Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [166] Porady

  1. #1
    AtomBoy
    Gość

    Domyślnie [166] Porady

    Witam,

    Od kilku dni czytam w internecie wszystko co się da na temat
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V
    oraz 166 2.0 Turbo

    wszystko w benz.

    Zastanawia mnie ich cena - dlaczega taka niska za taki standart ?

    są podzielone opinie na temat ich awaryjności jedni twierdzą, że gorzej trafić nie mogli a inni sobie chwalą. Wiem, że co osoba to opinia w sumie też jak się dba tak się ma .

    Wolę zapytać przed kupnem samochodu który jednak mi odpowiada
    wygoda + moc
    części silników, karoserii są w miare tanie - drogie natomiast zawieszenie ale np. wymiana kilku elementów raz na rok czy 2 lata nie zaboli.

    tutaj są 2 linki prosze o opinie
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5918184
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6248194

    czy przebieg ponad 200tys to nie za dużo jak dla nich? (o ile mają te 200tys a nie 2 mln )

    czy u mechaników są drogie naprawy? bo np. niektórzy jak widzą BMW to za robocizne liczą sobie jakieś dodatkowe złocisze czy tak samo jest z Alfą?
    Ile orientacyjnie powinien wynieść koszt wymiany np. rozrządu? tak aby miał jakieś odniesienie w stosunku do tego co powie mechanik

    Prosze o szybką odpowiedź - pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Nie mam czasu zabyt duzo sie rozpisywać, ale powiem tyle że:

    rozrząd z pompą wody rozsądnie to około 1000 zł -1200 zł (zalezy od roboty mechanika)

    przebiegi prawdopodobne choć powiem ci tylko tyle że ja mam 132 tyś najechane w roczniku 2000 przy zakupie nie sprawdzałem w serwisie ponieważ trafiłem na okres miedzy świąteczny, ale w niedziele na ogólnopolskim zlocie w częstochowie po zjechaniu z hamowni dostałem wydruk z mocą 197 koników więc silnik jest w wyśmienitym stanie i przebieg bardzo wiarygodny

    Mam to autko od maja tego roku i powiem że długo go nie zmienie, jeździ się naprawde super, moc odpowiednia, przesterzeń w środku tak samo czego chcieć więcej... lać- jechać...

    PS. nie spiesz sie z kupnem auta i nie napalaj, kupuj najlepiej z kimś kto się zna na rzeczy (czytaj: wie coś o alfach, żadnych serwisantów polonezów).

    Jeśli masz jakieś konkretne pytania chcesz wiedzieć więcej pisz na GG lub priv jeszcze kilka miesięcy temu miałem ten sam problem co ty

    pozdrawiam
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    AtomBoy
    Gość

    Domyślnie

    łatwo powiedzieć.. ciężej opanować emocje ale bez obaw nie napalam się.
    Na razie tylko przeglądam internet i wczytuję się - niestety albo stety z każdą godziną podoba mi się co raz bardziej.

    Obejrzeć alfe pojadę ze znajomym (pracuje w viamocie) także bez obaw wybada autko na wszystkie strony.

    Dzięki niemu kupiłem mondeo 1.8 benz 16v DOHC 115 PS z przebiegiem 170tys teraz jest 210 i silniczek działa jakby był nowy. No ale czas się przenieść na coś młodszego
    a ktoś pisał, że 300tys dla tej alfy to nic strasznego.

    Ile w ogóle to cacuszko pali ? zmieszcze się do 12L przy spokojnej jeździe w mieście?

  4. #4
    Kamil
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinieneś zarzucić pomysł Turbo i silnika 2,5. Jeżeli już szukasz Takiej alfy to tylko i wyłącznie 3,0. Co do jej napraw to musisz w swoich okolicach (na bazie doświadczeń kolegów alfaholików) poszukać prawdziwego fachowca. Oczywiście możesz sam zacząc ją naprawiać, wtedy dopiero poczujesz co to znaczy uzależnienie. Wystarczy poszukać na forum instrukcji serwisowej + linku do "epera" i przy odrobinie chęci sam sobie poradzisz z większością problemów.
    Ale jeszcza raz powatarzam nie kupuj turbo i 2,5.

