Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB vs 2.0 TS

  1. #1
    Alex
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB vs 2.0 TS

    Witam wszystkich Zapoznałem się z większością artykułów na temat auta GTV ponieważ zamierzam sobie kupić taki jeden i dołączyć do groma alfaholików W ten weekend zamierzam we Wrocławiu obejrzeć kilka egzemplarzy. Mam takie pytanie co do silników, ponieważ zastanawiam się nad 2,0 v6 TURBO lub 2,0 TS, interesuję mnie rocznik od 1998r. Bardzo proszę o opinię dwóch silników, jakie jest spalanie, przyspieszenie, charakter pracy i oczywiście awaryjność.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Moge się wypowiedzieć tylko na temat TS bo takim jeżdze, przejechałem jak narazie około 8,5 tysiąca i nie mam co narzekać tzn wymieniłem rozrząd i spokój a co do spalanie to nie jest za mało ale jak to mówią coś za coś w mieście od 13 do 16 litrów, w trasie koło 10 litrów, jeżdze dość dynamicznie i może dlatego takie spalanie :wink:

  3. #3
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  4. #4
    Rudix
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redzi
    Moge się wypowiedzieć tylko na temat TS bo takim jeżdze, przejechałem jak narazie około 8,5 tysiąca i nie mam co narzekać tzn wymieniłem rozrząd i spokój a co do spalanie to nie jest za mało ale jak to mówią coś za coś w mieście od 13 do 16 litrów, w trasie koło 10 litrów, jeżdze dość dynamicznie i może dlatego takie spalanie :wink:
    Redzi tak duzo Ci pali?? :shock: Ja mam taki sam silnik i jezdze glownie po W-wie. Przy spokojnej jezdzie pali mi 10-11 a jak pocisne to ok 12. Na trasie jakies 8,5-9.
    A co do tematu. Jesli potrzebujesz wiekszych emocji z jazdy to kup w turbo. Ja myslalem ze 2.0 TS mi starczy. Ale po zlocie w Czestochowie zaluje ze nie kupilem w 3.0! Ale juz powoli mysle nad wymiana na 3.0. Niedlugo otwieram w koncu wlasny biznes wiec mam nadzieje ze srodki beda... A tej sie chyba nie pozbede. Bedzie mi szkoda. Dam dziewczynie Mimo iz w sumie dzieki niej mam to auto (bardzo sie jej podoba) to nie wiem czy bedzie chciala bo ostatnio to jest jej konkurentka...
    Pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwan!!!

  5. #5
    Ferrari-1
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma co ich (silników) porównywać. To są inne konstrukcje i całkowicie inne charaktery. Z racji że mam 2.0 V6 TB polecam właśnie ten silnik. Jak Fred napisał idealnie pasuje do tego modelu.

  6. #6
    Alex
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Jestem bardziej przekonany do silnika V6 Trubo. Tylko zastanawiam się czy da się znaleźć w bardzo dobrym stanie w Polsce, czy jednak warto poszukać za granicą. Co o tym sądzicie?

  7. #7
    Rudix
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ferrari-1
    Nie ma co ich (silników) porównywać. To są inne konstrukcje i całkowicie inne charaktery. Z racji że mam 2.0 V6 TB polecam właśnie ten silnik. Jak Fred napisał idealnie pasuje do tego modelu.
    Ferrari to Ty kupiles w koncu Gtv-ke??? Czemu sie nie chwaliles?! Zaprezentuj ja nam bo az mnie ciekawosc zzera!!! Taki spec i milosnik jak Ty z pewnoscia nie kupil byle czego
    Pozdro!!!

  8. #8
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rudix
    Cytat Napisał Ferrari-1
    Nie ma co ich (silników) porównywać. To są inne konstrukcje i całkowicie inne charaktery. Z racji że mam 2.0 V6 TB polecam właśnie ten silnik. Jak Fred napisał idealnie pasuje do tego modelu.
    Ferrari to Ty kupiles w koncu Gtv-ke??? Czemu sie nie chwaliles?! Zaprezentuj ja nam bo az mnie ciekawosc zzera!!! Taki spec i milosnik jak Ty z pewnoscia nie kupil byle czego
    Pozdro!!!
    Bo Ferrari jest bardzo skromną osobą ale alfę się sprawił super
    nawet piwa nie postawił zeby oblac nowy nabytek ha ha ha pozdrawiam i czekaam ferrari <piwo> <piwo>

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rudix
    Cytat Napisał redzi
    Moge się wypowiedzieć tylko na temat TS bo takim jeżdze, przejechałem jak narazie około 8,5 tysiąca i nie mam co narzekać tzn wymieniłem rozrząd i spokój a co do spalanie to nie jest za mało ale jak to mówią coś za coś w mieście od 13 do 16 litrów, w trasie koło 10 litrów, jeżdze dość dynamicznie i może dlatego takie spalanie :wink:
    Redzi tak duzo Ci pali?? :shock: Ja mam taki sam silnik i jezdze glownie po W-wie. Przy spokojnej jezdzie pali mi 10-11 a jak pocisne to ok 12. Na trasie jakies 8,5-9.
    A co do tematu. Jesli potrzebujesz wiekszych emocji z jazdy to kup w turbo. Ja myslalem ze 2.0 TS mi starczy. Ale po zlocie w Czestochowie zaluje ze nie kupilem w 3.0! Ale juz powoli mysle nad wymiana na 3.0. Niedlugo otwieram w koncu wlasny biznes wiec mam nadzieje ze srodki beda... A tej sie chyba nie pozbede. Bedzie mi szkoda. Dam dziewczynie Mimo iz w sumie dzieki niej mam to auto (bardzo sie jej podoba) to nie wiem czy bedzie chciala bo ostatnio to jest jej konkurentka...
    Pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwan!!!
    No mało rzeczywiście nie jest ale może ja mam taką cieżką noge ale napewno nie udało mi by sie zejsc ponizej 9 w trasie bo juz kiedyś próbowałem :wink: a co do TB to jezdziłem dwoma zanim kupiłem swoją ( jazdy próbne ) i taki motor moim zdaniem kupi ktos kto lubi taką charakterystyke silnika i nastawi się na troche większe koszty eksploatacji i co najważniejsze silnik musi byc naprawde w dobrej formie bo jedna z tych co jechałem szła naprawde nie zaciekawies i widać było ze ma problemy z turbiną.

  10. #10
    Ferrari-1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał peteja_43
    nawet piwa nie postawił zeby oblac nowy nabytek ha ha ha pozdrawiam i czekaam ferrari
    Postawia przy pierwszej okazji. Ale Ty i tak nie pijesz bo Twoja nie jeździ autem. :mrgreen: <piwo>

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory