Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Kolektor ssący - usunięcie klap

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ccie.no2
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    19

    Domyślnie Kolektor ssący - usunięcie klap

    Hej,
    czy ktoś z Was przerabiał kolektor ssący (usunięcie klap) w 159 we Wrocławiu lub okolicach? Jeśli tak, to gdzie?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    http://kolektorycdti.pl/

    może tu będzie okej??

    sam jestem ciekawy, gdzie można ogarnąć ten temat w pobliżu.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Usunięcie klap zrobi każdy ogarnięty zakład zajmujący się głowicami – w kolektorze trzeba zaspawać dziury po klapach i splanować powierzchnię styku z głowicą.
    Żeby wyjąć kolektor trzeba rozpiąć rozrząd i wymienić przynajmniej sam pasek – do tego już odpowiedniej wiedzy i sprzętu. Więc szukaj kogoś pod tym kątem i ta osoba powinna całkowicie ogarnąć temat.

    kolektorycdti to zagorzały przeciwnik usuwania klap wirowych - on ma swój patent na ulepszenie klap, u mnie na razie się sprawdza.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    Ciezko tak samemu kogoś znalezc. Temat chyba trudny- wiec najlepiej kogos z polecenia. Wiem ze Tomek.KRK napewno to zrobi ale jest do niego kawałek..
    Ostatnio edytowane przez Damianosl ; 20-03-2013 o 23:02

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    ...
    Żeby wyjąć kolektor trzeba rozpiąć rozrząd i wymienić przynajmniej sam pasek – do tego już odpowiedniej wiedzy i sprzętu. Więc szukaj kogoś pod tym kątem i ta osoba powinna całkowicie ogarnąć temat.

    kolektorycdti to zagorzały przeciwnik usuwania klap wirowych - on ma swój patent na ulepszenie klap, u mnie na razie się sprawdza.
    Do wyjęcia kolektora nie trzeba rozpinać rozrządu Kiedyś się zajmowałem wymianą tych tych kolektorów zregenerowanych, teraz też jest gość we Wrocławiu który je wymienia ale czy podejmie się wywalenia samych klap??

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ccie.no2
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    19

    Domyślnie

    Odezwałem się do kolektorycdti kilka dni temu i czekam na informację czy taka usługę wykonują - jak dostanę od nich info to się nią z Wami podzielę.

    Jeśli chodzi o osoby z polecenia to z mojej strony wybrałbym się do Gliwic (cinsoft.pl) - tylko warunek jest taki, że należy zostawić autko z rana i odbieramy go następnego dnia. Robiłem tam usunięcie dpf, egr off, remap i jestem zadowolony z fachowości usługi.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    I jak, jakieś postępy z tematem?

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ccie.no2 Zobacz post
    Jeśli chodzi o osoby z polecenia to z mojej strony wybrałbym się do Gliwic (cinsoft.pl) - tylko warunek jest taki, że należy zostawić autko z rana i odbieramy go następnego dnia. Robiłem tam usunięcie dpf, egr off, remap i jestem zadowolony z fachowości usługi.
    Kiedyś rozważałem zostawienie samochodu w Gliwicach, niestety policzyłem, że muszę mieć 2 dni wolnego + dojazd na 2 auta (ew. pociąg). To się robią z tego koszty niewspółmierne do korzyści.
    Jeśli chodzi o samo usunięcie klap to naprawdę jest to robota do wykonania w każdym warsztacie (oczywiście podzlecając spawanie kolektora do firmy zajmującej się obróbką głowic).

    BTW U cinka na stronie facebookowej są zdjęcia kolektora z usuniętymi klapami. Jak widzicie to nie jest jakaś nadzwyczajna operacja. Dużo trudniejsze jest wyjęcie kolektora bez rozpinania rozrządu (w opinii mechanika, który robił to u mnie, łatwiej jest rozpiąć rozrząd niż kombinować bez jego ruszania).

    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

    oraz zdjęcie kolektora w stanie agonalnym

    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 12-04-2013 o 13:58

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    zauważyłem na stronie kolektorycdti.pl ze naprawiają je też we Wrocławiu.

    Czy ktoś miał styczność i może polecić?

    Wcześniej wydawało mi się, że widziałem też adres ze Świdnicy- jako warsztatu partnerskiego, ale nie ma już danych na stronie :>
    Ostatnio edytowane przez Damianosl ; 15-04-2013 o 20:42

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damianosl Zobacz post
    zauważyłem na stronie kolektorycdti.pl ze naprawiają je też we Wrocławiu.

    Czy ktoś miał styczność i może polecić?

    Wcześniej wydawało mi się, że widziałem też adres ze Świdnicy- jako warsztatu partnerskiego, ale nie ma już danych na stronie :>
    Ja zamawiałem ich kolektor, z tym że do 1.9 JTDm i mogę polecić z czystym sercem. Koleś jest w porządku a sam regenerowany kolektor zrobiony bardzo dobrze.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory