Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [166] 2.0 v6 Turbo - Blos czy sekwencja??

  1. #1
    Arturit
    Gość

    Domyślnie [166] 2.0 v6 Turbo - Blos czy sekwencja??

    Zbieram sie z zamiarem zalozenia instalacji LPG do swojej Belli. Nie kaleczyl bym jej,gdyby nie jej "apetyt" na paliwko.
    Prosze o wskazowki i uwagi, oraz ewentualny spis czesci.
    THX

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Blos sprawdzil sie u mnie w 164 2.0 V6 turbo. POLECAM.
    Ale trzeba go dobrze wyregulowac.
    Jesli nie chcesz problemow zaloz i masz odpowiedni budzet zaloz sekwencje.
    Ja drugi gdybym mial znowi zakladac to tylko Blos, ale to kwestia finansow.
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  3. #3
    Arturit
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki wielkie
    Inne zrodla takze proponuja mi sekwencje. Jakiej firmy wybrac??

  4. #4
    candy
    Gość

    Domyślnie

    Z racji silnika doladowanego i ponad 200ps
    Miedz fi 8mm
    Sterownik Stag 300
    Reduktor: jeden Europegas 200kw lub 2xzavoli zeta n
    Wtryskiwacze: 6 pojedynczych lub 2 listwy magic jet
    W/W zestaw ma spore rezerwy do wykorzystania gdybys zapragnol zwiekszyc doladowanie silnika

  5. #5
    Arturit
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał candy
    Sterownik Stag 300
    - slyszalem mierne wypowiedzi na temat tego sterownika,ale dzieki za info :wink:
    Planuje zalozyc instalacje http://www.pegas.krakow.pl/images/omegas/omegas.htm
    Co wy na to?

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturit
    Cytat Napisał candy
    Sterownik Stag 300
    - slyszalem mierne wypowiedzi na temat tego sterownika,ale dzieki za info :wink:
    Planuje zalozyc instalacje http://www.pegas.krakow.pl/images/omegas/omegas.htm
    Co wy na to?

    Ty patrz, a ja użytkuje STAG'a od około roku i 50tys km i jest OK, tyle że sam założyłem jak należy i wyregulowałem instalacje LPG, często auto używane jest amatorsko w imprezach typu KJS i latam wtedy na LPG.

    Teraz będę gazował swoje kolejne auto 156tke V6 i też STAGa ładuje pod maskę + EG200 + MagicJety i jestem pewien że najmniejszego problemu z ta instalacja nie będę miał, zreszta jeden z forumowiczów Piotriix na ostatnim zlocie chyba udowodnił niedowiarkom i przeciwnikom LPG że oprócz dobrych gratów pod maską liczy się to kto zakłada instalacje, jego bella z V6 na hamowni "wypluła" niemal te same wartości co na zasilaniu PB [różnica w granicach błędu pomiaru.

    Od siebie radzę założyć instalację oparta na sterowniku STAG300, wsadzisz Landi i jak ci zakład cokolwiek spartoli to potem będzie problem żeby ktokolwiek się tego czepił i poprawił.

    pzdr. Grzesiek

  7. #7
    Arturit
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK.
    Ty patrz, a ja użytkuje STAG'a od około roku i 50tys km i jest OK, tyle że sam założyłem jak należy i wyregulowałem instalacje LPG
    Jak znasz sie na rzeczy to problem z glowy. Szukam instalacji przy ktorej trzeba jak najmniej ustawiac,aby "specjalista" nie mogl tego spartolic.
    Jesli znasz jakis dobry zaklad w Warszawie lub Siedlcach, ktorzy znaja sie i potrafia zrobic jak nalezy to bede ci wdzieczny :mrgreen:

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Arturit, ustawić porządnie zawsze trzeba, i to w trakcie jazdy, pod obciążeniem, bez tego niepowodzenie murowane, te zakłady które Ci powiedzą że nie trzeba auta "wystroić" w trakcie jazdy na ulicy od razu mijaj szerokim łukiem inaczej przy V6 turbo ugotujesz tłoki i głowice w krótkim czasie. Co do Siedlec odradzam ALSA -partacze. Szukaj zakładu w którym będą w stanie i mieli chęci ku temu aby pojeździć z toba z podpietym laptopem pod sterownik LPG + d tego będą mieli sonde szerokopasmową do pomiaru AFR, bez tego strojenie mocnego silnika+turbo to wróżenie z fusów ...

    Jeśli będziesz miał jakieś info na tego co poszczegolne zakłady ci zaproponuja wrzuc w ten watek a powiem ci czy ma szanse instalcja w takim setupie szanse wykarmic twój silnik, znam możliwości wiekszosci reduktorów i wtrysków dostepnych na rynku wiec podawaj jaki reduktor, wtryskiwacze ci zaproponowano, przewod LPG zbiornik-reduktor i wielozawór butli musisz miec koniecznie na miedz 8mm.

    Omija szerokim łukiem instalacje opart na sterownikach KME, Scirocco, Zenit z racji spapranych korekt czasy wtrysku lpg wzgledem temp. i cisnienia gazu.



    pzdr. Grzesiek

  9. #9
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK.

    Omija szerokim łukiem instalacje opart na sterownikach KME, Scirocco, Zenit z racji spapranych korekt czasy wtrysku lpg wzgledem temp. i cisnienia gazu.
    A co powiesz na sterownik SEC Lecho??
    Ja mam cos takiego u siebie w 166 3,0V6 z reduktorem KME Gold i na czerw.Valtekach
    U mnie zapier...la jak ta lala :twisted: :twisted:
    Wypowiedz sie kolego

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    areks, wedle życzenia ;] SEC jeśli montarzysta ma głowe na karku i poświeci mu troche czasu jest OK, no ma jedna wade, lekko niedopracowana korekcje po temp. gazu ale w wiekszosci aut nie sprawia to problemu, dużą zaleta tego sterownika jest to że oprócz standardowej mapy wtrysku LPG ma druga mape z korekcją po obrotach, często sie przydaje, co do reduktora, jesli chodzi o stabilnośc cisnienia jest OK, ale jesli wpadniesz na autostrade i zlapaiesz >200km/h na dłuższym odcinku masz dużą szanse zamrozić go ;] jednak w codziennej eksploatacji jest OK. Na temat wtrysków szkoda gadać, Valtek to najtansze "elektrozaworki" bo wtryskami tego raczej nie nalezy nazywac ;] Jak skoncyzsz Valteki zalóż belli jakies sensowne wtryski np. MagicJety odczujesz spora poprawe w kulturze pracy silnika.

    Jeszcze jedno jakiego masz Valteka zwykłego type30 czy BFC?

    pzdr. Grzesiek

Podobne wątki

  1. Regulacja BLOS
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 23:36
  2. Regulacja BLOS
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 12:59
  3. 1.4 Boxer + BLOS -> Krk
    Utworzone przez los3r w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 12:57
  4. 164 2.0 V6 turbo + BLOS :))
    Utworzone przez jacoff w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2008, 15:15
  5. BRC BLOS do silnika V6
    Utworzone przez skory.go.pl w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory