Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Witam wszystich :-)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Kraków/okolice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V 2008 r.
    Postów
    5

    Domyślnie Witam wszystich :-)

    Chce się podzielić moja przygodą z Alfą. Do tej pory jeździłem tzw autami popularnymi...NIssan, Fiat, VW, Ford...i za namową szwagra(sprzedawał Octavie II tdi) postanowiłem sprzedac Almere i kupic od niego w/w autko...niestety jak to z rodziną, auto sprzedałem i zostawił mnie na lodzie, a samochód z racji choroby córki pilnie potrzebowałem, wiec wszedłem na allegro, wpisałem cenę przebieg rocznik i...wyskoczyła mi Alfa 147 jtdm 8V Distintactiv z 90030 km przebiegu...sprowadzona, po rejestracji, wszystko pięknie wyglądało, opisane etc etc..5 km od domu komis...,.no normalnie igła...jeszcze szybkie spojrzenie na google o aucie(w wiekszości stereotypy typu bubel), umówiłem sie spotkałem oglądnąłem co najważniejsze , zapłaciłem i odjechał...i zimny pot mnie oblał. Tak w ciemno? Szybki tel do kolegi któy jest diagnosta w pewnym salonie na Zakopianskiej...podjechałem i od razy zacz ał się krzywic że Alfa(już prawie zawału dostałem) w sumie 20tys piechota nie chodzi...zapodał na przyrządy, sprawdził amory, zawieszenie spód, silnik czy suchy...i zaczął z kazdą chwila cmokac...po zakonczeniu mogłem poczuc sie przysłowiowo głupi miał szczęście...ale przecież jest jeszcze silnik...dałem do serwisu na wymiane rozrządu, olejów z płukaniem (Motul, Knecht, INA SKF no wszystko co w górnej półki) plus Klima sprawdzenie silnika, wtrysków, potem hamownia(130km/307nm-gratis od Fiata). To delikatna górka przy 2400rpp mnie zaciekawiła, pojechałem do warszttatu sprawdzic turbo i przewody-sucho i bez pęknięc na przewodach, nadminie że nie kopci odpala az miło pali po Kraku i trasa zakopianska(górki) do myślenic sr robie 70km/dzien ok 6,5-7, w trasie do Zgierza spalił 5,6L komp nie zakłamuje z tym co licze na zbiorniku(do pełna i tankuje jak tylko rez sie zapali. Myslę że może jeszcze mam do sprawdzenia overboost i ew termostat, temp szybko osiąga i wacha sie w zależności od stylu jazdy pomiędzy kreskami 80-90 st C, nigdy nie spada pon 70 st. Przejechałem już 3500 km w miesiąc, wydałem 3500 zł z ubezpieczeniem OC+AC, przeglądami płynami, rozrządem hamownią i sprawdzaniem i malowaniem zderzaka i ......kurna nie żałuje Wiem, że się psuje...moje poprzednie to np Almera zawiasy (chociaż tył juz do roboty po 115km) ok ale przepływka branie oleju i przepustnica to juz było uciążliwe, plus drgająca szyba zero komfortu na zawieszenieu etc...no i te wnetrze nudne do zerzygania. Ford...wole się nie wypowiadac, Fiaty? Punto I raczej tez nie za bardzo...Rada dla przyszłych kupujących Alfy...cenowo pierwsza klasa, ceny części...taniej niż do Skód i VW i pewnie jeszcze pare marek...nie ma co się bac tego auta!!!!!! tylko nie kupujcie jak ja bo możecie miec mniej szczęcia ale to tyczy sie wszystkich marek

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar REIJO-AR166
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 3.0 V6 24V - poprzednio była AR 155 2.0 TS 16V
    Postów
    272

    Domyślnie

    Witam. Gratuluję zakupu i szczęścia

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Kraków/okolice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V 2008 r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    a dzićkować, dziękować...a propos Alfy...jest w niej jakas magia...cos co każe mi więcej nią jeździc niż zwyczajnie...praca, dom etc...ot po prostu taki crusing

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar uldyn
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Resko
    Auto
    Była: Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sectordestino Zobacz post
    jest w niej jakas magia
    To prawda, sam się zakochałem w Alfie od pierwszej jazdy

Podobne wątki

  1. Witam alfafamilię, witam leszno :)
    Utworzone przez egi w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 22:19
  2. Witam, witam i o zdrowie pytam... :-)
    Utworzone przez bionix w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 23:12
  3. Witam wszystich
    Utworzone przez brzoza73 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 19:14
  4. witam wszystich
    Utworzone przez bober081 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 23:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory