Przymierzam się do zakupu używanej AR 159 z automatyczną skrzynią biegów, sedan, raczej wysokoprężny -chciałbym robić przynajmniej 800km na jednym zbiorniku. Co do rocznika to chciałbym kupić możliwie wysoko wyposażoną wersję po "liftingu" z 2008 (dlatego, że ciut lżejszy i moim zdaniem ładniejsze wnętrze) dodać kilka koni przez chip tunning i usunąć DPF oraz zaślepić EGR. Budżet jakim dysponuję jest to około 50k PLN, myślę, że to powinno starczyć na mocniejszy model z 2008+ z przebiegiem < 100k km lub słabszy 2009+ z przebiegiem < 80k km.

Po bliższym przyjrzeniu się sprawie mam do wyboru tylko dwa silniki wysokoprężne sparowane z automatyczną skrzynią 1.9JTDm 150PS i 2.4JTDm 200PS. Mam kilka pytań dotyczących automatycznych skrzyń w tych autach i kilka dodatkowych:
  1. Czy obie automatyczne skrzynie są jednakowe?
  2. Dla jakiego maksymalnego momentu obrotowego zostały zaprojektowane?
  3. Jak te automatyczne skrzynie znoszą chiptunning silnika? Gdzieś znalazłem stwierdzenie, że słabo i nic poza tym
  4. Nie zglębiałem konstrukcji skrzyni ale zakładam, że auto z nimi nie ma koła dwumasowego, prawda?
  5. Czy auta z tymi silnikami po chiptunningu bez DPF i EGR bez problemu przechodzą testy na emisję spalin?
  6. Czy słynne kolektory ssące to była tylko choroba lat dziecinnych tych silników z pierwszych serii czy problem związany z nimi permanentnie?
  7. Czy rzeczywiście w praktyce wymiana oleju w tych dieslach powinna być przeprowadzana co 30k km/2lata? Taki znalazłem opis.
  8. Jak jest z wykończeniem? Wciąż trafiam na opisy, że czasem trafiają się elementy wyposażenia kabiny aluminiowe a czasem plastikowe malowane. Od czego do zależy, od wersji wyposażenia, rocznika, czy jakiegoś innego czynnika?

Uff... dużo pytań Starałem się znaleźć na nie odpowiedź sam ale niestety nie udało mi się, dziękuję za pomoc.