    Pozdrawiam

  5. #5
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil
    Moim zdaniem powinieneś zarzucić pomysł Turbo i silnika 2,5.
    Moim też.
    2.5 trochę się męczy z tym ciężarem
    2.0 turbo jest bardziej wymagającym silnikiem

    Przy prawidłowej eksploatacji, dla silnika przebiegi rzędu 300tyś nie robią żadnego wrażenia.
    Bardzo ważne to podjechać przed zakupem na komputer do ASO.
    Powtarzam "bardzo ważne"
    Pozdrawiam i powodzenia

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Cytat Napisał AtomBoy
    Ile w ogóle to cacuszko pali ? zmieszcze się do 12L przy spokojnej jeździe w mieście
    Przy 3.0 to jeszcze zależy od skrzyni ale to już będzie jazda bardzo mozolna ale raczej powinieneś się zmieścić
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  7. #7
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    ale to już będzie jazda bardzo mozolna
    Inaczej mówiąc będzie to wymagało od Ciebie bardzo dużo samozaparcia. :mrgreen:

  8. #8
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Proponuję 3.0. manual.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Nie mydlcie chłopakowi oczu, nie wiem jakim cudem zmieści sie w 12 litrach nawet 2.5 V6 :| chyba w mieście bez świateł, skrzyżowań i korków

    AtomBoy czemu kupić duży silnik i oszczędzać na benzynie ??? To mija się z celem, pomyśl o 2.4 JTD to są w miare oszczędne, dynamiczne i napewno zmieścisz się w 12 litrach

    A teraz do przedmówców: nie sądze żeby 2.5 V6 nie radził sobie z tym nadwoziem :|
    Jak by sobie nie radził to chyba by takiego fabryka nie pusciła ??? 3.0 do setki o ile dobrze pamiętam ma zaledwie 1.2 sekundy szybciej jak 2.5, 30 koni więcej.
    Te różnice nie są kolosalne, a auto naprawde daje rade, jezdziłem też 3.0 ponieważ miałem właśnie taką kupić (spalała w mieście 14-15 litrów), ale trafiła się ładniejsza 2.5 i taką właśnie nabyłem
    Co prawda jest różnica ale to nie żadna wielka przepaść więc AtomBoy nie masz sie czego bać
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA
    3.0 do setki o ile dobrze pamiętam ma zaledwie 1.2 sekundy szybciej jak 2.5, 30 koni więcej.
    To jest kolosalna różnica !!!!! 1,2 sek uwierz mi to tak jakbyś duzym fiatem wyprzedał malucha!!! odczucia w mocy momencie i sprawnosci silnika 2,5 a 3,0 są ogromne
    wiem co mowie ......( przed zakupem myślałem o 2,5 -jazdy próbne róznymi egzemplarzami zmieniły moje teoretyczne dywagacje)

    Cytat Napisał QBA
    Nie mydlcie chłopakowi oczu, nie wiem jakim cudem zmieści sie w 12 litrach nawet 2.5 V6 :| chyba w mieście bez świateł, skrzyżowań i korków
    12 litrów -3,0 albo nawet 2,5 to owszem ale w trasie a nie w mieście nie wprowadzajcie chłopaka w błąd bo i po co oczy mydlic. Pali tyle ile powinno palić i ani grama mniej. w moim przypadku minimalne spalanie w miescie to 14 litrów|( zalezne od długości łańcucha na nodze kierowcy i warunków w mieście) ale typowym spalaneim jest 16 litrów przy jezdzie normalnej czyli bardzo sprawnej wg.ksiazki spalanei podaja na pozmiomie bodajrze 18l w miescie sam sobie odpowiedz czy 12 jest mozliwe? pozdrawiam

Podobne wątki

  1. porady ;) potrzebne porady ;P
    Utworzone przez chao0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:24
  2. Potrzebuję porady
    Utworzone przez Paulos76 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 21:05
  3. Potrzebuję porady
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:49
  4. [145] JTD - opinie, porady
    Utworzone przez czart79 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 03:06
  5. [164]2.0 TS Uwagi i porady
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 12:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory