Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa 146 1.4

  1. #1
    discits
    Gość

    Domyślnie Alfa 146 1.4

    Witam wszystkich alfaholików

    Potrzebuje porady, ponieważ zastanawiam się co zrobić z moją Bellą...

    Moje cudo to 146 1.4 TS z 2000 roku, w ciemnozielonym kolorze (to chyba rzadki kolor ) Auto kupiłem 2,5 roku temu i w tym czasie pokonałem nią ponad 40 tysięcy kilometrów, obecnie ma na liczniku troszkę ponad 176 tyś. km przebiegu. Niestety już po zakupie okazało się, że poprzedni właściciel mocno ją zaniedbał a mi nigdy do końca nie udało się usunąć usterek, co bardzo utrudniało i utrudnia eksploatacje. Największym problemem są strzały w dolot na zimnym silniku, przerabiałem wszystko od kabli, cewek, przepływomierzy (były już 4) sondy lambda, wtryskiwaczy, czyszczenia przepustnicy i nic nie dało trwałego efektu. Ponadto swój żywot zakończył wariator i mam prawie diesla... Od początku był także problem z ciśnieniem oleju, ciągle staram się utrzymywać poziom max, a kontrolka świeci długo po odpaleniu (30-50 sekund). Do tego dochodzi lejący się olej spod pokrywy zaworów, gdzie wymieniłem uszczelkę na nową, a dodatkowo uszczelniłem ją silikonem, a olej jak wyciekał tak wycieka...

    Dlatego potrzebuje rady co zrobić w takiej sytuacji, mam pewne fundusze i chciałbym je dobrze spożytkować więc pytanie brzmi: Remontować silnik, próbując przy okazji wyeliminować wszystkie niedomagania, czy może wymienić go na inny (myślałem o 1.6 TS bez wariatora albo po prostu inny 1.4)?

    Chciałbym wiedzieć jaki byłby orientacyjny koszt takiej operacji (rozrząd, wariator, uszczelka pod głowicą)

    Myślałem też ewentualnie nad zakupem innej 145/146 ale od kogoś znającego temat, proszę o pomoc

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Ustaw rozrząd na blokadach i czujnikiem GMP to Alfa przestanie strzelać

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    discits
    Gość

    Domyślnie

    Mógłbyś mi coś więcej o tym napisać bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym czujnikiem GMP, do czego on służy?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał discits Zobacz post
    Mógłbyś mi coś więcej o tym napisać bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym czujnikiem GMP, do czego on służy?
    Wkaźnik za pomocą którego ustawiamy Górne Martwy Punkt tłoka na pierwszym cylindrze. Przyrząd niezbędny do prawidłowego ustawienia rozrządu w T.S.-ie.


  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    GMP = Górne martwe położenie. Trzeba w tej pozycji ustawić tłok, żeby dobrze ustawić rozrząd. Jak ktoś Ci go robić "na marker" to masz już przyczynę. Druga sprawa - kontrolka ciśnienia oleju. Nie lekceważyłbym tego, bo świecąca kontrolka to szybka droga do zarżnięcia panewek, a wtedy koszty remontu będą dosyć duże. Sprawdź czujnik, czasami padają. Jeśli czujnik będzie dobry, to do weryfikacji pompa oleju.

    P.S. Kolega wyżej mnie ubiegł ;p

  6. #6
    discits
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rozrząd to wymieniany był przy 120 tysiącach, ja ją kupiłem jak miała 132 tyś najechane więc rozrząd jeszcze po poprzednim właścicielu. W sumie to ciekawe co napisaliście, wymiany przepływomierzy, sondy etc kosztowały mnie kupę pieniędzy, a diagnostyka w ASO ani w serwisie Boscha nic jednoznacznie nie wykazała...

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    103

    Domyślnie

    remont pewnie około 1.5 tys tak delikatnie więc kupisz pewnie motor abyś na dobry trafił

  8. #8
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał discits Zobacz post
    a diagnostyka w ASO ani w serwisie Boscha nic jednoznacznie nie wykazała...
    A powinna wykazać

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał discits Zobacz post
    Witam wszystkich alfaholików

    Potrzebuje porady, ponieważ zastanawiam się co zrobić z moją Bellą...

    Moje cudo to 146 1.4 TS z 2000 roku, w ciemnozielonym kolorze (to chyba rzadki kolor ) Auto kupiłem 2,5 roku temu i w tym czasie pokonałem nią ponad 40 tysięcy kilometrów, obecnie ma na liczniku troszkę ponad 176 tyś. km przebiegu. Niestety już po zakupie okazało się, że poprzedni właściciel mocno ją zaniedbał a mi nigdy do końca nie udało się usunąć usterek, co bardzo utrudniało i utrudnia eksploatacje. Największym problemem są strzały w dolot na zimnym silniku, przerabiałem wszystko od kabli, cewek, przepływomierzy (były już 4) sondy lambda, wtryskiwaczy, czyszczenia przepustnicy i nic nie dało trwałego efektu. Ponadto swój żywot zakończył wariator i mam prawie diesla... Od początku był także problem z ciśnieniem oleju, ciągle staram się utrzymywać poziom max, a kontrolka świeci długo po odpaleniu (30-50 sekund). Do tego dochodzi lejący się olej spod pokrywy zaworów, gdzie wymieniłem uszczelkę na nową, a dodatkowo uszczelniłem ją silikonem, a olej jak wyciekał tak wycieka...

    Dlatego potrzebuje rady co zrobić w takiej sytuacji, mam pewne fundusze i chciałbym je dobrze spożytkować więc pytanie brzmi: Remontować silnik, próbując przy okazji wyeliminować wszystkie niedomagania, czy może wymienić go na inny (myślałem o 1.6 TS bez wariatora albo po prostu inny 1.4)?

    Chciałbym wiedzieć jaki byłby orientacyjny koszt takiej operacji (rozrząd, wariator, uszczelka pod głowicą)

    Myślałem też ewentualnie nad zakupem innej 145/146 ale od kogoś znającego temat, proszę o pomoc
    Przykładowy rozrząd bez pompy : http://autosklep24.pl/pl/p/Rozrzad-k...-147-156/11653

    Pompa wody :
    http://autosklep24.pl/pl/p/Pompa-wod...2%2C0-TS/13117

    Wariator :
    http://autosklep24.pl/pl/p/Regulator...2%2C0-TS/12350

    Uszczlka głowicy :
    http://autosklep24.pl/pl/p/Uszczelka...ROMEO-TS/12617

    Na Forum zniżki 10%.

    Odnośnie doboru rozrządów/pomp wody warto pamiętać że w TS są 3 rodzaje pasków i pompy wody o dwóch średnicach koła co czasami może prowadzić do pewnych "powikłań".

    Ja bym sprawdził układ tłokowo -korbowy, jeśli jest ok to chyba wolałbym doprowadzić do porządku to co mam (oczywiście za rosądną cenę).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory