Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: [147] Szarpanie na zimnym silniku Alfa 147 2.0 TS

  1. #1
    kzwp
    Gość

    Domyślnie [147] Szarpanie na zimnym silniku Alfa 147 2.0 TS

    Witam, problem polega na tym że jak odpale auto na zimnym silniku to przez ok 20-30 s chodzi równiutko a potem zaczyna sie telepanie silnikiem, obroty nie skaczą tylko ten silnik dygocze :/ Wszystko ustępuje przy ok 65 stopniach. Ostanio troche poczytałem na forum że takie problemy w alfie to przeważnie przepływomierz, krokowy lub sonda i że można to sprawdzić odłaczając kostki i patrząc czy jest jakaś zmiana. Po odłączniu przepływomierza nie ma żadnych zmian zaś po odłączeniu sond zaczyna chodzić równiotko, gdy podłącze je spowrotem (na odpalonym silniku) zaczyna telepać. Czy to oznacza że sondy są do wymiany?

  2. #2
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    wiesz tak to sobie można gdybać, zrób diagnostykę na kompie i będziesz wiedział

  3. #3
    kzwp
    Gość

    Domyślnie

    Problem rozwiązany, byłem u dobrego fachowca, podłączył pod komputer i okazało się ze fazy rozrządu strasznie skaczą na zimnym silniku a im bardziej się rozgrzewa tym mniej skaczę. Do wymiany jest wariator ponieważ gdy olej w silniku jest gęsty (zimny) ciśnienie oleju jest duże i wtedy kiepski wariator przestawia się duzymi ruchami a gdy olej się rozgrzeje problem zanika bo ciśnienie na wariator jest mniejsze co powoduje mniejsze ruchy wariatora. Gdy odłaczalem sondy samochód dlatego zaczynal równo pracować ponieważ chodził w trybie awaryjnym, nie zbierał żadnych informacji z czujników rozrządu itd.
    Dzięki i pozdrawiam.

  4. #4
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    lol to na jakim Ty oleju jeździsz?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    ciekawe jak ten olej zmienia te fazy i przestawia zapłon, jesli elektromagnes steruje przepływem oleju dopiero od 1800 obr/min i po rozgrzaniu silnika do około +70 st C.
    - ale jest diagnoza i nalezy robic, klient płaci.

  6. #6
    kzwp
    Gość

    Domyślnie

    Silnik chodzi jak diesel więc samo to świadczy o tym że wariator jest do wymiany.

  7. #7
    Bucz2
    Gość

    Domyślnie

    Potwierdzam te teorie mam to samo. 2 diagnostów stwierdziło to samo. Już nie długo teoria przejdzie praktyke i sie okaże.Mam juz części czekam na wymianke . Ale stawiam na wariator. Pozdrawam

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    U mnie też kiedyś wariator był do wymiany, silnik chodził wtedy jak diesel, ale nie było żadnego szarpania. Po wymianie nie zauważyłem innych zmian oprócz ustania charakterystycznego dieslowskiego dźwięku silnika.

  9. #9
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    a u mnie było tak jak opisuje kolega wyżej ale nie była to wina oleju tylko źle ustawionego rozrządu... może pasek Ci przeskoczył?

  10. #10
    kzwp
    Gość

    Domyślnie

    Silnik jest po remoncie, dodatkowo wymienialem głowice, kupiłem używaną kompletną z wariatorem, miałem nadzieje ze ten wariator może bedzie dobry a tu masz.... Rozrząd jest ustawiony na blokadach więc to odpada, mam nadzieje ze jak wymienie wariator to wszystko będzie oki.

Podobne wątki

  1. Szarpanie, dławienie na zimnym silniku 1.9 JTD 115km
    Utworzone przez gigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 09:19
  2. szarpanie na zimnym silniku na ssaniu ,alfa gt 1.8 ts
    Utworzone przez adijaw w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 14:02
  3. [145] szarpanie na zimnym silniku 1.4 ts
    Utworzone przez duchu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 13:38
  4. Szarpanie przy zimnym silniku
    Utworzone przez bartek7891 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 07:37
  5. [156] Szarpanie na zimnym silniku, a paliwo??
    Utworzone przez Mati156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 09:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory