Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zakup foteli z AIRBAG

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie Zakup foteli z AIRBAG

    Witam wszystkich na początku mówię że użyłem opcji szukam ale no właśnie ale,
    Dręczy mnie pewna sprawa mam okazje kupić ładne skóry do alfy 156 z bocznymi poduszkami, moje obecne fotele nie mają bocznych poduszek. Czy jeśli je zamontuje w miejsce starych nie będzie wywalało żadnego błędu airbag w moich starych jest tylko kostka pod pasażerem od zajęcia miejsca.Boje się zaryzykować może lepiej kupić fotele bez bocznych poduszek?
    Za wszelkie porady z góry dziękuje.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    Kolego pamietaj , że 99% ludzi tutaj piszacych to tzw "Dzieci neostrady" i wirtualni znawcy tematu. Więc ich zdanie raczej zbyt wiarygodne nie jest. Tutaj chodzi o Twoje zdrowie i żebra:/ w razie jakiejkolwiek akcji na drodze.
    Wg mnie pod fotelem od AIR BAGÓW powinna byc oddzielna kostka z zółtym przewodem. Jeżeli nie masz jej u siebie i nie podepniesz to może tragedii nie bedzie. No raczej być nie powinno. Temat AIRBAGÓW to dość powazna sprawa. Ja bym na Twoim miejscu je założył lecz nie podpinał żadnych kostek. Poza ta od czujnika obecności.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał E2200_V12 Zobacz post
    Kolego pamietaj , że 99% ludzi tutaj piszacych to tzw "Dzieci neostrady" i wirtualni znawcy tematu. Więc ich zdanie raczej zbyt wiarygodne nie jest. Tutaj chodzi o Twoje zdrowie i żebra:/ w razie jakiejkolwiek akcji na drodze.
    Wg mnie pod fotelem od AIR BAGÓW powinna byc oddzielna kostka z zółtym przewodem. Jeżeli nie masz jej u siebie i nie podepniesz to może tragedii nie bedzie. No raczej być nie powinno. Temat AIRBAGÓW to dość powazna sprawa. Ja bym na Twoim miejscu je założył lecz nie podpinał żadnych kostek. Poza ta od czujnika obecności.
    Czytam i nie ogarniam ?
    Kolega ma fotele bez poduszek - chce kupić takie z poduszkami.
    Jak nie ma instalacji i ich nie podłaczy - to ryzykuje dokładnie tyle, że może się podrapać o zaślepkę tego airbaga i nic więcej.
    Mowa o przedlifcie - jeżeli nie było poduszek w fotelach to sterownik ich nie bedzie obsługiwał.
    Nawet jezeli jest instalka to wypadałoby podmienic sterownik.
    147 powodów do zadowolenia

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Nawet jezeli jest instalka to wypadałoby podmienic sterownik.
    Z całym szqcunkiem kolego- nie zrozum mnie zle, ale podmienic to sobie mozna nakrętki na wentylach i popielniczke.
    Zabawe ze sterownikami AIRBAG polecasz totalnemu laikowi.- dopiero bedzie jak chlopak dostanie strzala w nos:/

    To tak jakbys dał dziecku pobawic sie naładowanym pistoletem.

    Nie mam na celu Ciebie mattom obrazic czy osmieszyc. Nie zrozum zle mnie. :respect:

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał E2200_V12 Zobacz post
    Z całym szqcunkiem kolego- nie zrozum mnie zle, ale podmienic to sobie mozna nakrętki na wentylach i popielniczke.
    Zabawe ze sterownikami AIRBAG polecasz totalnemu laikowi.- dopiero bedzie jak chlopak dostanie strzala w nos:/

    To tak jakbys dał dziecku pobawic sie naładowanym pistoletem.

    Nie mam na celu Ciebie mattom obrazic czy osmieszyc. Nie zrozum zle mnie. :respect:
    Rozumie - tylko jeżeli podepnie je pod kostki - które przez centralkę są nie obsługiwane - nie pamiętam jak tam są te centralki. To tak jakby ich nie podpiął.
    Druga sprawa - wymiana centralki. Po pierwsze to ksozty, po drugie trzeba by to znaleźć - po trzecie nie jestem pewien czy bez ingerencje w kompa to zrobi.
    Więc kwestia jest taka - że nawet jak będzie chciał to zrobić to raczej uda się do kogoś.
    Strzała w nos raczej nie dostanie - chyba, że będzie bawił się wtyczkami na zapłonie. ( i to nie koniecznie- bo kiedyś inteligentny mechanik pomylił kostki i poodpinał mi kurtyny zamiast tylnych lamp - na odpalonym zapłonie - i kurtyny do dziś nie wybuchły
    147 powodów do zadowolenia

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Centralkę Air-Bag+ wiązkę trzeba wymienić i będzie dobrze. Centralka jest na podłodze w środkowej części kokpitu. Fotele trzeba wyrzucić, tunel środkowy, wykładzinę odkręcić i z przodu podnieść.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    Auto mam przed liftem i mam 2 poduszki jeśli zmieniłbym na skórzaną tapicerkę to i tak nie podepnę raczej bocznych poduszek bo nie mam wtyczek, podepnę raczej tylko czujnik zajęcia miejsca. centralki nie mam zamiaru zmieniać.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    no to nie rozumiem w czy problem , zakładasz nowe i podpinasz tylko czujnik reszta kabelków (te żółte )wisi sobie i dynda na wszystkie boki .

    ot już po sprawie , na koniec piwko i podziwiamy nasza nowa tapicere
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 20:51
  2. Jazda bez foteli a airbag?
    Utworzone przez pawelk689 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 13:51
  3. AirBag przednich foteli
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 18:38
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 06:54
  5. 156 podgrzewanie foteli
    Utworzone przez Miszek74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory