Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: [166] Jak otworzyć pokrywę bagażnika?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie [166] Jak otworzyć pokrywę bagażnika?

    Witam! Mam dość głupi problem: dzisiaj padł mi aku i musiałem go oczywiście wyjąć! Po wyjęciu zamknąłem bagażnik...ale zapomniałem że otwiera się elektrycznie a z kluczyka nie daje rady bo albo zabrudzony albo uszkodzony? Nie ma innej opcji poza ślusarzem?

  2. #2
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Pod maską silnika, na pasie przyszybowym, w okolicy zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego jest wyciągnięty (+) akumulatora.
    Tylko uwaga!
    Czy przypadkiem klemy w bagażniku nie stykają się ze sobą lub plusowa z masą bo możesz narobić trochę bałaganu. W najlepszym przypadku trochę spawania.

  3. #3
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Kmito dobrze radzi to najlepszy sposób, natomiast jak chcesz sprawdzić czy czasem + nie robi zwarcia to sprawdź multimetrem przejście pomiędzy + pod maską a dowolna masą jeżeli nie będzie zwarcia to śmiało podłączaj.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Podłączyłem no i dałem radę! Ale radość ma przed wczesna jest! Dla niespodzianki nie mogę alfy odpalić! Prąd jest ale po przekręceniu kluczyka zero reakcji! Kurna olek...

  5. #5
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Dla niespodzianki nie mogę alfy odpalić! Prąd jest ale po przekręceniu kluczyka zero reakcji! Kurna olek...
    Kontrolki się palą?
    Całkowita cisza? Czy bendix rozrusznika pyka?
    Kontrolki przysiadają?
    A rano było to samo?
    Może za wcześnie posądziłeś akumulator?

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Kontrolki się palą i nie gasną (nie słabną) po przekręceniu! Kompletnie zero reakcji! Bendix też nie pyka! Za to świeci się kontrolka kluczyka i nie gaśnie! Sprawdzałem trzy i na wszystkich to samo!
    Może akumulator za krótko był ładowany? Wiem że tyle pytań ale zaskoczyło mnie to wszystko i do tego naraz!
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
    A tak w ogóle gdzie i jak się te kody do kluczyka wprowadza?

    Ok nieaktualne! Znalazłem awaryjne odpalanie z kodów! Podładuje aku i jutro obadam czy to działa!
    Pozdrawiam!

  7. #7
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze taka rada ode mnie. Czasami faktycznie ciężko jest otworzyć bagażnik kluczykiem; spróbujcie wtedy docisnąć klapę jedną ręką i równocześnie próbować otwierać. Kluczyk powinien się przekręcić bez oporu.

  8. #8
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dasio
    Za to świeci się kontrolka kluczyka i nie gaśnie!
    Rozrusznik powinien kręcić mimo że centralka nie rozpoznaje klucza.

  9. #9
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Wg mnie nie działa przekaźnik rozrusznika (bezpiecznik układu rozrusznika) , cudów nie ma po przekręceniu kluczyka musi kręcić a jak słaby aku to kontrolki przygasaja lub całkiem gasną, a jak rozrusznik padł to chociaż bendix powinien pykać. Generalnie skup sie na układzie zasilajacym rozrusznik od stacyjki poczynając.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Czy słowo "bezpiecznik" niesie ze sobą nazwę tego kawałka plastiku z blaszką czy poważną część niosącą koszmar dla portfela?
    Przejrzałem instrukcję i jednak lampka alfa code i dodatkowo wtrysku świeci się więc wszystko wskazuje na ten nieszczęsny alfa code! Tak tam napisane jest! Jutro będę walczył!

Podobne wątki

  1. [156] jaka uszczelka pod pokrywę zaworów
    Utworzone przez dulik82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 12:15
  2. [145] Poszukuję pokrywę zaworów
    Utworzone przez filonq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory