Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [156] Gaz warto czy nie

  1. #1
    sivy
    Gość

    Domyślnie [156] Gaz warto czy nie

    Witam wszystkich jeszcze nie jestem posiadaczem ale planuje (jak na razie MB124 2,3E automat z LPG na BLOSie) - jak jest z gazem i silnikami alfy? Bo z mercedesem różowo nie było. Dużo jest z nimi problemów - czy może lepszym rozwiązaniem jest JTD?

  2. #2
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    ja mam już rok i póki co żadnych problemów z nim nigdy nie było, ważne żeby nie oszczędzać na instalacji jak dobra instalacja to i na mocy nie stracisz (było na forum)

    ale to tylko moja opinia, poczekajmy na inne)

  3. #3
    sivy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    ważne żeby nie oszczędzać na instalacji jak dobra instalacja to i na mocy nie stracisz
    Jaka i ile trzeba wydać?

  4. #4
    melek_italia
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sivy
    Cytat Napisał provokator
    ważne żeby nie oszczędzać na instalacji jak dobra instalacja to i na mocy nie stracisz
    Jaka i ile trzeba wydać?
    3000 zl,mam brc i polecam,zero straty na mocy,a nawet lepiej niz na benzynie,polecam.

  5. #5
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    ja dałem 2600 za ELpi, jaki komp to Ci nie powiem, musiałbym sprawdzić, ale bez problemów po roku użytkowania jak chcesz to moge poszukać wiecej info o to za instalacja

  6. #6
    bercolek
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Mam 146Ti na blosie i sobie chwalę. Założyłem Blosa zamiast wtrysku bo często robię krótkie odcinki i woda nie nagrzewa się do wymaganych 20C. Tak, wiem parownik padnie itp, itd ale jak miałbym co tydzień lać za 50PLN benzyny to co miesiąć nowy parownik można kupić
    Na blosie śmiga bezproblemowo, zimny-ciepły i po sprawie.
    Ale jeśli robisz długie trasy to zakładaj wtrysk.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sylwiniusz
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Auto
    1.8 TS 156 98r
    Postów
    96

    Domyślnie

    ja mam sekwencje stag 300 chyba i tez nie narzekam bylo problemu by osiagi byly jak na benzynie bo gazownik nie rozumial po co maja byc jak na benzynie przeciez sporo bedzie ona palila pewno nigdy nie mial AR ale sie udalo mam osiagi jak na benzynce pali kolo 16literkow sadze ze nie jest najrorzej jak na 1.8 instalka po super znajomosci i super rabacie mnie wyniosla rowne 2000 ze wszystkim ale mowie znajomy pozdrawiam
    Meravigliosa Creatura-ar156

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam wszystkich "gazowników" DD !!!
    do mojej alfinki zamontowano ponad pół roku temu instalację sekwencyjną stag 300,do tej pory zrobiłem na gazie ponad 20000 km.wszystko sprawuje się bez zarzutu,nie ma różnicy benzyna-gaz.
    (( zaraz po montażu były drobne problemy regulacyjne,ale to jest normalne (brak przyspieszenia,szarpanie,falowanie obrotów) po regulacji do dziś wszystko jest ok! :wink:
    po mieście pali mi ok 13 litrów,na trasie ok 10 litrów. :>>
    koszt montażu-2000zł po znajomości troszeczkę,w nasielsku...
    to jest moje czwarte auto z gazem i przyznam szczerze że jeździ najlepiej z tych które miałem,kompletnie żadnych problemów. :mrgreen:
    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  9. #9
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34
    po mieście pali mi ok 13 litrów,na trasie ok 10 litrów.
    A ile palił Ci na benzynie?? Przed instalacją gazu??
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie Re: [156] Gaz warto czy nie

    Cytat Napisał sivy
    Witam wszystkich jeszcze nie jestem posiadaczem ale planuje (jak na razie MB124 2,3E automat z LPG na BLOSie) - jak jest z gazem i silnikami alfy? Bo z mercedesem różowo nie było. Dużo jest z nimi problemów - czy może lepszym rozwiązaniem jest JTD?
    Bo ty masz wage zamiast przepływki i mało kto sie chce podjąc zakładania gazu do własnie tego silnika który masz . |Jeśli chodzi o alfę to nieoszczędzaj na gazie bo szybko to sie na tobie zemści. Sekwencja z dobrym reduktorem do jakis 350 KM wtedy auto będzie oddychało pełną parą sterownik stag 300 i jakies dobre wtryski planjety. Do tego zakład który sie na tym zna a nie chce sie uczyć na twoim aucie.

Podobne wątki

  1. Czy warto?
    Utworzone przez kkameleon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 09:27
  2. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  3. warto czy nie warto Alfa Romeo GT 1.9
    Utworzone przez rifle w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory