Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Zakup AR 159 1.9JTDM a może jednak 2.2 JTS ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E90 - operacja Afla Romeo zawieszona.
    Postów
    10

    Domyślnie Zakup AR 159 1.9JTDM a może jednak 2.2 JTS ?

    Witam Wszystkich !

    Na początku dodam że jestem nowy na forum i z góry przepraszam za wszelkie niedociągnięcia...

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem wymarzonej 159
    Brałem pod uwagę 150 konna wersje 1.9JTDM ale ostatnio zainteresowałem się 2.2 JTS - czytałem kilka kilka opinii na jego temat i szczerze mówiąc są one bardzo mięszane...
    Chciałbym odświeżyć temat i zapytać użytkowników jak naprawdę jest z tym silnikiem jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, spalanie, usterki (szczególnie te dotyczące łańcucha i osadzającego się nagaru)

    Wiem że podobny temat był już poruszany, ale może dowiem się czegoś węcej.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    hmm,
    tutaj masz taka 2.2 w ktorej wymieniono lancuch

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-2...C28787557.html

    cena wydaje sie wysoka ale z drugiej strony koszt samych czesci do w/w operacji to okolo 3,5 k

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomekleczycki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    węgrów
    Auto
    159 2,2 jts
    Postów
    43

    Domyślnie 2,2:-)

    Cytat Napisał R-Y Zobacz post
    Witam Wszystkich !

    Na początku dodam że jestem nowy na forum i z góry przepraszam za wszelkie niedociągnięcia...

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem wymarzonej 159
    Brałem pod uwagę 150 konna wersje 1.9JTDM ale ostatnio zainteresowałem się 2.2 JTS - czytałem kilka kilka opinii na jego temat i szczerze mówiąc są one bardzo mięszane...
    Chciałbym odświeżyć temat i zapytać użytkowników jak naprawdę jest z tym silnikiem jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, spalanie, usterki (szczególnie te dotyczące łańcucha i osadzającego się nagaru)

    Wiem że podobny temat był już poruszany, ale może dowiem się czegoś węcej.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    Powiem Ci tak...mam juz od dawna i osobiscie nie mam nic do zarzucenia, sie nic nie zepsulo w przeciwienstwie do 156-studnia bez dna! Srednie spalanie to 8,9 9 litrow tak pol na pol...jadac w trasie spokojnie spala ok 6.5 7 litrow...bez szalenstw i jazdy na wariata...znajomy ma jtdm i teraz zaluje bo ma wieczne problemy a spalic tez potrafi. Mialem kilka diesli i...never ever:-)
    Jak masz blisko to podjedz...sam zobaczysz...zapraszam a z kupnem sie nie spiesz...tego zlomu caly internet,a tych ladnych niestety jak na lekarstwo...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    Z tym spalaniem jest róznie, najmniej na trasie spaliła mi 7,5l na tempomacie 110km/h , w mieście 12-13l, mieszane to około 9-10l,
    mam od roku 159 SW i przejechałem 15tys km i nic nie robiłem oprócz płynów,czyli olej i filtry. Jest dynamiczna ale przy obrotach min 3500.Auto ma przejechane 65tys, narazie sprawuje się bardzo dobrze odpukać żeby nic się nie psuło.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E90 - operacja Afla Romeo zawieszona.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za info....

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SebaStol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź/Almelo
    Auto
    159 SW 1.9 jtdm 16V 150 KM
    Postów
    317

    Domyślnie

    a tak mniej poważnie to zrób tak:
    z pierwszego (1.9 JTDM) weź 1.9, z drugiego (2.2 JTS) weź JTS i wyjdzje 1.9 JTS

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E90 - operacja Afla Romeo zawieszona.
    Postów
    10

    Domyślnie

    A jak 2.2 JTS wychodzi przy porownaniu z 2.4 JTDM ?ktory z nich jest mniej klopotliwy i daje wiecej frajdy z jazdy ?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ciężko porównać, bo nie miałem przyjemności jeździć dieslem, ale poniżej znajdziesz trochę suchych liczb dla obu dwóch konfiguracji silników:
    2.2 JTS vs 2.4 JTDM


    Zdrowia!
    Czarek

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Ja miałem okazję przejechać się, powtarzam jedynie przejechać się silnikiem 2.4jtdm w 159 SW, bardzo fajny silnik, dynamiczny na niskich obrotach, jak ktoś lubi niskie obroty i nie za wysokie spalanie to w sam raz. Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda sprawa serwisowania powyższego silnika. Kupując Brerę długo zastanawiałem się nad tym silnikiem, jednakże wiedziałem, że nie po to kupuję najpiękniejsze auto jakie mógłbym wybrać(wg. mnie oczywiście) aby słuchać dieselka (pomimo, że jak na diesla to 2.4 ładnie brzmi) i liczyć zaoszczędzone litry paliwa. Kupiłem 2.2 jts, z którego jestem bardzo zadowolony. Jest dynamiczny, bardzo ładnie się wkręca na obroty, jego dźwięk jest naprawdę niczego sobie Jedyny mankament to oczywiście rozrząd, ale o nim rozpisałem się w innym temacie. Poza tym w moim przypadku bez jakichkolwiek innych problemów. Jeśli chodzi o spalanie to w mieście mieszczę się w 11l, jak jeżdżę z moją to nawet 9,5l Trasa na autostradzie 140km/h - 160km/h to spalanie nie przekroczyło mi nigdy 10.5l. W tej chwili na pewno nie zamieniłbym tego silnika na 2.4jtdm.

    Pozdro

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MK22
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Ch-ce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 m-jet 150 KM Q2
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja pokonuje rocznie max 8 tysięcy kilometrów, z czego część po mieście, w związku z czym diesel był w moim przypadku bezzasadny. Po pozbyciu się problemów z rozrządem, zacząłem w pełni cieszyć się jazdą. Silnik jest bardzo dynamiczny, daje wiecznego banana na twarzy. Motor jest bardzo elastyczny, pięknie wchodzi na obroty i do tego świetnie brzmi. Spalanie też jest spoko- w trasie pali mi od 6.5 do 8.5 litra na 100 km. Na autostradzie przy prędkości od 140-220 km/h 10.5 litra. W mieście od 11 do 13 max.
    Ogólnie szczerze polecam- szczególnie wtedy gdy jeździsz nie więcej niż 10-15 tysięcy rocznie.
    P.S negatywne opinie czesto pochodzą od tych, którzy nigdy autem z takim silnikiem nie jechali. Prawdą są opinie o rozrządzie i należy poszukać auta, które ma udokumentowaną jego wymianę.

Podobne wątki

  1. 166 2.4 JTD vs 156 24.JTD a może jednak bena??
    Utworzone przez dlugi_86 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 13:43
  2. panewka? może jednak nie...
    Utworzone przez provokator w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 16:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory