Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Interfejs ELM327 - Program diagnostyczny Alfa Romeo

  1. #1
    GeGu
    Gość

    Lightbulb Interfejs ELM327 - Program diagnostyczny Alfa Romeo

    Witam, ostatnio zauważyłem, że temperatura silnika oscyluje w zakresach 70C-82C...na początku myślałem, że faktycznie zima daje we znaki i nie mogę rozgrzać auta ale przyszyły temperatury + 10C i dalej to samo, więc zastanawiam się nad termostatem...ALE TEN TEMAT TEGO NIE DOTYCZY By dokładnie wiedzieć czy to zepsuty termostat czy czujnik temperatury należy wykonać badanie komputerowe, koszt takiego badania do ok 70 zł...w tle termostatu to nieco dużo...Na alleDROGO znalazłem interfejs ELM327 więc czy nie warto samemu zaopatrzyć się w kabel do komputera samochodu oraz oprogramowanie i samemu odczytać taką wartość, ogólnie odczytywać podstawowe wartości pracy silnika/kasować błędy itp które można zrobić samemu, koszt takiego kabla + oprogramowanie to koszt jednorazowego jednego badania komputerowego...Oczywiście nie spodziewam się tam bóg wie ile konfiguracji, wartości w programie za 80 zł ale przynajmniej tych podstawowych, które możemy zrobić sami w zaciszu garażu....


    Pytanie czy faktycznie to działa ? Miał ktoś z tym styczność? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź...Link do aukcji poniżej:


    http://allegro.pl/interfejs-elm327-h...871060242.html
    Ostatnio edytowane przez GeGu ; 26-12-2012 o 23:21

  2. #2
    Iwan
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz co, oni w allegro tam piszą niewiadomo co, ale prawda jest taka, że nie wiadomo czy to sie zakomunikuje z centralą w samochodzie. Takie programiki uniwersalne to są prawde mówiąc do niczego. Z własnego doświadczenia wiem, że jak już kupować takie interfejsy to programy do nich muszą być zrobione do konkretnego modelu samochodu. Druga sprawa to to, że taki kabel przede wszystkim musi być pod port rs232 (COM). Na porcie USB są inne napięcia, jest niezdrowo, program nawet jak się zakomunikuje to będzie działał jak muł i może będzie można coś tam robić, odczytać parametry ale w kasowanie błędów bym się nie bawił, bo można uszkodzić centrale! Taka komunikacja z centralą to ogólnie nie jest taka prosta sprawa, trzeba być do tego przygotowanym, bo można poprostu ją uszkodzić, a zwłaszcza używając interfejsu USB. Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Aczkolwiek mój koleszka ma taki interfejs z allegro pod USB z programem do Opla i twierdzi, że normalnie się komunikuje i może odczytać wskazania z czujników. Błędów nie próbował kasować ale niby to działa. Ja w każdym razie nie polecam tego, chociaż z drugiej strony to taka centrala w razie czego pewnie nie kosztuje więcej niż 500zł używana, więc jak Ci nie szkoda to można popróbować

    - - - Updated - - -

    Ty, ale Ty sie nie przejmuj tą temperaturą, ja też tak ostatnio miałem a wszystko mam ok, cały nowy układ chlodzenia. To przez pogode. Może czujnik troche szwankuje. Jak dłużej pojezdzisz i silnik jest dobrze nagrzany to termostat jest cały czas w pełni otwarty, także to przez pogode, bo jest wilgotno i zimno. Ty nie patrz na tą temperature tylko ciśnij gaz!

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Witam. Nie sugeruj się postem kolegi wyżej bo pisze o czymś o czym nie ma pojęcia. Kup kabelek VAG KKL i na forum w odpowiednim dziale znajdziesz programy : FES lub AlfaDiag którym bez problemu podepniesz się pod ECU . Po niewielkiej przeróbce kabelka będziesz mógł podpiąć się pod centralkę airbaga .

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Proponuje poświecić chociaż 60s na przeszukanie archiwum a twój świat od razu nabierze kolorów. Problemy które aktualnie nurtują twą głowę staną się wręcz śmieszne i błahe a nam oszczędzisz czytania durnych postów
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  5. #5
    Iwan
    Gość

    Domyślnie

    A koleszka Homer 155 to chyba tylko się angielskich nazw nauczył, a założe się, że jest zieeeelony... Albo tym handluje?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan Zobacz post
    A koleszka Homer 155 to chyba tylko się angielskich nazw nauczył, a założe się, że jest zieeeelony... Albo tym handluje?

    Zanim napiszesz coś tak mądrego jak w swoim pierwszym poście tego tematu to najpierw poczytaj troszkę forum a dopiero później się wypowiadaj bo są tutaj dużo ale to dużo mądrzejsi ludzie od ciebie i ode mnie również.

  7. #7
    Iwan
    Gość

    Domyślnie

    Oj chłopaki Wy to sie podpinacie, ale nie wiecie czym i pod co! Żegnam was, pouczcie sie jeszcze.

    - - - Updated - - -

    Sluchaj no, może i w Alfie to działa, ale ja nie jestem zwolennikiem podpinania się przez USB i tyle. Każdy ma swoje zdanie

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan Zobacz post
    A koleszka Homer 155 to chyba tylko się angielskich nazw nauczył, a założe się, że jest zieeeelony... Albo tym handluje?
    Niestety nie handluję tym , elektronikę samochodową traktuję hobbistycznie , zresztą każdy na tym forum potwierdzi skuteczność interfejsu i softu który poleciłem. Pzdr. Apropo interfejsu i softu ( demówki ) z podanego linku on także działa bezproblemowo z autami z grupy GM.
    Ostatnio edytowane przez Homer155 ; 27-12-2012 o 21:16

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan Zobacz post
    Oj chłopaki Wy to sie podpinacie, ale nie wiecie czym i pod co! Żegnam was, pouczcie sie jeszcze.

    - - - Updated - - -

    Sluchaj no, może i w Alfie to działa, ale ja nie jestem zwolennikiem podpinania się przez USB i tyle. Każdy ma swoje zdanie


    I wszystko jasne
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar OnanBarbarzynca
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Würselen / Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD (140PS) 2001 r.
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan Zobacz post
    Oj chłopaki Wy to sie podpinacie, ale nie wiecie czym i pod co! Żegnam was, pouczcie sie jeszcze.
    następny co to wszystkie rozumy i książki świata po zjadał....

Podobne wątki

  1. Interfejs diagnostyczny+program na ios lub android
    Utworzone przez Karol11 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 18:54
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 22:13
  3. Alfa 166 2,5 v6 jaki program diagnostyczny?
    Utworzone przez Joseph w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory