Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [147] Opinie na temat AR 147 1.6 TS 120KM Distinctive?

  1. #1
    stajo7
    Gość

    Domyślnie [147] Opinie na temat AR 147 1.6 TS 120KM Distinctive?

    Witam, tak jak w temacie, chciałbym dowiedzieć się o Waszych opiniach na temat danego modelu ponieważ możliwe, że w sobotę stanę się jego właścicielem Także chodzi mi głównie o spalanie, awaryjność oraz ceny oryginalnych części i zamienników Mam na oku także Focusa 1.8 diesel 90KM i się zastawiam co wziąć Z góry dzięki za szybka odp

  2. #2
    stajo7
    Gość

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że jest to rocznik 2003

  3. #3
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Postrasze Cie.
    Spalanie ok 9-10 l /100. Silnik wymagający ciągłej kontroli ilosci oleju i częstych jego wymian oraz dobrego chłodzenia. Wariator faz lubiący sie popsuć. Wymiana rozrządu co 50 tys bo wiecej grozi zerwaniem paska. Zawieszenie wielowahaczowe co na naszych drogach powoduje wymiane gum stabilizatorow i wahaczy 5 x częściej niz na zachodzie.
    Elektronika oparta o cudo techniki Boscha czyli magistrale CAN. Ciągle wywala jakies błędy, zle widzi uszkodzenia , wariuje na niskim napięciu i w ostatecznosci lubi sie zawiesic tak ze trzeba reanimowac body computer

    Jest piękny

    Kup focusa...

  4. #4
    melek_italia
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fred
    Postrasze Cie.
    Spalanie ok 9-10 l /100. Silnik wymagający ciągłej kontroli ilosci oleju i częstych jego wymian oraz dobrego chłodzenia. Wariator faz lubiący sie popsuć. Wymiana rozrządu co 50 tys bo wiecej grozi zerwaniem paska. Zawieszenie wielowahaczowe co na naszych drogach powoduje wymiane gum stabilizatorow i wahaczy 5 x częściej niz na zachodzie.
    Elektronika oparta o cudo techniki Boscha czyli magistrale CAN. Ciągle wywala jakies błędy, zle widzi uszkodzenia , wariuje na niskim napięciu i w ostatecznosci lubi sie zawiesic tak ze trzeba reanimowac body computer

    Jest piękny

    Kup focusa...
    Popieram.

  5. #5
    stajo7
    Gość

    Domyślnie

    A z silnikiem 1.9 JTD 115 KM?

  6. #6
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    O JTD również trzeba dbać


    Albo sie zakochasz w alfie i ją kupisz nie pytając nikogo o zdanie albo jestes typem samochodowego pragmatyka i wtedy lepiej kup focusa (co prawda nie ma w nim pasji ale podobno też ma rewelacyjnie zestrojone zawieszenie :mrgreen: )

    fred

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał stajo7
    A z silnikiem 1.9 JTD 115 KM?
    Silnik konstrukcyjnie dopracowany, jeśli nie był katowany to nie bierze oleju. Ale jak to w nowoczesnych dieslach bywa , a to padnie przepływka , a to egr, turbina, itp. Ale poważne usterki mechaniczne w JTD praktycznie nigdy się nie zdarzają, czego nie można powiedzieć o TS. Reszta jak w modelu benzynowym.

    Focus natomiast ma beznadziejne diesle TDCi - nie dorastają do pięt JTD, ale ma trwalsze zawieszenie , jest większy i praktyczniejszy, ma swój urok (focus I) .

    147 ma tą przewagę że nie rdzewieje tak jak foka, ciężki wybór.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #8
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał stajo7
    Witam, tak jak w temacie, chciałbym dowiedzieć się o Waszych opiniach na temat danego modelu ponieważ możliwe, że w sobotę stanę się jego właścicielem Także chodzi mi głównie o spalanie, awaryjność oraz ceny oryginalnych części i zamienników
    Tak jak napisał Fred zależy, czy jesteś pragmatykiem czy nie.

    Ja we wrześniu kupiłem takie autko, podobne do tego o które pytasz.
    Jestem zadowolony, choć to fakt, że czujność trzeba mieć wzmożoną. Jednak cały czas się zastanawiam, czy to rzeczywiście wina samochodu, czy raczej propagandy.

    Autem jeździ się bardzo fajnie, a wygląda jeszcze lepiej. Cena części moim zdaniem nie wyróżnia się na tle konkurencji.

    TSy lubią brać olej, choć to nie jest regułą. Ale fakt, że trzeba pilnować jego poziom.

    O spalaniu na razie nie moge za wiele powiedzieć, poza tym, że na trzecim baku średnie spalanie wg komputera po raz kolejny wynosi 9/100. Albo ten komputer pokazuje tylko liczbę "9", albo ja jakoś zajebiście równo jeżdże :wink:
    Jazda głównie po mieście, ale bez mega korków. W trasie spalanie przetestuje dopiero w przyszłym tygodniu.

    Pare ciekawostek możesz wyczytać w temacie gdzie pokazałem swoją 147.
    Link do wątku

Podobne wątki

  1. [159] Opinie na temat 3,2 JTS V6
    Utworzone przez filip21 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 11:57
  2. Alfa Romeo 159 SW 1.9 120KM DISTINCTIVE
    Utworzone przez madx w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 10:38
  3. [Giulietta] Giulietta 1.4TB 120KM Distinctive czy da się tym jeździć
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 20:06
  4. 147-distinctive-Koło Krakowa -proźba o opinie
    Utworzone przez Ptah w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 11:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory