Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem z wydechem

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie Problem z wydechem

    Witam Koledzy,

    Kończę już pozbywać się usterek w moim samochodzie, lecz została jedna, z którą nie wiem co zrobić. Rozłączany był tłumik ( wyjęcie skrzyni ), czego efektem był urwany wieszak tłumika i ukręcona śruba łączenia tłumika od kolektora do portek. Skutkowało to "pierdzeniem", jak przy dziurawym tłumiku.

    Dziś założyłem nowy wieszak, dorobiłem śrubę, wsadziłem nowe uszczelki i wszystko porządnie skręciłem. Efekt taki, że dalej pierdzi....
    Po sprawdzeniu całego tłumika, stwierdziłem że "pierdzenie" i wydmuchy spalin wydobywają się tylko i wyłącznie z elementu widocznego na zdjęciu załączonego do niniejszego Postu (zdjęcie zapożyczyłem z innego posta na tym forum). Wkładając rękę nad ten element również wyczułem spaliny.

    I teraz pytanie do Was: Co to jest za element? Wydaje się być w pewnym sensie złączem elastycznym......ale gdzie to kupić, czym zamienić....i czy powinny wydobywać się z tego spaliny i tak hałasować jak stary trup z przeżartym tłumikiem?

    Dzięki i pozdrawiam.

    P





    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wydech146.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	75.8 KB
ID:	76046

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Dowiadywałem się w sklepie z tłumikami ocb. A więc ustrojstwo na zdjęciu jest złączem elastycznym w obudowie. Kupuje się zamiennik za 50 zł - stare należy wyciąć i wspawać nowe - aczkolwiek już bez obudowy. Oczywiście sprawne nie powinno przepuszczać spalin. Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    wspawać? brzmi jak dużo roboty :/
    życzę łatwej wymiany
    pozdro

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Wspawać, wspawać.....coś w tym niepoprawnego? Kiedyś koleżance wspawywałem łącznik w matizie. Diax + migomat= 30min roboty.....dłużej myję swój samochód - od święta....

  5. #5
    MT_NY
    Gość

    Domyślnie

    niestety niewiele to pomoże po 500 km wydmucha łącznik (zamiennik z oplotu drucianego dostępny na terenie pl) i pierdzieć będzie dożywotnio - przed spawaniem warto odkręcić sonde bo można ją łatwo uszkodzić.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Jeżeli jest taka możliwość to zakupie oryginalny....tylko gdzie go kupić? Aha i jeszcze jedno pytanie, ten łącznik jest wkręcany, czy trzeba spawać? Usłyszałem teorie, że jest wkręcany......

  7. #7
    MT_NY
    Gość

    Domyślnie

    umnie był na stałe trzeba było ciąć, jeśli chcesz kupić to przez serwis całą rurę z łącznikiem cena w zeszłym roku w serwisie we Wrocławiu 1200zł

    - - - Updated - - -

    oglądając twoje zdjęcie jestem raczej pewny że też jest na stałe - osobiście nie spotkałem się z wkręcanym a nawet o takim nie słyszałem

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Zmierz średnicę rury oraz długość jaka będzie Ci potrzebna tegoż łącznika,kup łącznik wzmocniony oddaj do warsztatu niech go wspawają i problem z głowy na następne parę lat.

  9. #9
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    kup łącznik elastyczny i daj do wspawania w mojej starej astrze wstawiłem bo tam z fabryki było bez łącznika i dudnił cały wydech przy ok 3000 obr po wstawieniu cisza asterkom jeździ teraz syn i jest nadal OK a wymiana była chyba 4 lata temu łącznik to ok 50 zeta + robota więc wydając 1200 nigdy się nie spłaci nawet wymieniając co rok zwykły łącznik

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Też tak myślę. 1200 zł to lekka przeginka. Dowiadywałem się - łącznik kosztuje 50zł, a robocizna 40zł......więc nawet nie będę babrał się w samodzielne spawanie, tylko oddam do warsztatu.

    Dzięki za rady!

    Pzdr.

    P.

Podobne wątki

  1. [146] Problem z wydechem.
    Utworzone przez maverik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 15:13
  2. Debata ;) nad wydechem do V6
    Utworzone przez slavol w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 22:57
  3. [GTV] problem z wydechem
    Utworzone przez matusz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 21:21
  4. Problem z wydechem AR 156 2.0 TS
    Utworzone przez Adisss w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 06:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory