Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: zakup 1.9 jtd

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Zielonka
    Auto
    AR 166 3,0 V6 Sporttronic, Prelude BB9
    Postów
    37

    Domyślnie zakup 1.9 jtd

    Witam wszystkich.
    Na dniach jade oglądać alfe 156 1.9 jtd 105km z 99r. Przebieg 170tyś(teoretycznie).
    Nie znam sie na dieslach,więc jeśli ktoś może,niech napisze na co zwrócić uwage przy tym silniku.
    Poza tym jeszcze wiem od sprzedającego,że klima jest niesprawna.On twierdzi że tylko trzeba nabić,ale różnie to może być.Da rade to jakoś zweryfikować?
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie Re: zakup 1.9 jtd

    Cytat Napisał kielu
    Witam wszystkich.
    Na dniach jade oglądać alfe 156 1.9 jtd 105km z 99r. Przebieg 170tyś(teoretycznie).
    Nie znam sie na dieslach,więc jeśli ktoś może,niech napisze na co zwrócić uwage przy tym silniku.
    Poza tym jeszcze wiem od sprzedającego,że klima jest niesprawna.On twierdzi że tylko trzeba nabić,ale różnie to może być.Da rade to jakoś zweryfikować?
    pozdrawiam
    Przebieg oczywiście nierealny, ale to nie dyskwalifikuje auta, te silniki są bardzo trwałe jeśli się o nie dba i prawidłowo eksploatuje.Masz tu kilka wskazówek:

    - Przy każdej temperaturze, zimny i rozgrzany, powinien zapalać po pierwszym zagrzaniu świec (kontrolka na desce)
    - Nie powinien kopcić na czarno ani na postoju, ani przy ostrym zwiększaniu obrotów, ani w czasie jazdy
    - Praca turbiny powinna być prawie niesłyszalna – świsty i gwizdy świadczą o nieszczelności kolektora ssącego lub o zużyciu łożyskowania turbiny
    - Dobrze jest umówić się w jakimś warsztacie na sprawdzenie kompresji
    - Ogólny wygląd – czy są jakieś wycieki oleju
    - Komora silnika – czysta może wskazywać na niedawne mycie, co może mieć na celu chęć ukrycia wycieków
    - Komora silnika – wszelkie nieoryginalne kable, złączki, króćce z opaskami łączące rury układu chłodzenia, mogą świadczyć o kiepskim serwisowaniu i źle zwiastować na przyszłość
    -Uwaga – w komorze silnika może być gdzieś naklejka (lub karteczka przyczepiona do jakiegoś kabla czy rurki opaską) informująca o ostatniej wymianie oleju – warto porównać wpisany tam przebieg z przebiegiem aktualnym…
    - Poziomy: oleju, płynu chłodzącego, oleju hamulcowego, oleju układu wspomagania powinny być w normie
    - Uruchamianie – czy zapala łatwo, czy z trudem po długim kręceniu, czy rozrusznik pracuje głośno, czy cicho
    - Praca - cicho, czy głośno, czy słychać jakieś niepokojące dźwięki, szum łożyska, stuki
    - Po rozgrzaniu do włączenia wentylatora w zbiorniku wyrównawczym nie mogą pojawiać się pęcherzyki powietrza – podczas dodawania gazu przewód do chłodnicy nie może twardnieć. Takie objawy świadczą o wypaleniu uszczelki pod głowicą lub o mikropęknięciach głowicy i/lub bloku silnika
    - Przy pracującym silniku trzeba skręcić maksymalnie koła w prawo i w lewo – głośna praca pompy wspomagania przy skrajnych położeniach kół świadczy o jej zużyciu
    - Jak już silnik osiągnie temp roboczą robimy intensywny test drogowy , nie może być szarpnięć, Batorego za nami (dużo czarnego dymu) .
    -Samochód powinien przyspieszać płynnie i żwawo, i nie powinien przy tym wywalać błędów
    -Czy za samochodem nie ma najgorszego – niebieskiego dymu

    Trochę tego jest ale warto to posprawdzać, i nie dotyczy to tylko alfy , ale wszystkich turbodiesli.


    Co do klimatyzacji, to jakby trzeba było tylko nabić to by to ten koleś zrobił (i więcej zarobił na aucie) , pewnie padła sprężarka lub coś innego.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Zielonka
    Auto
    AR 166 3,0 V6 Sporttronic, Prelude BB9
    Postów
    37

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za cenne wskazówki.
    Mam jeszcze dwa pytania:
    1.Jaki może być koszt ewentualnej naprawy/wymiany sprężarki?Chce wiedzieć ile moge zbić z ceny
    2.Jaki jest przybliżony koszt wymiany rozrządu w tym silniku?

  4. #4
    Kubańczyk
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Rozrząd kompletny to ok. 400 zł z robocizną. A jeśli chodzi o turbinę to się nie wypowiem... Przebieg 170 tys w dieslu z tego rocznika jak dla mnie jest trochę za mały...ale może jest to faktycznie okazja z takim przebiegiem. Jeżeli chcesz to zapraszam do obejrzenia mojej 156 JTD z tego właśnie rocznika gdyż niedługo będę się przymierzał do zmiany na SPIDERA więc teoretycznie jest na sprzedaż. Jak byś chciał więcej fotek tylko napisz i je wyśle.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Zielonka
    Auto
    AR 166 3,0 V6 Sporttronic, Prelude BB9
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubańczyk
    Witam. Rozrząd kompletny to ok. 400 zł z robocizną. A jeśli chodzi o turbinę to się nie wypowiem... Przebieg 170 tys w dieslu z tego rocznika jak dla mnie jest trochę za mały...ale może jest to faktycznie okazja z takim przebiegiem. Jeżeli chcesz to zapraszam do obejrzenia mojej 156 JTD z tego właśnie rocznika gdyż niedługo będę się przymierzał do zmiany na SPIDERA więc teoretycznie jest na sprzedaż. Jak byś chciał więcej fotek tylko napisz i je wyśle.
    bardzo prosze,email: kgvk@onet.eu
    mile widziane również jakieś info,co do zrobienia itd.
    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Zielonka
    Auto
    AR 166 3,0 V6 Sporttronic, Prelude BB9
    Postów
    37

    Domyślnie

    Dzisiaj oglądałem tą alfe
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6523927
    Jeśli ktoś chce ją oglądać to dajcie sobie spokuj,takiego padła to jeszcze nie widziałem...
    Silnik 2,4 powinien ładnie pracować,a tu słychać było że silnik wręcz się męczy a podczas jazdy testowej zgasł :shock:

    A tak poza tym rocznik sie nie zgadza,to jest 97'

  7. #7
    AR_33
    Gość

Podobne wątki

  1. Zakup AR 166
    Utworzone przez dachu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 17:40
  2. Zakup AR GT
    Utworzone przez Austin w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 10:33
  3. Zakup AR 156 FL
    Utworzone przez kolo99 w dziale 156
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 20:44
  4. Zakup 156 GTA
    Utworzone przez Niski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 10:34
  5. zakup 159
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory