Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Dolot i wydech

  1. #1
    hubus20
    Gość

    Domyślnie Dolot i wydech

    Witam.Usunełem w mojej 156 katalizator i tylną puszke zastąpiłem przelotowym tłumikiem km malon.Myślę także nad stożkiem k&n i wirusikiem .Co o tym myslicie koledzy?Stożek chciałbym zamontować dla poprawienia dzwięku.Aby chociaż troche nawiązywał do tego. http://www.youtube.com/watch?v=wpwwnPOTZCc

  2. #2
    DISCO VOLANTE
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem co mam Ci napisać,bo nie jestem zwolennikiem takich modyfikacji. Nie chcę się rozpisywać nt. takich modyfikacji, każdy ma swoje zdanie ,ale mam nadzieję,że wiesz jak będzie się zachowywać diesel w mrozach z takim filtrem, po chipie bez KATa - nie chciałbym być kierowcą , który pojedzie za Twoją Alfą. Z kolei ten ostatni tłumik przelotowy za chwile biedzie - BARDZO przelotowy. Ja bym dla syczenia nie robił takich modów.

  3. #3
    hubus20
    Gość

    Domyślnie

    dlatego bardzo przelotowy?

  4. #4
    DISCO VOLANTE
    Gość

    Domyślnie

    Jest kilka przyczyn. Więcej powietrza zasysanego to więcej powietrza wydalanego. Tym bardziej po chipie,który wzbogaca mieszankę właśnie poprzez zwiększenie powietrza i ciśnienia. Diesel wcale nie potrzebuje więcej paliwa żeby lepiej jechał. Potrzebuje większego wybuchu. Większy wybuch - to więcej sadzy, wyższa temp. spalin, bez KATa tłumik przelotowy nie da rady na dłuższą metę. Szczególnie jeśli silnik będzie pracował w całym zakresie obrotów, a o to z reguły nam wszystkim chodzi Zgadza się - są przeprowadzane takie mody w autach, ale są to samochody iście sportowe gdzie osiągi są ważniejsze niż wytrzymałość. Poza tym zawsze wycięcie KATa powinno się wiązać z wstawieniem w jego miejsce strumienicy . Tylko w ten sposób będziesz mieć mniejsze kłopoty na przeglądzie.

  5. #5
    hubus20
    Gość

    Domyślnie

    przegladem sie nie martwie.chce uzyskaż dzwięk podobny do tego na filmie.czy po tych modach to uzyskam?

  6. #6
    DISCO VOLANTE
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli tylko o ten dzwięk Ci chodzi to prawdopodobnie go uzyskasz. Tyle,że nie wiadomo gość na filmiku jaki ten filtr zamontował - każdy ma inną przepustowość, największą mają te z Chin...

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    stożek... w dieslu... ma poprawić dźwięk...
    powodzenia

    wycięcie kata też godne pochwały...

  8. #8
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał DISCO VOLANTE Zobacz post
    Jest kilka przyczyn. Więcej powietrza zasysanego to więcej powietrza wydalanego. Tym bardziej po chipie,który wzbogaca mieszankę właśnie poprzez zwiększenie powietrza i ciśnienia. Diesel wcale nie potrzebuje więcej paliwa żeby lepiej jechał. Potrzebuje większego wybuchu. Większy wybuch - to więcej sadzy, wyższa temp. spalin, bez KATa tłumik przelotowy nie da rady na dłuższą metę. Szczególnie jeśli silnik będzie pracował w całym zakresie obrotów, a o to z reguły nam wszystkim chodzi Zgadza się - są przeprowadzane takie mody w autach, ale są to samochody iście sportowe gdzie osiągi są ważniejsze niż wytrzymałość. Poza tym zawsze wycięcie KATa powinno się wiązać z wstawieniem w jego miejsce strumienicy . Tylko w ten sposób będziesz mieć mniejsze kłopoty na przeglądzie.

    brawo, nic dodać nic ujać, widze ze mamy do czynienia z prawdziwym znawcą tematu,
    hubus, poszukaj lepiej sam odpowiedzi w dziale tuming, tuning mechaniczny, znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie zadane przez Ciebie pytania.


    pzd.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Co do dzwięku który chcesz uzyskać..
    Po pierwsze na filmie to 2.4 JTD czyli 5 garnków. Ty masz 1.9 i to już jest duża różnica. Chodzi Ci o ten dzwięk zasysanego powietrza ?
    To da Ci sam stożek. Tylko zastanów sięczy warto ?
    Włożysz stożek zaczną się problemy z przepływomierzem. Druga sprawa jest taka, że potrzebujesz dużo zimnego powietrza. W 147/156/GT nie ma sensownego miejsca aby dobrze zaciągać duże ilości zimnego powietrza. W miejscu w którym oryginalnie jest obudowa filtra powietrza jest ciagle syf, więc jeśli włożysz tam stożek to będzie wiecznie brudny przez co silnik nie będzie miał odpowiedniej ilości powietrza do poprawnej pracy.
    Napiszesz, że przy programie wyłaczysz przepływkę. No niby jest to jakaś rada ale tylko na chwilę.
    Zimą może spotkać Cie bardzo duży problem.

  10. #10
    hubus20
    Gość

    Domyślnie

    dojscie zimnego powietrza będzie. Jaki problem zima ?

    - - - Updated - - -

    chodzi mi tez o dzwiek spuszczania powietrza z turbo,taki delikatny jak na filmiku

Podobne wątki

  1. Dolot / Wydech - jak to w koncu jest?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 21:35
  2. Odświeżony Dolot i Wydech w AR 156 2.0TS
    Utworzone przez Lukas1020 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 12:37
  3. [GTV]Dolot + wydech + chip/ 1.8
    Utworzone przez Damian w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 22:10
  4. [156]Jaki tuning mechaniczny? Czy warto wydech, dolot?
    Utworzone przez kecaj77 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 22:29
  5. Przepływomierz, dolot powietrza, wydech.
    Utworzone przez Dj.iCE w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 20:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory