Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 82

Temat: Sprzęgło (stuki, tarcie przy używaniu sprzęgła i zmianie biegów)

  1. #71
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Ja w górach przy parkowaniu na wzniesieniach też kilka razy przypaliłem sprzęgło i nic się nie dzieje. Tylko nie wiem czy to to samo bo wnioskuję, że przypaliłeś tarczę podczas podjazdu pod górę jadąc z jednostajną prędkością jakiś odcinek tak? Mogło by to wskazywać na to, że docisk lub tarcza już jest zużyta.
    Ja przynajmniej będąc daleko od domu jeżeli tarcza nie ślizgała by mi się na niskich obrotach z butem w podłodze na równym to jechał bym do domu na tym zestawie.
    Ostatnio edytowane przez marcingoleniow ; 10-08-2015 o 21:40

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie sprzęgło

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Ja w górach przy parkowaniu na wzniesieniach też kilka razy przypaliłem sprzęgło i nic się nie dzieje. Tylko nie wiem czy to to samo bo wnioskuję, że przypaliłeś tarczę podczas podjazdu pod górę jadąc z jednostajną prędkością jakiś odcinek tak? Mogło by to wskazywać na to, że docisk lub tarcza już jest zużyta.
    Ja przynajmniej będąc daleko od domu jeżeli tarcza nie ślizgała by mi się na niskich obrotach z butem w podłodze na równym to jechał bym do domu na tym zestawie.
    W sumie to i ja przy parkowaniu, wyjeździe. Nawet nie przypuszczałem że się tak to da załatwić. Trochę mnie przeraził dym i smród z tarczy palącej się, ale przejechałem 50 km i jest puki co ok. Jak myślicie sprawdzać to sprzęgło u mechanika?

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    I będziesz płacił za zdejmowanie żeby tylko sprawdzić? Póki nic się nie dzieje zostaw.

  4. #74
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał raar2 Zobacz post
    W sumie to i ja przy parkowaniu, wyjeździe. Nawet nie przypuszczałem że się tak to da załatwić. Trochę mnie przeraził dym i smród z tarczy palącej się, ale przejechałem 50 km i jest puki co ok. Jak myślicie sprawdzać to sprzęgło u mechanika?
    Jak przy parkowaniu to ja bym się tym nie przejmował. Pewnie manewrowałeś na zboczu góry na wysokich obrotach na półsprzęgle.
    U mnie co prawda dymu nie było ale smród poszedł ze sprzęgła konkretny. Puki się tarcza nie ślizga przy normalnej jeździe ja bym nie kombinował.

  5. #75
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 159 SW 16V
    Postów
    1

    Domyślnie

    Prosze o pomoc. W mojej alfie od kilku dni słychać po wciśnięciu sprzęgła jakby dwukrotne obtarcie-szmer. Słychać ten dzwięk tylko przez sekundę i dzieje się tak tylko przy obrotach powyżej 2000 tys. Samochód na dodatek lekko poszarpuje przy zmianie biegów. Sprzęgło, dwumas??? Co to???
    Aha, słychać to tylko na rozgrzanym silniku. Jestem 2000 kilometrów od domu za tydzień Świeta i nie wiem co robić...
    Ostatnio edytowane przez tadi1901 ; 10-12-2015 o 21:27

  6. #76
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    159 2.4 jtdm :)
    Postów
    121

    Domyślnie

    Witam
    W moim aucie po wciśnięciu pedalu sprzegła dochodzilo stukanie , mielenie itp. Mechanik zdiagnozował jako padniety wysprzęglik. Po wymianie wysprzęglika, stukanie pozostało..Dwumas sprawdzony "na oko", luzy miezy obiema masami naprawdę nie duze, a obrót jedne masy względem drugiej wynosi około 4 zęby, kolo dwumasowe wydaje sie być dobre... Jakieś pomysly co moze stukać na wolnych obrotach na wciśniętym sprzęgle ? Gdy na wciśniętym sprzęgle obroty dam około 1000 , wtedy stukanie ustaje. Podczas jazdy brak jakichkolwiek stuków i dziwnych zachowań. Mogę przy 50km/h wrzucić 5 bieg, dać gaz i nie stuka, nie puka, przyspiesza elegancko, tylko ten stuk na wolnych obrrotach na wciśniętym sprzęgle..

  7. #77
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 jts 2009
    Postów
    80

    Domyślnie

    Witam odkopie trochę temat.
    Posiadam alfe 159 1.9 jts.
    Wymieniłem sprzęgło z dociskiem,uszczelniacze, wysprzęglik oraz koło dwumasowe.
    Chwile była cisza, po jakimś miesiącu pojawiły się drgania i delikatne stuki.
    Czy wcisnę sprzęgło czy nie nie ma żadnej różnicy.
    Zestawy oryginalne sach.
    Wymieniony olej w skrzyni na tutele matryx.
    Czyżby znowu dwumas ? czy skrzynia ? Ręce opadają.

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    może poduszka skrzyni albo silnika?

    Wysłane z mojego samsunga cośtam ileśtam

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 jts 2009
    Postów
    80

    Domyślnie

    Wczoraj wieczorem przejechałem się kilkanaście kilometrów i cisza.
    Przy gaszeniu silnika czasem było czuć takie dość silne szarpnięcia, a wczoraj nie.
    Nic sprawdzę jutro u mechanika te poduszki.

  10. #80
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM, 150km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Hej Panowie i Panie,

    Nie chcę męczyć nowym tematem, więc napiszę tutaj
    [notranslate]Alfa[/notranslate] 159 1.9jtdm 150km. W zeszłym roku wymienione sprzęgło z dwumasą + wysprzęglik.
    Problem (a może nie problem?) -> Przy zmianie biegu z 2 na 3 i z 3 na 4 słychać jakby zębatki przeskakiwały (takie ciche stuknięcie), czy ktokolwiek się z tym spotkał, czy po prostu ten typ tak ma?
    Dodatkowo przy szybkim puszczeniu sprzęgła przy zmianie (w zasadzie wszystkich biegów od 2 w górę) słychać również ciche stuknięcie. Miałem podobnie w Focusie 1.6tdci kiedyś i okazało się, że to nic takiego, natomiast wolę się upewnić co i jak Oczywiście na kompie żadnych błędów nie ma. Przyspieszenie gładkie, bez żadnych problemów
    Dzięki za pomoc z góry!

Podobne wątki

  1. [159] Napęd Q4 - stuki przy zmianie biegu.
    Utworzone przez ScorpioPL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 13:09
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 07:49
  3. Drganie sprzęgła,szarpanie przy zmianie biegów
    Utworzone przez DavidNoFuck w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 19:23
  4. [156] Stuki przy zmianie biegów i przy przyspieszaniu
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 20:17
  5. Co jeszcze warto wymienić przy zmianie sprzęgła itp.
    Utworzone przez Kamilhex w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory