Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Działanie ASR

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie Działanie ASR

    Witam

    Szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie odnośnie działania ASR. Czy jak ruszacie na śniegu to ASR Wam się załącza?Czy koła buksują? VDC działa u mnie i ładnie mnie prostuje jednak gdy ruszam spod świateł to ASR nie załącza się i łapią koła poślizg. ASR włącza się jedynie gdy np jedno koło łapie poślizg a drugie nie. Gdy oba łapią poślizg nie działa, nie świeci sie kontrolka.
    Czarna 156 2004r

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    U mnie działa - wczoraj miałem okazję potestować bo śnieg spadł
    Dziś jeszcze się upewnię, ale na 99% jak przygazuję na śniegu to świeci na desce kontrolka ASR.
    Niby mam 147, ale nie sądzę, że w 156 ma to działać inaczej

    Oczywiście wiesz, że ASR nie działa natychmiast i raz-dwa razy się koła obrócą zanim komp zredukuje na nich moc ... (na suchym jak próbujesz "palić gumę" łapie szybciej)
    @ Mój ALF

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    Wiem wiem, że nie od razu ale wczoraj np kręciły się dobre 30-40 metrów i nie działało. To samo jak zakopałem się w śniegu to to samo. kręciły się i nic AS nie dawał. Czy jest jakiś bezpiecznik od ASR lub przekaźnik?
    Czarna 156 2004r

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    U mnie koła buksują ale mocy auto nie ma i dąży do złapania przyczepności.

    ASR jest powiązane z VDC w twoim przypadku i tylko wyłączenie na guziku może je dezaktywować.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Dokładnie, asr nie może CI kół zatrzymać całkiem. Jedynie redukuje na nich moc, żeby dążyć do przyczepności. Inaczej byś z miejsca nie ruszył.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    dzięki za odp. ASR nie wiem czemu zaczął działać jedynie po dłuższym postoju potrafi się zapomnieć i nie działać.
    Czarna 156 2004r

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    A czy dźwięk przypominający terkotanie ABS-u/kończący się przegub zewnętrzny podczas załączania się ASR na skręconych kołach jest czymś normalnym? Dźwięku tego nie ma gdy ASR się nie włącza gdy koła są skręcone lub włącza na prostych kołach.

  8. #8
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał barat Zobacz post
    Oczywiście wiesz, że ASR nie działa natychmiast i raz-dwa razy się koła obrócą zanim komp zredukuje na nich moc ... (na suchym jak próbujesz "palić gumę" łapie szybciej)
    A nie jest w Alfie przypadkiem tak, że tutaj komp żadnej mocy nie redukuje, tylko są przyhamowywane koła z większymi obrotami?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    To był chyba taki skrót myślowy - komp abs redukuje moc = przyhamowuje dane koło

  10. #10
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maestro Zobacz post
    To był chyba taki skrót myślowy - komp abs redukuje moc = przyhamowuje dane koło
    No nie do końca skrót tylko różnica.
    A przyhamowywanie jednego koła jest jednoczesnie przerzucaniem siły na to drugie które w tym momencie ma większą przyczepność.

    W innych samochodach faktycznie ASR jest powiązany ze sterownikiem silnika i ogranicza moc. W efekcie mimo dodawania gazu mamy jakby martwy pedał gazu. W Alfie tego nie ma i to też od razu jest odpowiedź na pytanie kolegi ( oleksy00) który pytał dlaczego słyszy terkotanie ABS-u podczas pracy systemu ASR. Ano właśnie dlatego że system raz przyhamowuje jedno koło a raz pewnie drugie i to właśnie słyszysz. Zresztą zawsze podczas uaktywnienia się systemu ASR słychać lekkie pyknięcie w kole.
    Ja mieszkam w górach i powiem że właśnie tak działający system ASR jest dla mnie lepszy, bo podczas trudnych podjazdów w mniejszym stopniu spada nam moc auta i jego prędkość. Za to pewnie lecą klocki i tarcze:-)

    - - - Updated - - -

    I tu nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie czysto teoretyczne. Ciekawe czy podczas buksowania obu przednich kół z taką samą predkością( że niby oba maja taką samą przyczepność) ASR przyhamuje oba, bo będzie miał dane z tylnych kół, czy nie będzie reagował?
    Mnie osobiście wydaje się że nie będzie reagował i do działania systemu ASR bierze pod uwagę tylko dane z czujników na przednich kołach. No bo w przeciwnym wypadku podczas zaciągnięcia ręcznego podczas jazdy od razu przednie koła byłyby też hamowane przez ASR.
    Ale może się mylę? Może ktoś wie?

Podobne wątki

  1. [159] Działanie ASB q-tronic
    Utworzone przez wiktor_p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 17:02
  2. Działanie tempomatu
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 12:08
  3. Działanie tempomatu
    Utworzone przez blandor w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 21:12
  4. 147 GTA Jak sprawdzić działanie Q2
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 17:09
  5. Działanie STR
    Utworzone przez Masterhard w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 14:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory