Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Kolejna Alfistka

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie Kolejna Alfistka

    Witam wszystkich. Jutro planuję zakup swojej pierwszej Alfy.
    Tutaj link do niej http://tablica.pl/oferta/alfa-romeo-...fc9614b63;r:;s
    Może jakies uwagi na wstępie na co zwrócić uwagę i jak się obchodzić z samochodem?
    Wcześniej byłam posiadaczem Hondy Civic z 93 r., żadnego właściciela Alfy też nie znam więc każda rada na wagę złota.
    Nie mogę się już doczekać jutra!!!

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Gereme
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 Ti 1,9 JTD 16V SportWagon, obecnie jest Alfa Romeo BRERA 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Szanowna koleżanko, czy wiesz coś więcej na temat tego autka, może jakaś historia, nr VIN ? Kontaktowałaś się ze sprzedającym ? U mnie zdjęcia się nie ładują więc trudno coś powiedzieć, bo opis bardzo lakoniczny...
    ...no ALFA, no fun !!!

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    VIN dostałam ale na necie dostępny tylko taki krótki raport. Sprowadzony z Włoch jak dobrze pamiętam 4 lata temu, żadnej przeszłości jeśli chodzi o stłuczki w książce serwisowej nie ma. Wszystko wydaje się być dobrze spasowane, różnic w kolorze lakieru też nie znalazłam. Nadkola i cała reszta w porządku, nie pojawiają się ogniska rdzy (podobno po tym najłatwiej ocenić czy były wymieniane błotniki bo fabryczne z alfy to ocynk? ). Turbina, oleje rozrząd i cała reszta świeżo po wymianie. Właściciel ma na to faktury. Testowałam z 2-3 alfy i ta mi się wydaje w najlepszym stanie. Motor chodzi cicho nic nie klekocze (poza normalnym odgłosem diesla ), nie stuka nie piszczy na tyle na ile potrafiłam ocenić. Przed zakupem jedzie do znajomego diagnosty/mechanika jeszcze na dokładne sprawdzenie. Motor suchy - akurat pierwszy raz oglądałam ją jak była w trasie. Przejeżdzałam przez Oławę to zadzwoniłam czy można podjechać więc czasu na poprawki nei było. Samochód w tym czasie był we Wrocławiu. Przy hamowaniu nie ściąga, nie dławi się jak wciśnie się gaz. Coś jeszcze powinnam sprawdzić?

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Gereme
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 Ti 1,9 JTD 16V SportWagon, obecnie jest Alfa Romeo BRERA 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Szkoda, że nie zapytałaś kolegów tu na forum o ten VIN. Potrafią wyciągnąć udokumentowaną przeszłość samochodu z okresu serwisowania w ASO. Posprawdzaj stan podłużnic i sanek. Kit na łączeniach blach wewnętrznych (przy błotnikach i podszybiu) sposób jego zabezpieczenia po obu stronach, czasami jak naprawa byłą zrobiona po "łebkach" widoczne są różnice już na pierwszy rzut oka. warto byłoby podpiąć do kompa. Jedź jeszcze na stację diagnostyczną (bo nie wiem czy Twój znajomy diagnosta/mechanik ma takie możliwości) niech sprawdzą stan amortyzatorów, układu wydechowego, hamulce, powinni również mieć miernik grubości powłoki lakierniczej. Taka usługa kosztuje w zależności od stacji około 50-ciu zł, a jak coś jest nie tak, to masz podstawy do mocniejszych negocjacji, bo trzeba będzie "coś" zainwestować... To tyle, życzę powodzenia i witaj w klubie Alfaholików...
    Ostatnio edytowane przez Gereme ; 05-12-2012 o 11:32
    ...no ALFA, no fun !!!

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Jeśliby dało radę to mogę podać VIN i miłoby było jakby mi ktoś sprawdził. Jeśli chodzi o diagnostę to ma podłączenie do komputera i całą stację diagnostyczną więc właśnie celem tej wizyty jest sprawdzenie całego podwozia, hamulców. Nie wiem jak z miernikiem grubości lakierów niestety ale zobaczymy co się uda ustalić.. Trochę właściciel kręci i męczy raz w tą raz w tamtą.. teraz niestety informuje, że dopiero w piątek. Ech.. trzeba poczekać.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Gereme
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 Ti 1,9 JTD 16V SportWagon, obecnie jest Alfa Romeo BRERA 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    A jaki powód podaje ? Sprawdź jeszcze stan akumulatora, przed zimą warto wiedzieć żeby nie być zaskoczonym/ną... A co do nr VIN poszukaj na forum sporo postów w tym temacie było pisanych... A jaki jest ten NR, zobaczymy co ePER mówi o tym autku... Niestety, nie mam dostępu do danych serwisowych z ASO...
    ...no ALFA, no fun !!!

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Powód podaje, że córka jeszcze potrzebuje.. Żeby nie być zaskoczonym powiedziałam, że na jutro diagnosta bo już umówiony ( a między bogiem a prawdą nie chcę żeby coś tam "tuningował") a jeśli będzie wszystko ok to w piątek kupimy. Trochę się obawiam tego zakupu, niestety Alfy mają różne opinie, do tego większość jest sprowadzonych co jakoś nigdy nie budziło mojego zaufania. Samochodem planuję jeździć na codzień poza miasto więc wolałabym żeby mnie nie zawiódł gdzieś na trasie.

    VIN: zar93700003121229

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Gereme
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 Ti 1,9 JTD 16V SportWagon, obecnie jest Alfa Romeo BRERA 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Najczęściej te negatywne opinie wydają osoby które nigdy w Alfie nawet nie siedziały, a o prowadzeniu mogą sobie tylko pomarzyć... Spokojnie, jak każda "kobieta" wymaga zainteresowania i dopieszczenia, osobiście wolę piękną "Monice Bellucci" która raz na jakiś czas kichnie, niż niemiecką "Erike Steinbach" którą ani jeździć, ani na nią patrzeć...

    Tyle ePER który posiadam mówi o tej Belli

    W8 - 147 BZ/DS (2000-2010)
    190.154.0.0 - 1.9 JTD 8V 115CV PROGRESSION -5 PORTE
    Engine: 3190758 Vehicle: 03184559 Prod. date: 21/6/2002
    WERSJA SPECJALNA NIE WERSJA SPECJ. (LV0)
    SILNIK 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (M15)
    WERSJA PROGRESSION (V1)
    DRZWI 5 DRZWI (P5)
    I jeszcze kolor tapicerki nr 216: szary welur

    A tu masz linka do interesującego Cię tematu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ie_nr_vin.html

    Tylko zadaj pytanie w odpowiednim dziale...
    Ostatnio edytowane przez Gereme ; 05-12-2012 o 12:33
    ...no ALFA, no fun !!!

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Wróciłam z diagnostyki, było dwóch mechaników jeden mówi brać a drugi nie brać.. wada jest taka, że było zmieniane oprogramowanie w komputerze oraz wyskakuje błąd egr-a. Proszę o informację czy wiecie jakie są koszty wymiany egr-a, czy może wystarczy przeczyścić.. ? Turbina jest po regeneracji, była wyważana w bydgoszczy.. coś ktoś wie na ten temat? jak myślicie z tym oprogramowaniem czemu mogło być zmieniane? jakieś niewygodne błędy?

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Gereme
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 Ti 1,9 JTD 16V SportWagon, obecnie jest Alfa Romeo BRERA 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglaja Zobacz post
    Wróciłam z diagnostyki, było dwóch mechaników jeden mówi brać a drugi nie brać.. wada jest taka, że było zmieniane oprogramowanie w komputerze oraz wyskakuje błąd egr-a. Proszę o informację czy wiecie jakie są koszty wymiany egr-a, czy może wystarczy przeczyścić.. ? Turbina jest po regeneracji, była wyważana w bydgoszczy.. coś ktoś wie na ten temat? jak myślicie z tym oprogramowaniem czemu mogło być zmieniane? jakieś niewygodne błędy?
    Szanowna koleżanko, skontaktuj się z Cinkiem z Gliwic, tu masz adres mailowy: marcin@cinsoft.pl na pewno Ci pomoże i odpowie na te pytania, a jakby się dało podjedź do niego na sprawdzenie Belli, specjalizuje się w tych samochodach. Osobiście u niego serwisuję swoje Alfy i uważam że jest jednym z najlepszych...
    ...no ALFA, no fun !!!

Podobne wątki

  1. nowa Alfistka dołączyła do grona.
    Utworzone przez SpeedMalgos w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 21:46
  2. kolejna 159,
    Utworzone przez tojatajanka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory