 16v - była
    GT V6 3.2 - była
    MiTo 1.4 - jest
    Stelvio 2.0 Q4 - jest

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar flyberry.pl
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 155 94` 1.7 TS 8v, Alfa Romeo 164 94` 3.0 V6 24V Q4
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    A jeszcze jedno dlaczego wymieniałeś czujnik ciśnienia oleju?
    Ogólnie powymianiałem wszystkie czyjniki żeby były nowe ale ten akurat wymieniłem bo niechchacy uszkodziem go mechanicznie.


    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    3.Powody mogą być trzy:nie odpowietrzona nagrzewnica,niedomykająca przesłona zimnego powietrza,zamulona nagrzewnica.
    4.Czy są jakieś jeszcze anomalia z pracą silnika
    Da się odpowietrzyc nagrzewinice ew naprawić ta niedomykajaca sie przesłone czy lepiej kupić nową?
    Nie nie ma zadnych innych anomali związanych z pracą silnika - chodzi idealnie równo dolewki oleju robie bardzo zadko i niewiele wydaje mi się że jest tak "mocny" jak był zawsze i zużycie paliwa jest na rozsądnym poziomie.

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. Kilka pytań
    Utworzone przez Pazur w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 12:59
  4. [166] Pytań kilka
    Utworzone przez Loczek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 23:23
  5. [155] Kilka pytań
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory