Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Sprężyny Weitec 40/40 + amory MTS do [147]

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie Sprężyny Weitec 40/40 do [147] ?

    Witam!
    Jest to mój pierwszy post tak że proszę o wyrozumiałość jeśli go umieszczę w złym miejscu .

    Mam AR 147 1.9 jtdm 150 i chcę ją trochę posadzić na glebie, max 40/40. Chodzi mi i wymianę samych sprężyn na seryjnych amorach. Przymierzam się do kupna sprężyn Weitec : http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-...807491174.html

    Wszystko ładnie, pięknie 40 mm w dół ale zobaczyłem na stronę producenta i Weiteck'i 40/40 dedykowane są do 156. Do 147 są tylko 35/30.
    Napisałem do gościa z allegro czy te 40/40 rzeczywiście pasują do 147, odpisał, że firma Weitec do AR 147 1.9 oferuje jedynie wariant 35/30.
    Ale znalazłem stronę na której jest napisane max obciążenie osi w tych sprężynach.

    http://www.mapet-tuning.com/vip/147-...1-p-36948.html
    http://www.mapet-tuning.com/vip/156-...n-p-36950.html

    Na chłopski rozum różnica nacisku między sprężynami do 156 i 147 to 20 kg to tyle co nic. Wydaje mi się, że te auta są bardzo podobne, (chodzi mi płytę podłogową i masę własną).
    Stąd moje pytanko czy tez sprężyny 40/40 spasują do mojej 147 ?

    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Lepiej nie interesuj się kilkoma milimetrami, tylko tym że przy seryjnym amorze i takim obniżeniu będzie tragedia z trakcją. Będziesz tańczył na wszystkie strony przy nierównościach, gorzej na zakrętach, skuteczność hamowania też może spaść...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    Lepiej nie interesuj się kilkoma milimetrami, tylko tym że przy seryjnym amorze i takim obniżeniu będzie tragedia z trakcją. Będziesz tańczył na wszystkie strony przy nierównościach, gorzej na zakrętach, skuteczność hamowania też może spaść...
    A jeśli bym zamontował rozpórki przód i tył to by coś dało? Wiem, że sprężyna sportowa i seryjny amor trochę nie pasują ale nawet na stronkach producentów np. Eibach, H&R, czy Weitec piszą, że sprężyny progresywne obniżające do 45 mm można montować z serią lub sportowymi amorami. Chciałbym spróbować czy by to działało. Jeśli by było tak jak mówisz, że tragedia z trakcją to oczywiście wymieniłbym też amory. Ale chciałbym spróbować. Chodzi mi bardziej czy te 40/40 dedykowane do 156 spasowałyby do mojej 147?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie Sprężyny Weitec 40/40 + amory MTS do [147]

    Witam!
    Jak w temacie, planuje założyć Sprężyny Weitec 40/40 + amory MTS do alfy 147. Co myślicie o tym komplecie? Jaka będzie twardość i komfort? Czy miał ktoś z nim do czynienia, albo ma jakieś sensowne info na ich temat. I nie chodzi mi o odp. typu: kup amory koni bo mts to shit. Chodzi mi dokładnie o ten zestaw bo jest w znośnej cenie.
    Dzięki za pomoc.

  5. #5
    macko
    Gość

    Domyślnie

    Moje spostrzeżenia: ja jezdze pół roku na sprezynach Eibach 50/50 tez w AR 147 koła 225/45 R 18. po poł roku jazdy na takim zestawie zmeiniajac pare dni temu na zimowki sprawdzilem zawieszenie i do wymiany miałem gumy na grązku stabilizatora, reszta igła. Jazda po drogach łatanych, dziurawych to porazka, ale trasa autostrady to cos pieknego a najlepsze ronda gdzie przy duzo wiekszych predkosciach mozna je pokonywac.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał macko Zobacz post
    Moje spostrzeżenia: ja jezdze pół roku na sprezynach Eibach 50/50 tez w AR 147 koła 225/45 R 18. po poł roku jazdy na takim zestawie zmeiniajac pare dni temu na zimowki sprawdzilem zawieszenie i do wymiany miałem gumy na grązku stabilizatora, reszta igła. Jazda po drogach łatanych, dziurawych to porazka, ale trasa autostrady to cos pieknego a najlepsze ronda gdzie przy duzo wiekszych predkosciach mozna je pokonywac.
    A te Eibachy na jakie amory założone? I jak z komfortem -50 na 18 to musi być beton Nie masz problemu z obdzieraniem podwozia?

  7. #7
    macko
    Gość

    Domyślnie

    Amory zwykłe, tak jak mowie strasznei twardo, ale az tak nisko to nie jest Wejdz sobei na prezentacje mojego auta to zobaczysz w dziale nasze pojazdy "alfa 147 by macko", tutaj masz tez filmik http://www.youtube.com/watch?v=6-xwuRQNUeQ&feature=plcp

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Zajebista fura Rzeczywiście nie jest tak nisko, a sumie co ja się przejmuje jak mało jeżdżę a drogi też mam dobre. Może zastanowię się jeszcze bardziej ją obniżyć albo gwint ?? Ale gwint to już chyba bez kompromisu beton no i drogi jest...

  9. #9
    macko
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak moim zdaniem to po najnizszych kosztach tj: wymiana samych sprezyn max obnizajacych, amory zostawic, duzy alu i potrojna polerka calego auta na mega wysoki polysk. Jak masz drogi dobre to bez zastanowienia 18" Zamiast wsadzac pieniadze w gwint to juz bym wolał doinwestowac w audio tj wygluszyc cale auto poprawic glosniki

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Beton i gwint nie występują w parze, chyba że kupujesz ścierwo a nie gwint.

Podobne wątki

  1. sprężyny z sp a zwykłe amory?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 23:47
  2. Sprężyny Weitec 40/40 do [147] ?
    Utworzone przez Pininfarina w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 15:07
  3. Sprężyny obniżające -35mm WEITEC
    Utworzone przez zaviaseq w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 00:05
  4. Sprężyny do Belli-Weitec, czy Lesjofors???
    Utworzone przez James w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory